Reklama

Už aj výrobca hyperšportov sa pustil do e-bikov. Oba modely zaujmú všetkým!

Zdroj | McLaren
Michal Sobek
Zdroj | McLaren
Zdroj | McLaren

E-biky sú momentálne veľkým fenoménom, do ich výroby sa nezapájajú len výrobcovia klasických bicyklov, ale neraz aj veľké automobilky. Najnovším príkladom je McLaren.

Prednedávnom sme tu mali e-bike od automobilky Audi, tentokrát sa presúvame viac k športovejšiemu výrobcovi. McLaren prináša na trh dvojicu e-bikov s označeniami Sport 250 a Extreme 250.

Zdroj | McLaren
Obsah pokračuje pod reklamou

E-biky majú mnoho výhod, ale nájdu sa aj nejaké nedostatky. Dôležitou správou je, že ich masová expanzia pokračuje naďalej. Práve modely od McLarenu sú pre tých, ktorí si chcú užiť športovú jazdu aj na dvoch kolesách.

McLaren o svojich modeloch hrdo tvrdí, že nejde o prerobené e-biky od iných výrobcov, ale sú navrhnuté tými istými tímami zodpovednými aj za superšporty. Celoodpružený model Extreme 250 má 29-palcové koleso vpredu a 27,5-palcové koleso vzadu. Zdvih je tak 160 mm vpredu a 145 mm vzadu. Model Sport 250 má 29-palcové kolesá. Obuté pneumatiky sú od spoločnosti Pirelli.

V oboch prípadoch máme 250-wattový motor, ktorý dokáže dosiahnuť až 550 W, s krútiacim momentom až 121 Nm a maximálnou rýchlosťou do 25 km/h. Na výber sú aj 4 jazdné režimy, a to Eco, Trail, Sport a Race. Prevodovky sú 12-prevodové modely SRAM GX Eagle a SRAM XX Eagle ASX.

Batéria má kapacitu v oboch prípadoch 540 Wh, ale výrobca neuvádza približný dojazd na jedno nabitie. Na riadidlách sa nachádza praktický LCD displej, ktorý dizajnom pripomína ten z hyperšportov. Dokáže zobrazovať praktické údaje ako aktuálna rýchlosť, stav batérie, dojazd alebo zvolený jazdný režim.

Pozrite si

3 najväčšie výhody e-biku, nebudete chcieť už nič iné!

Automobilka hlási, že oba e-biky sa dajú objednať len cez jej webovú stránku a budú vyrobené v obmedzenom počte. Čo sa týka cien, tak model McLaren Sport 250 vyjde na 8 400 eur a vybavenejší súrodenec Extreme 250 na 11 150 eur. Na výber budú tri veľkosti, a to S, M a L.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.