Reklama

Nové hodinky Huawei Watch GT2 Pro zvládnu aj výstup na Chopok

Michal Spiegel

Huawei nedávno predstavil nový prírastok do rodiny smart hodiniek Huawei Watch GT2 Pro. Boli sme si vyskúšať ako zvládnu túru na Chopok.

Hodinky ponúkajú elegantný dizajn, ktorému dominuje zafírové sklíčko. Je vidieť, že sa v Huawei s dizajnom skutočne vyhrali a hodinky pôsobia prémiovo. Či už s nimi pôjdete na večeru alebo na túru ako v našom prípade, hodia sa vám ku všetkému.

Pozrite si

Huawei Watch GT2 Pro: Parádna výdrž, bezdrôtové nabíjanie a vlastný OS

Hodinky fungujú na vlastnom operačnom systéme LiteOS, no kým pri smartfónoch Huawei mi absencia Androidu prekážala, tu som si prehľadný a jednoduchý systém nevedel vynachváliť. Pre plnohodnotné využitie hodiniek je nutné stiahnuť aplikáciu Huawei Health do smartfónu.

Hodinky ponúkajú viac ako stovku športových režimov od klasických ako je plávanie či beh až po také šialenosti ako je púšťanie šarkanov či brušné tance. Väčšinou ide o režimy, ktoré merajú iba tep a zaznamenajú vám aktivitu, ktorej sa práve venujete, takže nečakajte nejaké prepracované možnosti. Tie si skôr užijete pri bežných športových režimoch ako je už spomínaná turistika.

Hodinky Huawei Watch GT2 Pro sme zobrali do Nízkych Tatier a rozhodli sme sa vyskúšať, ako budú fungovať v ťažších podmienkach.

Pozrite si

Huawei Watch GT 2e – dvojtýždňová výdrž nielen pre športovcov

Výstup

Hodinky máme nabité a keďže ponúkajú výdrž 14 dní na jedno nabitie, neobávame sa, že by sa v polke turistiky mohli vypnúť. Spúšťame turistický režim a vyrážame.

Každý režim v hodinkách sa spúšťa rovnako. Stačí stlačiť horné tlačidlo na hodinkách – vybrať zoznam cvičení a zvoliť si konkrétne cvičenie – v prípade, že cvičenie podporuje GPS, počkať pár sekúnd, kým sa GPS načíta a stlačiť na dotykovom displeji ikonu vybratého cvičenia. Zabudovaný reproduktor v hodinkách vám v angličtine oznámi, že cvičenie sa začalo.

Pri turistike vám na základnej obrazovke hodinky merajú prejdené kilometre, čas, tempo a aktuálny srdcový tep. Všetky informácie sú prehľadne rozmiestnené na displeji. Srdcový tep zároveň disponuje informáciou, v akom stave sa zrovna nachádza – v našom prípade, pri rýchlejšom tempe neustále ukazoval tep okolo hodnoty 115 a status warm-up, čiže zahriatie, prípadne neskôr 120+, čo hodinky vyhodnotili ako spaľovanie.

Ukazovateľ tepu na hodinkách tiež predstavuje kruh na okraji displeja, kde ručička zobrazuje na farebnom spektre, kde sa práve nachádzate.

Hodinky po každom kilometri oznamujú, koľko ste prešli, aké je vaše aktuálne tempo či tep. Pri nastavení na každý kilometer je hlasové upozornenie po čase trochu otravné, no funkciu si viete samozrejme nastaviť aj na dlhšie vzdialenosti alebo úplne vypnúť.

Na vedľajšej obrazovke tiež nájdeme informácie o krokoch, spálených kalóriách a rýchlosti či celkovom prevýšení. Na jednej z obrazoviek nechýba tiež možnosť si zmerať aktuálnu úroveň SpO2, čiže úroveň kyslíka v krvi.

Po dokončení turistiky, ktorá nám pri skrátenej trase trvala približne 1 hodinu aj 15 minút sme hodinky zastavili a cvičenie uložili. Hodinky vám opäť cez zabudovaný reproduktor oznámia všetky zaznamenané informácie.

Pozrite si

Huawei Watch Fit oslovia veľkým hranatým displejom a dlhou výdržou

Cesta späť

Devízou týchto hodiniek mala byť funkcia „cesty späť“, ktorá by vás mala bez problémov odnavigovať späť po trase, akou ste prišli na základe GPS. V našom prípade by sa táto funkcia skutočne hodila, keďže na Chopku bola hmla ako mlieko a silný vietor, takže nebolo vidieť na dva metre dopredu.

Problémom tejto funkcie je, že ju musíte spustiť ešte pokiaľ máte zapnuté cvičenie, teda režim turistiky. Ako náhle ste režim vypli a uložili cvičenie, už sa doň nedostanete a teda neviete zapnúť funkciu navigovania späť. Do budúcna je preto lepšie nevypínať športový režim až do momentu kým sa nevrátite domov.

Pozrite si

Huawei MateBook X Pro prichádza na Slovensko spolu s dostupnejšími modelmi

Celkovo však hodnotím prvú skúsenosť s hodinkami ako veľmi pozitívnu – dostali ma po dizajnovej aj funkčnej stránke. Toľko športov na výber som na ruke ešte nenosil a človeka to trochu aj motivuje vyskúšať ich všetky vrátane spomínaného púšťania šarkanov.

Keď budem najbližšie meniť moje športové hodinky, Huawei Watch GT2 Pro sa určite dostanú do užšieho výberu kvôli širokým možnostiam športu a tiež elegantnému dizajnu, ktorý nepôsobí ako päsť na oko ani keď chodíte elegantnejšie oblečený. Cena hodiniek je 299 €. Na plnohodnotnú recenziu hodiniek Huawei Watch GT2 Pro sa môžete tešiť už čoskoro.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.