Reklama

Nová Toyota C-HR totálne prekvapila technológiami! | PRVÁ JAZDA

Roman Calík

Mali sme jedinečnú možnosť vyskúšať si úplne novú Toyotu C-HR na ostrove Ibiza. Toto sme však nečakali, technologicky ide o najlepšiu Toyotu, akú sme kedy jazdili.

Prečo? Čím nás novinka nadchla a prečo si myslíme, že toto je auto, za ktorým sa nielen obzriete, ale budete ho chcieť aj vlastniť? Dozviete sa v našom novom videu.

Toyota C-HR prichádza v úplne novej generácii aj na Slovensko. Skôr, ako dorazí k prvým zákazníkom sme mali možnosť si ju vyskúšať na slnečnom ostrove Ibiza. Síce sa sem nechodí v novembri dovolenkovať, no my sme prišli pracovať. Cesty boli prázdne, a preto sme si prvú jazdu s novinkou poriadne užili.

Obsah pokračuje pod reklamou

Prvé, čo vás upúta je dizajn. Už predchádzajúca generácia pútala pozornosť futuristickým, no atraktívnym dizajnom. Ten dospel a C-HR je nielen na fotografiách, ale aj v skutočnosti ešte krajšia, futuristickejšia a výrazne modernejšia. Rozhodne ju odporúčame v dvojfarebnom prevedení karosérie, krivky modelu ešte viac vyniknú.

Oceníte nové LED svetlá, kde najmä vzadu prichádza úplná novinky, svieti totiž aj nápis TOYOTA C-HR. Žiaľ len keď sa k autu priblížite a stojíte, počas jazdy práve kvôli legislatívne logo podvietené nemôže byť, obrovská škoda. Vyzerá to nádherne, uznajte.

Ak máte radi moderné technológie a kvalitné materiály, budete nadšení hneď po prvom sadnutí si za volant. Obklopí vás príjemný moderný interiér, ktorému dominujú až tri špičkové displeje. Ten prvý vidí len vodič, head-up displej je totiž jeden z najlepších a nejkvalitnejších, aký môžete v aute mať, a tu taký nájdete!

Pred vami je už štandardne 12,3-palcový plne digitálny displej, ktorého rozlíšenie, grafika a kvalita v prípade Toyoty jednoducho posunula level o desaťročka – doslova. Páčiť sa vám budú jeho možnosti prispôsobenia, pričom údaje sú rozdelené do troch častí.

Ďalším displejom je dotykový displej infotainmentu, ktorý už od výbavy Style môže byť 12,3-palcový. Opäť sa môžete tešiť na špičkové rozlíšenie, rýchle odozvy, Connected funkcie či vzdialený prístup k automobilu cez aplikáciu. Keď sme videli obraz cúvacej kamery či 360-stupňový pohľad na okolie auta, srdce nám zajasalo. Takto kvalitné rozlíšenie kamier sme v japonskej automobilke ešte nezažili, jednoducho Toyota dotiahla technológie na úroveň, v akej sa pohybujú dnes skôr prémiové značky, a to je len a len dobre.

Pridajte k tomu konečne bezdrôtové Android Auto či Apple CarPlay, 64 farebné interiérové podsvietenie či špičkové asistenčné systémy Toyota T-Mate, kde gro dostanete už v základe a uznáte, že naše nadšenie nemohlo byť malé, naopak.

Pridajte k tomu vynikajúci podvozok či možnosť jazdiť aj v plug-in hybridnej verzii s výkonom 223 koní a máte auto, do ktorého je ťažké sa nezahľadieť.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ale nebudem vám prezrádzať všetko, pozrite si naše nové video s bezprostrednými pocitmi počas prvej jazdy s novou Toyotou C-HR. Cena novinky začína na Slovensku na 29 990 eurách.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.