Reklama

Pozor na tieto 3 nevýhody e-biku, myslite na nich pred kúpou

Zdroj | Pixabay
Michal Sobek
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

E-biky sú skutočne ťahúňom aktuálne doby mestskej elektromobily, pričom si získavajú po celom svete čoraz viac fanúšikov. Avšak nie sú dokonalé, majú aj svoje nevýhody.

Ale je potrebné na rovinu povedať, že plusov v prípade e-bikov je rozhodne viac a ak sa rozhodujete, či takéto niečo chcete alebo potrebujete, skutočne je to skvelá vec, ale stále treba pripomenúť aj nedostatky, aby ste od nich nemali nereálne očakávania alebo aby vás v niečom nesklamali ihneď po kúpe.

Zdroj | Rachel Martin/Unsplash
Obsah pokračuje pod reklamou

Presne včera sme si pre vás pripravili článok, v ktorom sme spomenuli 3 najväčšie výhody e-biku, ale aby sme boli spravodliví, teraz vám prinášame aj prehľad troch najväčších nedostatkov e-bikov.

1.

Hmotnosť

Medzi prvú nevýhodu e-bikov by sme zaradili ich vyššiu hmotnosť v porovnaní s klasickým bicyklom bez batérie a elektromotora. Práve tieto dva komponenty môžu za to, že hmotnosť by mala byť vyššia o minimálne 15 %.

Zdroj | Getty Images/Unsplash

Ak teda bývate v bytovke na vyššom poschodí a nemáte výťah, môže to byť občas skutočne náročné. Aj táto nevýhoda pomaly mizne, pretože výrobcovia sa snažia znížiť hmotnosť e-bikov skutočne na minimum, aby sa dorovnali tým klasickým.

2.

Cena

Ďalšou nevýhodou môže byť cena. V reči čísiel je to v strednej triede e-bikov cenový nárast priemerne o 25 až 30 % oproti klasickému bicyklu, a to nemusí byť zanedbateľná hodnota. Stále však platí, že viete kúpiť e-bike už od približne 700 eur až po viac ako 10 000 eur.

Pozrite si

3 najväčšie výhody e-biku, nebudete chcieť už nič iné!

Od ceny, samozrejme, súvisí aj kvalita a výkon komponentov, ale aj kapacita batéria, s ktorou sa spája dojazd na jedno nabitie. Preto pri výbere treba myslieť aj na takéto veci a nie sa len bezhlavo vrhať po nízkej cenovke.

3.

Lákadlo pre zlodejov

Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, tak práve e-bike môže byť v očiach zlodejov naozaj cennou korisťou, pretože jeho cena je vyššia ako v prípade bežného bicykla. Zlodeja pritom neodradí ani jeho vyššia hmotnosť.

Zdroj | unsplash/David Hellmann

Väčšina moderných e-bikov už má nejaké zabezpečovacie zariadenia, vrátane GPS modulu a alarmu. Ak rozmýšľate nad e-bikom, tak si rozhodne dokúpte aj kvalitný zámok, ktorý by mohol ochrániť váš e-bike pred zvedavými očami zlodejov.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.