Reklama

Huawei Watch GT2 Pro: Parádna výdrž, bezdrôtové nabíjanie a vlastný OS

Zdroj | Huawei
Richard Pliešovský
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Huawei včera predstavil prémiové smarthodinky Watch GT2 Pro. Už na prvý pohľad zaujmú kvalitným prevedením a minimalistickým vzhľadom. Ponúkajú pokročilé sledovanie športových aktivít, bezdrôtové nabíjanie a mimoriadne dlhú výdrž na jedno nabitie.

Huawei Watch GT2 Pro majú 1,39-palcový AMOLED displej s rozlíšením 454 x 454 pixlov a minimálnymi rámčekmi okolo kruhového panelu. Poháňa ich systém LiteOS, ktorý síce nie je taký vyspelý ako Wear OS, ale napriek tomu by ste nemali byť ukrátení o žiadnu dôležitú funkciu a režim. Konektivitu zabezpečuje Bluetooth, nechýba reproduktor, vďaka ktorému bude môcť bez problémov telefonovať.

Zdroj | Huawei

Smarthodinky majú vyše 200 variácií ciferníka, používateľ si v nich ľahko nájde taký, ktorý mu najviac vyhovuje. Vďaka funkcii Huawei Share OneHop Watch Face si môžete preniesť fotografie zo smartfónu do hodiniek a individualizovať vzhľad ciferníka.

Zdroj | Huawei

Hodinky upozornia na abnormálny srdcový rytmus, majú funkciu pokročilého sledovania spánku, celodenného sledovania stresu a detekciu saturácie krvi kyslíkom (SpO2).

Pozrite si

S Huawei Watch GT zabudnete kde je nabíjačka

Na športovcov čaká viac ako 100 tréningových režimov. Pribudli nové, ako napríklad lyžovanie, bežky, snowboarding alebo golf. Lyžiarske režimy merajú priemernú rýchlosť, vzdialenosť, dráhu, kumulatívne klesanie, maximálny sklon, srdcovú frekvenciu, nasýtenie krvi kyslíkom a podobne. Bezpečnosť je zaistená funkciou hlasových pripomienok. Režim golfu analyzuje tempo a rýchlosť švihu a dokonca poskytuje vizuálne ukážky švihu na displeji.

Nechýbajú extrémne športy, voľnočasové aktivity, vodné športy, snehové športy a loptové hry, ktoré sme už videli v starších modeloch. Za pripomenutie stojí automatická detekcia tréningu pre šesť základných tréningových režimov.

Zdroj | Huawei

Novinka prichádza s vylepšeným monitoringom zdravotných funkcií. Srdcový rytmus dokážu odmeriať oveľa presnejšie, zaslúžila sa o to technológia Huawei TruSeen 4.0+. Monitoring srdca prebieha v reálnom čase, aj pri športovaní a tréningu. Používateľa systém upozorní na zvýšené (znížené) hodnoty pri vysokom srdcovom tepe, na najvyššiu dosiahnutú absorpciu kyslíka alebo ukážu ideálny čas na zotavenie.

Zdroj | Huawei

Čo ma mimoriadne potešilo je keramická zadná strana, vďaka ktorej sa dajú tieto hodinky nabíjať akoukoľvek bezdrôtovou nabíjačkou podporujúcou štandard Qi. Áno, takto sa to má robiť. Podľa výrobcu stačí takto nabíjať 10 minút a máte 5 hodín výdrže. V balení sa nachádza kolísková nabíjačka. Výdrž na jedno nabitie je až 14 dní!

Zdroj | Huawei

Watch GT2 Pro sú vôbec prvé hodinky od Huawei, ktoré majú odolné zafírové sklíčko. Hodinky majú 47 mm šasi vyrobené z titánu a keramiky. Interná pamäť má síce len 2 GB, ale na uloženie fotografií, či pár stoviek obľúbených piesní by mala postačovať.

Hodinky sa začnú na Slovensku predávať od konca októbra za 299 eur. Na výber budú v dvoch verziách – v klasickom a športovom prevedení. Ak napíšete Ježiškovi v dostatočnom predstihu, môžete si byť istí, že si na vás pod stromčekom počkajú.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.