Reklama

Huawei Watch 3 Pro - konečne poriadne smarthodinky!

Richard Pliešovský
88 %
Veľké je pekné. Aj takto by sme mohli ohodnotiť vlajkovú loď smarthodiniek od Huawei. Z predchádzajúcich modelov prináša to najlepšie a k tomu pridáva niekoľko noviniek. Napriek tomu niekedy pôsobí rozpačito.

Výhody

  • Luxusný vzhľad
  • Veľký AMOLED displej s jasom 1 000 nitov
  • Výdrž batérie
  • HarmonyOS

Nevýhody

  • eSIM u nás zatiaľ nefunguje
  • Malá ponuka v App Gallery
  • Cena

Hodinky si vás okamžite získajú, vyzerajú naozaj prvotriedne. Sú pomerne masívne, avšak klamú telom, pretože ich hmotnosť je len 63 gramov (bez remienka). Huawei Watch 3 Pro majú kvalitné titánové telo, pripojíte k nim bežný 22 mm remienok.

AMOLED displej má 1,43 palcov, samotné puzdro 48 mm, čo je pre dámske a menšie zápästia priveľké. Obruba okolo dotykovej obrazovky je rozdelená na 24 častí, slúži to skôr na efekt a odkaz na klasické hodinky, bez praktického využitia.

Na pravom boku sú dve tlačidlá. Prvé poznáme z analógových hodiniek, je to otočná korunka, ktorá má drobný nápis Huawei watch. Funguje ako posúvač, aj ako tlačidlo, na prácu s nim si zvyknete rýchlo. Druhé je programovateľné, ​​predvolene je nastavená funkcia Workout.

Watch 3 Pro bežia na operačnom systéme HarmonyOS 2.0, vďaka čomu sa rozšírilo využitie už existujúcich funkcií. Ak využívate smartfón Huawei, môžete si vychutnať integráciu s ekosystémom, aplikácie viete spustiť samostatne, alebo ako doplnok k nainštalovanej aplikácii v telefóne. Problémom je, že v súčasnosti nie je v Huawei AppGallery veľká ponuka.

Predinštalované appky sú štandardom, ktorý už dobre poznáme z iných modelov. Pre športovcov je tu viac ako 100 režimov, krokomer, navigácia, predpoveď počasia, kalendár a podobne. Nájdete tu snímač srdcového tepu a SpO2, monitoring spánku či dychové cvičenia. Zaujímavou novinkou je pridanie snímača teploty pokožky pre lepšie monitorovanie zdravia.

Watch 3 Pro si spárujete so smartfónom v aplikácii Huawei Health. Pre iOS si ju stiahnete z App Store, na smartfónoch s Androidom je jednoduchšie najskôr nainštalovať appku Huawei App Gallery a tú následne použiť na inštaláciu aplikácie Health.

Čo sa mi páčilo

Luxusné hodinky bola radosť nosiť. Veľký displej bol perfektne čitateľný aj počas dlhých letných dní. Nečudo, keď má jas až do 1 000 nitov.

Smarthodinky dostali konečne aj Wi-Fi modul, ktorý sa spolu s Bluetooth a GPS postará o dostatočnú konektivitu. (O eSIM sa dočítate nižšie.)

Potešujúca je výdrž 790 mAh batérie. Päť dní je to v prípade, že používate smartfón od Huawei, 4 dni ak Android a pod 4 dni sa dostanete, ak ste majiteľom iPhone. V režime dlhej výdrže hodinky sľubujú až 3 týždne. Vtedy sa, prirodzene, okresajú smart funkcie, ale v prípade, že ste ďaleko od nabíjačky, je lepšie ako mať tmavý displej. Batéria sa nabíja pribaleným 10 W nabíjacím pukom, ale využiť môžete prakticky akúkoľvek bezdrôtovú nabíjačku Qi. Bohužiaľ, s nabíjačkou pre Apple Watch si nerozumie.

Podobne ako predchádzajúce modely, aj Watch 3 Pro má integrovaný mikrofón a reproduktor, s hodinkami môžete teda aj prijať telefonický hovor, alebo si vytvoriť hlasovú poznámku. Pre používateľov je potešujúce, že si môžu Huawei Health prepojiť s Apple Health, na Androide zas s Google Fit.

Páčilo sa mi aj množstvo prepracovaných animovaných ciferníkov, vyberie s z nich naozaj každý. Na hodinkách je predinštalovaných 30 ciferníkov, niektoré majú prispôsobiteľné komplikácie. Ďalšie ciferníky si môžete stiahnuť z obchodu Watch Face Store, alebo vytvoriť z vlastných fotografií.

Čo by mohlo byť lepšie

Zamrzel ma fakt, že napriek deklarovanej podpore eSIM sa táto služba na Slovensku zatiaľ nedá využiť. NFC sa u nás nedá využiť na bezkontaktné platby, čo je vec, ktorá by mňa osobne zrejme najviac odradila od kúpy tohto modelu. Kto si raz zvykne na platenie hodinkami, zabudne, že sa to dá aj starosvetsky – mobilom, či dokonca platobnou kartou.

Ďalšia vec, ktorá by sa mohla zlepšiť, je možnosť ukladania súborov MP3, aby ste mohli počúvať hudbu offline. Inak nevidím dôvod, prečo by tam malo byť 16 GB pamäte. V prípade modelov série GT to Huawei dokázal, nevidím dôvod, prečo by to vlajková loď nemala podporovať.

Výdrž na nabitie a podpora Qi nabíjačiek sa nám páčila, ale samotný proces nabíjania je zúfalo pomalý. Na plné nabitie si musíte vyhradiť takmer 3 hodin. Možno sa to ďalšími aktualizáciami zlepší, beriem do úvahy fakt, že som mal predpredajnú verziu OS.

Hodinky som testoval počas tropických dní a nocí. Napriek tomu, že som zvyknutý mať smarthodinky na ruke aj počas spánku, tieto som si musel dávať dole, potilo sa mi zápästie, 14 mm hrúbku som jednoducho cítil.

Hodinkám nechýba funkcia always-on-display, čo je dnes už štandard, horšie však je, že ak si ju aktivujte, výdrž batérie sa skráti takmer o 50 %. A to je dosť.

Verdikt

Huawei Watch 3 Pro sú naozaj pekné a luxusne vyzerajúce hodinky. Použité prémiové materiály jednoducho vidieť a cítiť. Novinka však v skutočnosti nie je inovatívna, Huawei skôr implementuje koncepty, ktoré už poznáme.

Za najväčšiu slabinu tohto modelu považujem jeho naviazanosť na ekosystém Huawei. Môžete oponovať, že v oveľa väčšom meradle to robí aj Apple, čo je, samozrejme, pravda. Apple si to však môže dovoliť, Huawei nie, nemá stovky miliónov používateľov.

Watch 3 Pro sú ideálne pre majiteľov smartfónov Huawei, už menej pre ostatných, najmenej je vhodný pre jabĺčkarov. Na rozdiel od Aple Watch, ktorý s ničím iným, ako s iPhonom nespárujte, sa však Watch 3 Pro spáruje bez problémov aj s iOS.

Huawei Watch 3 Pro ponúkajú to, čo sme obdivovali na modeli GT 2 – vynikajúcu výdrž. Pribudla Wi-Fi a LTE konektivita, druhé menované však zatiaľ na Slovensku nevyužijete. Po odstránení detských chýb sa z hodiniek stane dôstojné a zmysluplné zariadenie, ktoré bude prinášať radosť nielen z toho, ako dobre vyzerá, ale i z komplexnej ponuky funkcií pre život, šport, zdravie a zábavu.

Smarthodinky Huawei Watch 3 Pro si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ich nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.