Reklama

Toyota C-HR vás katapultuje do budúcnosti hneď teraz

TECHBOX

Novú Toyotu C-HR sme si boli medzi prvými vyskúšať v Španielsku a okamžite sme si ju zamilovali. Hic et nunc (hneď na mieste) sme si vedeli, že ide o výnimočné SUV.

O tom, že nami nebičovali len horúce emócie sme sa presvedčili aj teraz, keď sa už dá tento výnimočný kúsok od Toyoty kúpiť aj u nás na Slovensku. Poďte ju teraz spoznať spolu s nami.

Toyota C-HR nie je pre našincov neznámy pojem. Už prvá generácia spôsobila poriadny rozruch v segmente kompaktných SUV. Priniesla nový dizajn s ostrými tvarmi pripomínajúcich skôr moderné športové kupé. Nový model pokračujte v tejto línii, na výber je ako plug-in hybrid, alebo ako hybrid, nechýba verzia s pohonom všetkých kolies.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nové C-HR od Toyoty prichádza s ešte výraznejším vzhľadom. Ten bol vyvinutý a skonštruovaný priamo v Európe a zrejme i preto lahodí našim očiam. Má ešte širšiu siluetu ako prvá generácia, jej športový postoj zvýrazňujú ostré bočné línie.

Novinka ponúka viaceré nadštandardné prvky. Spomenúť môžeme prvé zapustené kľučky dverí od značky Toyota, dynamické 64-farebné osvetlenie priestoru interiéru, či panoramatickú strechu s termo-vrstvou a automatickým zatmievaním.

Predná časť novej C-HR sa nesie v znamení trojrozmernej architektúry. Dominujú veľké Full LED svetlomety, do ktorých sú integrované smerovky v tvare šípky. Nová Toyota sa dokáže pozdraviť – pri príchode i odchode od nej sa rozsvieti nápis modelu (TOYOTA C-HR). Ten je priamo integrovaný do zadného Full LED svetla. Nejde pritom o nadštandardnú výbavu, C-HR je slušne vychovaná, pozdraví sa vám už v modeli od základnej výbavy.

Toyota C-HR je širšia o 35 mm, športovejší vzhľad dopĺňajú nové, väčšie disky kolies z ľahkých zliatin, môžu mať až 20″. Predný previs je o 25 mm kratší v rámci zhusteného vonkajšieho rozloženia SUV-čka, takto pôsobí vyrovnane a dynamicky z každého uhla.

Výrobca dbal nielen na celkový dojem, ale i na detaily. Nájdete tu napríklad priame spojenie hrany zadných dverí so zadnými svetlometmi bez rámu. Takto vznikol ultramoderný exteriér, ktorý v motoristoch veľmi dobre rezonuje. Skvelá integrácia technológií, ako sú kamery, radar či ostrekovače svetlometov si ponechali čisté línie na všetkých povrchoch, čím sa dosiahol ničím nerušený vzhľad aký v iných modeloch nevidieť.

Výnimočný dizajn zdôrazňuje štýlová paleta farieb, z ktorých pútajú pozornosť nové odtiene – žltá citrónová a strieborná zamatová – tie sú v ponuke výlučne pre modely s 2-farebným riešením „bi-tone plus“ v prvom roku od uvedenia na trh. Nás oslovila aj ďalšia dvojica – červená karmínová a popolavá sivá. Ak rozmýšľate nad tým, aké C-HR si vybrať, rozhodne si zvoľte dvojfarebné prevedenie karosérie.

Nová Toyota C-HR je jasnou voľbou nielen pre mladých. Čo sa však stane, ak do vozidla nasadne o niečo staršia generácia? Nastane zvláštna symbióza. Nadšenie z úchvatného dizajnu, špičkových materiálov a kultivovanej jazdy pôsobí doslova regenerujúco a motorista sa po jazde cíti aspoň o dekádu mladšie. Dámy a páni, je to tak – Toyota C-HR pristane každému bez toho, aby sa musel ospravedlňovať za svoj výber. Novinka prezrádza o dobrom vkuse majiteľa viac ako tisíc slov.

Viete, že prvej generácie Toyoty C-HR sa predalo viac ako 840 000 kusov? Na trh prišla pritom len v roku 2017.

Obsah pokračuje pod reklamou

Určite ste zvedaví na ceny novej Toyoty C-HR. Budete milo prekvapení, toto jedinečné SUV-čko vo verzii Comfort začína na cene 29 990 €! Už v základe prináša výnimočné funkcie, napríklad 8″ multimediálny systém s podporou Apple CarPlay a Android Auto a 12,3″ digitálny prístrojový štít. Pohon má na starosti 1,8 l hybrid, ktorý zabezpečí priemernú spotrebu 4,7 l/100 km.

Toyota C-HR Style štartuje s cenovkou 32 290 €. Ide o 1,8 l hybrid, má cloudový systém a 12,3″ multimediálny systém. Toyota C-HR Executive začína od 35 690 €. Opäť ide o 1,8 l hybrid. Zaujala nás technológia Nanoe-X na čistenie a zvlhčovanie vzduchu, či nastaviteľné osvetlenie vstupu do kabíny. Z PHEV je v ponuke Toyota C-HR Syle za 42 090 € s 2.0 Plug-in hybridným pohonom. Toyota C-HR Executive Premiere Edition a Toyota C-HR GR SPORT Premiere Edition stoja rovnako, ich cena začína na 40 090 €, a predstavujú top ponuku tohto modelu.

Ako vidíte, výrobca nechal ceny na rozumnej hladine napriek tomu, že ide o ultra moderný automobil s jedinečnými technológiami a neprehliadnuteľným dizajnom, ktorý bude svojmu majiteľovi robiť potešenie aj dlho po kúpe vozidla.

Nezabudnite, že na budúci týždeň si povieme viac o jazdných vlastnostiach Toyoty C-HR, ktoré nás vskutku prekvapili a nepochybne aj oni stoja za obrovským úspechom automobilky. Čakanie si môžete spríjemniť aj našim videom, kde je zaznamenané naše prvé rande s novou Toyotou C-HR.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.