Reklama

3 horské e-biky s najväčšou batériou na trhu. S týmito dôjdete najďalej

Zdroj | Dmitrii Vaccinium/Unsplash
Michal Sobek
Zdroj | Dmitrii Vaccinium/Unsplash
Zdroj | Dmitrii Vaccinium/Unsplash

E-biky sú síce novodobým fenoménom elektromobility, pričom je tu niekoľko faktorov, ktoré vás môžu presvedčiť o kúpe alebo opačne. Pozreli sme sa na horské modely s najväčšou batériou.

Práve batéria patrí k takým parametrom, ktoré môžu výber e-biku veľmi ovplyvniť. Každý by chcel so svojim modelom dôjsť čo najďalej, čím sa eliminuje aj časté nabíjanie.

Zdroj | Gazelle
Obsah pokračuje pod reklamou

Avšak treba myslieť aj na faktory, ktoré skutočne ovplyvňujú samotný dojazd e-biku. Tam patrí napríklad zvolená úroveň asistencie, daný terén, po ktorom jazdíte, ale aj hmotnosť jazdca. Ak by vás táto téma zaujímala detailnejšie, venovali sme jej samostatný článok.

Preto sme sa dnes zamerali na segment horských bicyklov a hľadali také modely, ktoré ponúknu čo najvyššiu kapacitu batérie. Nie je tak prekvapením, že sme našli model aj s kapacitou 925 Wh.

Pozrite si

Viete, čo všetko má vplyv na dojazd e-biku? Takto zájdete omnoho ďalej!

1.

Bulls e-Stream Evo AM 4

Práve model od spoločnosti Bulls disponuje úžasnou kapacitou batérie až na úrovni 925 Wh. Aj keď výrobca neuvádza dojazd, myslíme, si, že minimálne 200 kilometrov na ňom bez problémov spravíte. Rám je z hliníka a použité kolesá majú priemer 29 palcov.

Zdroj | Bulls

O výkon sa stará motor Brose S-Mag Plus FIT s nominálnym výkonom 250 W. K dispozícii je aj 12-rýchlostný prevodový systém Shimano Deore XT RD-M8100. Poteší vzduchové tlmenie vpredu aj vzadu a aj zdvih 160 mm vzadu.

Ak sa vás tento model zaujal, kliknite priamo na Heureka.sk.

2.

Crussis One-Largo 8.9-L 2024

Ani tento e-bike sa rozhodne v kapacite batérie nenechá zahanbiť, pretože ponúka rovných 900 Wh. To znamená, že na jedno nabitie zajazdí až 200 kilometrov, aspoň tak to tvrdí samotný výrobca. Hliníkový rám dopĺňajú 29-palcové kolesá.

Zdroj | Crussis

Motorom je v tomto prípade Panasonic GX Power Plus s výkonom 250 W a krútiacim momentom 75 Nm. Prevodový systém je tu SRAM Eagle s 12 prevodmi. Zdvih prednej vidlice je 100 mm.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

Obsah pokračuje pod reklamou
3.

Kellys Theos F100

E-bike Kellys Theos F100 má taktiež čím prispieť, pretože kapacita batérie je v tomto prípade 825 Wh, aj keď ani tu sa výrobca nezmieňuje o dojazde na jedno nabitie. Rám je tentokrát z karbónu, vpredu je 29-palcové koleso, vzadu 27,5-palcové koleso.

Zdroj | Kellys

Výkon má na starosti motor Shimano EP8 s výkonom 250 W, krútiacim momentom 85 Nm a prevodový systém Shimano Deore XT Di2 M8150. Zdvih vzadu je na úrovni 140 mm.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.