Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

VW I.D. CROZZ - už aj Volkswagen má svoj autonómny koncept

VW I.D. CROZZ - už aj Volkswagen má svoj autonómny koncept
Zdroj | Volkswagen
Michal Spiegel
VW I.D. CROZZ - už aj Volkswagen má svoj autonómny koncept
Zdroj | Volkswagen
Zdroj | Volkswagen

Elektrické autonómne autá sú novým trendom v automobilizme a uvedomuje si to aj nemecký gigant Volkswagen. Na svetovej premiére v Šanghaji automobilka predstavila svoj futuristický koncept I.D. CROZZ.

Hlavným aspektom konceptu majú byť nulové emisie a 500 kilometrov dojazd. Nemal by chýbať ani autopilot režim, ktorý zabezpečí autonómne riadenie.

Jedná sa o štvordverový crossover kombinovaný s coupé a SUV autom. Takýto zaujímavý mix sa podpísal na unikátnom dizajne auta.

https://www.youtube.com/watch?v=Lh83nBnBaMU

Pozrite si

Renault TREZOR – najpôsobivejší elektrický koncept z Paríža

Jedná sa o športové, elektrické auto, ktoré ponúkne najvyššiu rýchlosť 180 km/h a dojazd na jedno nabitie až 500 kilometrov. Čo sa týka nabíjania, Volkswagen sľubuje, že za 30 minút viete nabiť až 80 % z kapacity batérie.

I.D. Pilot sa postará o autonómne riadenie, stačí iba stlačiť značku VW na volante a auto prejde do režimu autopilota. Volkswagen sľubuje aj formu rozšírenej reality pre dôležité informácie, pravdepodobne niečo na štýl head-up displeja. Nechýba ovládanie pomocou gest a panoramatická priehľadná strecha auta.

Zdroj | Volkswagen

Na Volkswagene I.D. CROZZ určite zaujmú aj nové svetlá, ktoré vyzerajú skutočne ako z budúcnosti.

Zdroj | Volkswagen
Pozrite si

NeuV, nový koncept automobilky Honda, bude disponovať emóciami

Zaujímavou technológiou je aj klimatizácia CleanAir, ktorá zabezpečí dobrú kvalitu vzduchu vo vnútri auta. Autori sľubujú aj priestranný interiér, ktorý vychádza z konceptu Open Space.

Ako každý predstavený koncept, aj tento je zatiaľ iba hudbou budúcnosti, I.D. CROZZ by sa mal dostať do výroby v roku 2020 ako súčasť novej línie elektrických automobilov od Volkswagenu.

Volkswagen si zároveň dal za cieľ do roku 2025 predávať milión elektrických áut ročne. Pre pripomenutie, I.D.CROZZ dopĺňa sériu áut I.D. a I.D. BUZZ. Čo poviete na koncept od Volkswagenu? Už sme tu mali podobných konceptov celú kopu, no musíme uznať, že Volkswagenu sa projekt nového elektrického auta skutočne podaril, aspoň po dizajnovej stránke. Veríme, že sa ho dočkáme aj naživo.

Zdroj | Volkswagen
Pozrite si

Volkswagen I.D. – elektromobil blízkej budúcnosti

Zdroj