Reklama

Volkswagen ID.7 - atraktívny dizajn s praktickými funkciami

TECHBOX

Luxusný elektrický sedan Volkswagen ID.7 je vlajkovou loďou súčasnej ponuky automobilky, o čom svedčia skvelé parametre, najnovšie technológie, použité materiály či prémiové spracovanie.

Vysokú úroveň bezpečnosti a asistenčných systémov, kľúčové inteligentné prvky pre maximálny komfort a parametre z hľadiska výkonu či dojazdu sme si už podrobne rozpísali v troch samostatných článkoch. V tom dnešnom sa zameriame na ďalšie moderné funkcie, ale aj futuristický dizajn a celkové spracovanie.

Dizajnéri sa pri novinke Volkswagen ID.7 rozhodli držať už zabehnutých línií, ktoré spoznáte aj v ostatných modeloch rady ID. Pri sedane sú jednotlivé súčasti výraznejšie prepojené práve s efektivitou a aerodynamikou, ktorá je pri tomto type karosérie kľúčová. Hru dizajnérov s efektivitou je vidieť najmä na prednej časti s typickým LED pásom siahajúcim od výrazného loga po špičkové IQ.LIGHT.

Obsah pokračuje pod reklamou

Dôležitou vlastnosťou elegantného elektrického modelu ID.7 je aj praktickosť, ktorá je až prekvapivo vysoká medzi sedanmi. Samé za seba hovoria najmä čísla – Volkswagen ID.7 má na dĺžku 4961 milimetrov, na šírku 1 862 milimetrov a na výšku 1 536 milimetrov. Rázvor kolies je bez pár centimetrov rovné 3 metre(!), čo sa priamo prenáša do dostupného miesta v interiéri.

Priestoru je tu tak doslova na rozdávanie, a to pritom nezáleží, či sedíte za volantom, plníte si úlohu spolujazdca alebo trávite čas na zadných sedadlách. Predovšetkým cestujúci vzadu ocenia kopec miesta na nohy, takže ani dlhé jazdy vôbec nie sú problém. Aj pri pohľade do kufra sa rozhodne nemáte na čo sťažovať, práve naopak. Vďaka karosérii typu liftback je priestor do kufra výborný, teda nič nebráni ani prípadnému prevážaniu rozmernejších predmetov.

Kufor má v základnom rozložení až 532 litrov, pričom po sklopení zadných sedadiel dostanete k dispozícii až 1 586 litrov. Na ID.7 môžete umiestniť aj strešný nosič s maximálnou zaťažiteľnosťou 75 kg, prípadne môžete využiť možnosť ťažného zariadenia s nosnosťou 750 kg v prípade nebrzdeného prívesu alebo 1 000 kg v prípade brzdeného prívesu.

Vnútorný priestor pritom nie je veľký sám o sebe, zväčšovaný je aj opticky vďaka množstvu svetla, ktoré prepúšťajú do vnútra jednotlivé okná, ale predovšetkým panoramatická strecha Smart Glas. Tá býva často pasívnym prvkom, ktorý síce môžete zatiahnuť fyzickou clonou buď manuálne, alebo automaticky cez motorizovaný mechanizmus.

Volkswagen však išiel pri modeli ID.7 oveľa ďalej a siahol po riešení z radov moderných technológií – panoramatickú strechu totiž dokážete „zatiahnuť“, respektíve znepriehľadniť jednoduchým dotykom tlačidla. Komfortu v interiéri sme sa síce venovali v samostatnom článku, no dôležitým prvkom v interiéri z radu technológií sú aj špičkové sedadlá ergoActive.

Tie skvelé samé o sebe už svojim tvarovaním, no skutočne ich oceníte až po objavení funkcie masáže. Na masážnej funkcii si dal Volkswagen skutočne záležať, k dispozícii je množstvo režimov s ľubovoľným nastavením intenzity, pričom kvalita masáže je spomedzi dostupných modelov na vysokej úrovni.

Elektrický sedan Volkswagen ID.7 si práve teraz môžete dopriať za cenu 53 490 € vo verzii ID.7 Pro s výbavou LIMITED v hodnote 9 340 € zadarmo a s bonusom 3 000 €. Tak čo, idete do toho?

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.