Reklama

Huawei MateBook X Pro prichádza na Slovensko spolu s dostupnejšími modelmi

Stanislav Vinc

Huawei uvádza na slovenský trh vlajkovú loď z portfólia svojich notebookov MateBook. Nový Huawei MateBook X Pro zaujme prémiovým spracovaním, hardvérom a aj prekvapivo vysokou cenou. Spolu s ním sa na Slovensku objavujú aj cenovo dostupnejšie modely MateBook 13 a MateBook D15.

Po dlhom čakaní uvidíme notebooky Huawei MateBook v oficiálnej distribúcii už aj na Slovensku. Najlepším dostupným modelom bude aktuálne MateBook X Pro určený pre najnáročnejších používateľov. Odpovedá tomu aj cena, ktorá je u nás nastavená na 1 949 €.

Novinka zaujme na prvý pohľad bezrámčekovým FullView displejom, ktorý pokrýva 91 % plochy notebooku. Použitý panel s 3K rozlíšením a pomerom strán 3:2 pokrýva 100 % farebného spektra RGB a zaujme aj jasom 450 nitov. Kvôli úzkym rámčekom je webkamera ukrytá v klávesnici.

Displej je navyše dotykový, čo okrem ovládania samotného operačného systému Windows 10 Pro využíva Huawei aj na implementáciu vlastných riešení. Dôkazom toho je napríklad možnosť tvorby snímok obrazovky dotykom troch prstov.

Pozrite si

Huawei MateBook D15 – konkurent pre MacBook konečne aj na Slovensku

Huawei MateBook X Pro bude na Slovensku dostupný iba v jednej konfigurácii. Tá obsahuje procesor Intel Core i7-10510U, dedikovanú grafickú kartu NVIDIA 16 GB pamäte RAM a 1 TB SSD úložisko. Notebook by mal poskytnúť výdrž batérie zhruba na celý štandardný pracovný čas, pričom na nabíjanie využíva 65 W adaptér s USB-C koncovkou.

Súčasťou notebooku je aj snímač odtlačkov prstov, ktorý je zabudovaný priamo do tlačidla pre napájanie. Snímač je aktívny v momente spustenia napájania, preto dokáže ešte pred spustením samotného operačného systému odtlačok autentifikovať a používateľa tak automaticky pustiť do systému bez potreby opätovného priloženia odtlačku alebo zadávania hesla.

MateBook X Pro je taktiež vybavený funkciou Huawei Share, ktorá slúži na zdieľanie súborov medzi smartfónom a počítačom a vzdialené ovládanie smartfónu na obrazovke notebooku. Snímačom odtlačkov, ako aj funkciou Huawei Share, sú vybavené aj modely MateBook 13 a MateBook D15.

Huawei MateBook 13 s procesorom AMD Ryzen 5 3500U, 8 GB RAM a 512 GB úložiskom je na Slovensku dostupný od 849 €. Najlacnejší Huawei MateBook D15 ponúkne rovnaký procesor a rovnakú kapacitu operačnej pamäte, tentokrát po boku s 256 GB úložiskom. Dostupný je už dnes za cenu 599 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.