Reklama

3 najväčšie výhody e-biku, nebudete chcieť už nič iné!

Zdroj | unsplash/KBO Bike
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/KBO Bike
Zdroj | unsplash/KBO Bike

Elektrické bicykle, alebo ak chcete, tak e-biky, sa stali skutočným fenoménom posledných rokov, pričom ich popularita a potenciál každým mesiacom stúpa. Mnohí si ale neuvedomujú ich najväčšie výhody.

Čo je to ten e-bike? Ide v jednoduchosti o klasický bicykel, ktorý je navyše doplnený o elektromotor a batériu. Ďalšie komponenty ako prevodový systém tu sú, samozrejme, tiež.

Zdroj | unsplash/Gotrax
Obsah pokračuje pod reklamou

Úlohou elektromotora ale nie je plne nahradiť šliapanie pedálov, takže e-biky nefungujú ako skútre. Niektoré áno, ale tie nie sú na území EÚ povolené. Elektromotor sa tak môže zapojiť nielen pri zdolávaní náročného terénu, ale kedykoľvek.

Samozrejme, e-biky nie sú len o výhodách, ich nevýhody si popíšeme už zajtra. Avšak už teraz môžeme povedať, že ich plusy jednoznačne prevyšujú. Poďme sa teda na nich pozrieť.

1.

Žiaden kopec nebude problém

Ako sme už písali v úvode, tak súčasťou e-biku je práve elektromotor, ktorý vám pomáha pri šliapaní, pričom na väčšine e-bikov si môžete nastaviť, akú veľkú pomoc vám má elektromotor dávať, od tej najnižšej až po maximálnu.

Zdroj | Dmitrii Vaccinium/Unsplash

Ako deti, resp. za mlada, nám nerobil žiaden kopec ani terén problém, a to vtedy žiadne e-biky neboli. S vekom ale odchádza energia a vitalita, ale pokiaľ sa chcete vrátiť do mládežníckych čias a opäť sa vybrať aj na náročnejšie cyklistické túry, tak nič lepšie ako e-bike si nemôžete vybrať. Po vybití batérie slúži e-bike aj naďalej ako klasický bicykel.

2.

Ekologický spôsob dopravy

E-biky v mnohých mestách nahradili autá, čím výrazne prispeli k znižovaniu emisií CO2. Okrem toho sa nemáte problém dostať na miesta, kde to už jednoducho autom nejde. E-bike je skvelým doplnkom aj pri každodennom dochádzaní do práce.

Zdroj | Gazelle

Navyše sa takýmto štýlom dopravy vyhnete aj ranným zápcham. Ste na čerstvom vzduchu, máte pohyb, no na druhej strane nevynaložíte až toľko energie, aby ste do práce prišli spotený a zadychčaný, čo veľa ľudí odrádzalo pri dochádzaní do práce na klasickom bicykli.

3.

Netreba vodičský preukaz

Na rozdiel od napríklad auta alebo skútra je nesmierna výhoda e-bikov tá, že na jeho riadenie nepotrebujete vodičský preukaz, pretože e-bike je vo vyhláške definovaný ako jednostopové osobné vozidlo s pomocným motorom s maximálnym výkonom 250 W, ktorý dosahuje maximálnu rýchlosť 25 km/h.

Pozrite si

3 horské e-biky s najväčšou batériou na trhu. S týmito dôjdete najďalej

Dokonca ste zrejme zachytili, že niektoré modely e-kolobežiek sa nevyhnú PZP, ale to neplatí pre e-biky, ktoré boli z tejto novely vyňaté. Ide tak o bezproblémovú kúpu a následné používanie bez obmedzení.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.