Huawei Band 4 Pro ponúkne GPS, NFC, oximeter a najmä zaujímavú cenu

ZDROJ | Huawei

Spoločnosť Huawei predstavila vylepšenú verziu svojho športového náramku. Nový Huawei Band 4 Pro ponúkne už aj NFC, GPS a meranie hladiny kyslíka v krvi.

Športový náramok Huawei Band sa spolu s Xiaomi Mi Band vždy sústredil na nižšiu cenovú kategóriu, čomu zvyčajne odpovedala aj jeho výbava. Vďaka technologickému pokroku však najnovší prírastok do tejto série môže ponúknuť funkcie a vlastnosti, ktoré sme ešte donedávna videli iba v drahých náramkoch a smart hodinkách v cene od 100 eur a vyššie.

Huawei Band 4 Pro v prvom rade ponúka 0,95“ AMOLED displej s rozlíšením 240 x 120 pixelov, na ktorom si budú môcť používatelia nastaviť jeden zo 100 ponúknutých ciferníkov. Na tento displej sa tak pohodlne zmestia informácie o čase, dátume, prejdených krokoch, vzdialenosti a spálených kalóriách súčasne.

ZDROJ | Huawei

V úzkom plastovom tele nájdeme nový GPS modul pre sledovanie trasy počas športových aktivít a NFC čip, ktorý podľa všetkého v súčasnosti podporuje iba platobnú službu AliPay a 252 dopravných kariet najmä v Ázii. Aj keď by náramok po technickej stránke mohol podporovať aj službu Google Pay, prekážkou je súčasne prebiehajúci spor medzi spoločnosťami Huawei a Google.

ZDROJ | Huawei

Náramok dokáže sledovať 127 rôznych športových dát, ktoré dokáže aplikovať na 11 rôznych druhov športu. Súčasťou výbavy je samozrejme aj snímač tepu srdca a po novom aj pulzný oximeter, ktorý slúži na meranie hladiny kyslíka v krvi. Okrem športových aktivít je náramok možné použiť aj na meranie kvality spánku.

ZDROJ | Huawei

Huawei Band 4 Pro bude dostupný v ružovej, čiernej a červenej verzii. Na čínskom trhu bude oficiálne v predaji od 15. decembra v prepočte za zhruba 51 eur. Dostupnosť náramku na európskom trhu zatiaľ nebola potvrdená.

ZdrojHuawei,Gizmochina

Komentáre k článku