Reklama

Nie Bratislava, ale Košice prekvapili najväčším showroomom Toyota a Lexus

Zdroj | Auto - Valas Group
Richard Pliešovský
Zdroj | Auto - Valas Group
Zdroj | Auto - Valas Group

Známe značky Toyota a Lexus otvorili ďalší autosalón. Nie je to len bežný, obyčajný showroom, ale ide o najväčší obchodný priestor, ktorý zaberá 8 500 m². Tvrdenie, že na východe nič nie je vyvracia aj tento projekt, nachádza sa totiž v Košiciach.

Výstavba trvala necelých 12 mesiacov a v týchto dňoch už beží autocentrum na plný plyn. Autosalón v Košiciach láka mnoho zvedavých pohľadov. Pozornosť púta neobvyklá kombinácia čierneho obkladu, sklenenej fasády s omietkou v imitácii kocky ľadu. Neobvyklý tvar je však plne funkčný. Na prízemí je vyhradený priestor pre Toyotu, nad ňou sa nachádza časť určená prémiovej značke Lexus.

Nová prevádzka je vybavená top technológiami, ktoré sa využijú nielen na predaj, ale disponujú rozsiahlym zázemím pre popredajné služby a servis. Súčasťou priestoru je naozaj pekné átrium nadizajnované v štýle japonskej záhrady, slúži motoristom ako oddychová zóna.

Zdroj | Auto - Valas Group

Lexus otvoril svoj tretí showroom na Slovensku. Okrem Bratislavy a Žiliny si túto značku teraz majú možnosť pozrieť aj na východnom Slovensku. Centrum je vybavené podľa najmodernejších štandardov Lexusu a dokáže poskytnúť špičkovú starostlivosť podľa filozofie japonskej pohostinnosti Omotenashi.

Pozrite si

Lexus ES je modernejší a bezpečnejší – vyskúšali sme si ho na Malorke

Zdroj | Auto - Valas Group

V showroome si môžete vyskúšať všetky dôležité modely. K dispozícii máte mestský crossover UX 250h, plne elektrický model UX 300e, sedan ES 300h, ale i najpredávanejší model značky, SUV RX 450h. S prichádzajúcim letom určite zaujme športové kupé LC 500. Nová generácia rodinného SUV NX je po prvý raz v histórii značky dostupná nielen vo full-hybridnej verzii, ale tiež ako plug-in hybrid.

Zdroj | Auto - Valas Group

Toyota zaberá prízemie, kde sa okrem vystavených modelov nachádza kompletné zázemie. Značke sa minulý rok darilo. „Zaregistrovali a odovzdali sme takmer 6 700 nových vozidiel, čo je najviac v histórii, a upevnili sme si 5. pozíciu na trhu. V závere roka sme dokonca obsadili druhé miesto,“ povedal generálny riaditeľ Toyota a Lexus Milan Kočka.

Pozrite si

Ako je možné, že Toyota a Lexus láme na Slovensku rekordy?

Toyota Aygo X bola na náš trh uvedená pred pár týždňami, v letných mesiacoch príde Corolla Cross, GR86 ako i prvý batériový model značky Toyota, model bZ4X. Novej edície sa začiatkom roka dočkala Toyota RAV4 s výbavou Adventure a model Hilux vo výbave GR Sport príde taktiež už koncom leta.

Zdroj | Auto - Valas Group

V servisnej časti nájdete okrem lakovne, klampiarne, 3D geometrie kolies i umývaciu linku. Motoristov poteší, že súčasťou služieb je aj príprava automobilu na STK. Počas servisu má zákazník k dispozícii náhradné vozidlo.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.