Prémiové riešenie pre modernú rodinu? Rozhodne Lexus UX 250h Limited Edition!

Dlho by ste hľadali vyváženejšiu kombináciu crossover charakteru, dynamických športových tvarov a štedrého priestranného interiéru. Lexus UX 250h je perfektným riešením aj pre modernú matku, ktorá sa nebojí sadnúť za volant a priviesť svoju rodinu rýchlo a bezpečne do cieľa.

Kombinácia panoramatického výhľadu ideálneho na jazdu po meste, bezdotykvé otváranie štedrého batožinového priestoru, prepracované strešné lišty, odnímateľné ťažné zariadenie či priestranný interiér pôsobiaci ako obývačka vo vás môže vyvolať predstavu síce efektívneho, no ničím výnimočného rodinného auta.

ZDROJ | Lexus

Preto Lexus UX vyráža dych! Kombinuje všetky tieto prvky s dynamickým dizajnom, luxusnými farbami, hybridným motorom a bohatou porciou bezpečnostných systémov, či technologických vychytávok. Rodinné auto už viac nemusí byť fádne ani nudné.

Prvoradá je bezpečnosť

Ak je vodičom moderná matka, bezpečnosť je vždy na prvom mieste. O ňu sa v prípade Lexus UX stará nová platforma, ktorá je tuhšia v kritických miestach, nižšie položené ťažisko, ktoré umožňuje mať crossover lepšie pod kontrolou, či aerodynamické vlastnosti, ktoré prispievajú k ešte lepšej stabilite na ceste. Zabudnúť nesmieme ani na adaptívne odpruženie. To budete milovať nielen pre stav slovenských ciest.

ZDROJ | Lexus

Okrem toho sa o bezpečnosť stará riešenie Lexus Safety System+, ktoré má za úlohu predísť všetkým trom najčastejším druhom nehôd. Sú to náraz zozadu, opustenie jazdného pruhu a zrážka s chodcami. LSS+ monitoruje situáciu za vozidlom, ale aj vedľa neho. Pracuje s mŕtvym uhlom, dynamickým adaptívnym tempomatom, rozpoznávaním dopravných značiek, asistentom poloautonómnej jazdy, či automatickým ovládaním diaľkových svetiel.

Pozrite siLimitovaná edícia Lexus NX 300h dá jasne najavo, že vám klasika nestačí

Kolíziám na parkovisku sa vyhnete vďaka podpore parkovania vyladenej pre parkovanie v úzkych priestoroch. Riešenie využíva parkovaciu kameru, parkovacie senzory, ale aj už spomenuté monitorovanie dopravy za vozidlom. Pri parkovaní oceníte panoramatický monitor s 360 stupňovou kamerou, ktorá pomôže zaparkovať vďaka virtuálnym vodiacim čiaram.

ZDROJ | Lexus

Vysoko inteligentný interiér

ZDROJ | Lexus

V kabíne je použitý koncept veliteľského sedadla. Znamená to, že všetky ovládacie prvky sú navrhnuté a umiestnené tak, aby k nim mal vodič bezproblémový a pohodlný prístup. Táto filozofia začína vyhrievaným volantom vybaveným ovládacími prvkami bezpečnostných asistentov, multiinformačného displeja a, samozrejme, aj klasík ako hlasitosti a telefónu. Pokračuje farebným head-up displejom s rozmermi 260 x 97,5 milimetrov.

ZDROJ | Lexus

Informácie na tomto displeji sa dajú nastaviť podľa potrieb. Displej palubnej dosky má 10,3-palcov a slúži ako hlavné ovládacie centrum všetkých použitých technológií a multimédií. Ovláda sa dotykom, ale aj hlasovými povelmi, tiež gestami, ako dvojité poklepanie a listovanie.

ZDROJ | Lexus

Elektrojazda bez káblov? Nie je problém!

ZDROJ | Lexus

Hybridný pohon Lexus Hybrid drive sa stará o veľmi príjemnú, plynulú a elegantnú jazdu. Kombinácia brzdenia, radenia a akcelerácie, ak vchádzate napríklad na kruhový objazd, bude plynulá a spolujazdci zmeny zrejme ani nepocítia. Za tento komfort vďačí UX jedinečne vyladenej kombinácii 2,0-litrového štvorvalcového zážihového motoru, elektromotoru, ak by ste sa rozhodli pre štvorkolku E-FOUR motory budú dva, a novovyvinutej elektrickej prevodovke.

ZDROJ | Lexus

Hybridná motorová jednotka z dielne Lexus sa pýši tým, že vás oslobodí od akéhokoľvek nabíjania a v meste dokáže 80 % času jazdiť na elektrický pohon. Zážihový motor zapája najmä pri potrebe väčšej akcelerácie.

Nová limitovaná edícia za špeciálnu cenu?

Lexus UX 250h je tiež v ponuke v novovzniknutej Limited Edition. Tá kombinuje hybridnú motorizáciu s pohonom predných kolies s praktickými a luxusnými prvkami výbavy. Výbava počíta napríklad systém inteligentného kľúča Smart Entry & Start, inteligentné parkovacie senzory, systém monitorovania mŕtveho uhla, špeciálne pigmentované privaci glass sklo alebo 18-palcové zliatinové disky.

ZDROJ | Lexus

Lexus UX 250h je tiež v ponuke v novovzniknutej Limited Edition je aktuálne v uvádzacej zľave vo výške 9 000 EUR, cena crossoveru je po zľave 33 990 EUR. Akcia platí do 31. októbra 2020.

Komentáre k článku