Reklama

Huawei Watch Fit oslovia veľkým hranatým displejom a dlhou výdržou

Zdroj | Huawei
Richard Pliešovský
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Huawei pokračuje v predstavovaní smarthodiniek s pôsobivou výdržou na jedno nabitie. Po športových Watch GT 2 a Band 4 predstavil nový model Huawei Watch Fit. Okrem veľkého obdĺžnikového displeja sa môže pochváliť množstvom praktických funkcií.

Novinka má mierne zakrivený 1,64-palcový AMOLED displej s rozlíšením 456 x 280 pixlov. Hodinky sú vyrobené z odolného polymérového vlákna, čo v preklade znamená, že ide o kvalitnejší plast. Na boku sa nachádza jediné tlačidlo. Zvyšok interakcie so zariadením zabezpečia gestá a dotyková obrazovka.

Zdroj | Huawei

Watch Fit sú dodávané s proprietárnym OS Lite od Huawei. Oficiálne informácie nehovoria nič o použitom čipsete, ale pravdepodobne sa jedná o Kirin A1. Kapacita pamäte je 4 GB.  Smarthodinky bežia na systémoch Android 5.0 a novším, alebo iOS od verzie 9.0.

Výrobca integroval do zariadenia všetky bežné funkcie, ktoré tu očakávate: prispôsobiteľné ciferníky, 96 cvičebných režimov vrátane inteligentnej detekcie toho, čo sa práve vo vašom tele odohráva, vstavaný snímač GPS, merač SpO2, či 24-hodinový snímač srdcovej frekvencie.

Zdroj | Huawei

Watch Fit dokážu monitorovať spánkové a menštruačné cykly, poskytujú cvičenia na odbúranie stresu, zobrazujú všetky notifikácie zo smartfónu. Môžete si cez ne ovládať hudbu aj uzávierku fotoaparátu.

Nájdete tu 6-osový snímač IMU (snímač akcelometra a gyroskopu), optický snímač srdcového tepu, kapacitný snímač a senzor intenzity okolitého svetla. Huawei Watch Fit majú 2,4 GHz Bluetooth 5.0 BLE.

Zdroj | Huawei

Výrobca sľubuje pri bežnom používaní 10-dňovú výdrž na jedno nabitie. Pri intenzívnom používaní to má byť  stále veľmi slušných 7 dní. Nepretržité zapnuté GPS vydrží 12 hodín. Hodinky sú vodeodolné do 5 ATM (50 m), čo znamená, že sa môžu používať na aktivity, ako je kúpanie v bazéne alebo v mori. Nemali by sa však používať na potápanie či vodné lyžovanie.

Zdroj | Huawei

Smarthodinky majú 46 × 30 × 10,7 mm, hmotnosť 21 gramov, nabíjajú sa cez magnetickú nabíjaciu kolísku.

Pozrite si

Čím nás prekvapili smarthodinky Honor MagicWatch 2?

Hodinky sú k dispozícii v troch farbách (sakura ružová, grafitová čierna a mätovo zelená) a dajú sa spojiť so štyrmi rôznymi remienkami, všetky vyrobené zo silikónu (grafitovo čierny, mätovo-zelený, melónovo-oranžový a sakurovo-ružový). Oficiálna cena a dátum predaja bude zverejnený 3. septembra.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.