Reklama

Huawei MateBook D15 - konkurent pre MacBook konečne aj na Slovensku

Zdroj | Huawei
Michal Spiegel
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Huawei na Slovensku rozširuje svoje portfólio o prenosné počítače. Konkrétne sa tak môžeme tešiť na Huawei MateBook D15.

Začiatkom roku predstavila spoločnosť Huawei nový notebook Huawei D15. Vtedy ešte nikto nevedel, že pôjde o prvý model, ktorý sa oficiálne začne predávať aj na Slovensku.

Zdroj | Huawei
Pozrite si

Huawei prekonal Samsung aj Apple, za druhý kvartál predal najviac smartfónov

Po dizajnovej stránke ide o kópiu Apple MacBook. MateBook D15 ponúka celokovové telo s takmer bezrámčekovým 15,6″ Full HD displejom.

Vo vnútri notebooku nájdeme procesor AMD Ryzen tretej generácie, 8 GB RAM a 256 GB SSD disk. Zo zaujímavých funkcií ponúka MateBook napríklad skrytú webkameru priamo v klávesnici. Tá zabezpečí čisté línie okolo obrazovky.

Zdroj | Huawei

Výdrž batérie je 6 hodín, no Matebook D15 ponúka funkciu rýchlo-nabíjania. Podľa výrobcu umožní táto funkcia nabiť 50 % kapacity už za 30 minút. Konektor na nabíjanie je USB-C. Čo sa týka ostatných konektorov, Huawei MateBook disponuje 2x USB-2 portami, USB-3 portom, 3,5 mm jackom a HDMI portom.

Notebook od Huawei sa tiež môže pochváliť odomykaním cez odtlačok prstov, ktoré je zabudované do tlačidla spustenia. Samozrejmosťou je tiež synchronizácia zariadení Huawei pomocou funkcie Huawei Share. Môžete tak napríklad ovládať smartfón pomocou klávesnice či myši na MateBooku D15. Taktiež môžete bez nutnosti internetového pripojenia prenášať súbory pomocou potiahnutia myši z notebooku na smartfón alebo opačne.

Zdroj | Huawei
Pozrite si

Je Huawei MateBook X Pro stále len MacBookom Pro pre chudobných?

Predaj notebooku Huawei MateBook D15 na Slovensku štartuje 7. augusta. Dostupný bude za cenu 599 €. Ide o strednú triedu notebooku, ktorá však ponúka prvotriedny dizajn. Pokiaľ vlastníte smartfón Huawei, potom je možnosť využiť vzájomné zdieľanie a prepojenie ekosystémov naplno. Hlavným nedostatkom tak bude hlavne nižšia výdrž batérie, ktorá je oproti konkurencii od Apple takmer polovičná.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.