Reklama

Tesla s nekonečným dojazdom? Vďaka tomuto riešeniu už nebudete riešiť nabíjanie!

Zdroj | YouTube/ItsYeBoi
Michal Sobek
Zdroj | YouTube/ItsYeBoi
Zdroj | YouTube/ItsYeBoi

Dojazd a cena sú jedným z hlavných nedostatkov elektromobilov, kvôli ktorým nad nimi niektorí ľudia stále ohŕňajú nos. Prvý faktor sa rozhodol raz a navždy vyriešiť jeden tvorca na YouTube. Veď pozrite sa ako.

Majiteľ Tesla Model 3 a zároveň populárny influencer ItsYeBoi prišiel so skvelým nápadom, ako urobiť dojazd elektromobilu v podstate nekonečný. Nejde síce o štandardné riešenie, ale ako nápad rozhodne zaujal.

Obsah pokračuje pod reklamou

Gro spočívalo v tom, že zakúpil solárne panely, ktoré následne nainštaloval na prívesný vozík. Celá táto investícia ho pritom vyšla len na nejakých 2 500 dolárov. To zahrňuje cenu solárnych panelov a vozíka.

Vo svojom videu podrobne vysvetlil celý proces, kde zahrnul plánovanie natočenia solárnych panelov tak, aby zachytili čo najviac svetla, z čoho profituje práve nabíjanie Tesla Model 3. Nakoniec prišiel až do fázy, že mu slnečná energia postačovala na to, že sa mu Tesla začala skutočne nabíjať.

Zdroj | YouTube/ItsYeBoi

Jediným problémom je, že plné nabitie Tesly týmto systémom trvá okolo 40 hodín. No aj napriek tomu jeho vynález funguje. Nemyslíme si, že takéto niečo príde do praxe, ale vidíme, že keď ľudia naozaj chcú, tak riešenie sa vždy nájde.

Druhým problémom je, že k fungovaniu treba naozaj dostatok slnečného žiarenia. Sú však oblasti, kde by s takýmto teplým počasím nebol najmenší problém, zároveň niekde, kde sa striedajú štyri ročné obdobia by to nebolo celoročne možné.

Pozrite si

Ford si robí srandu, na strechu auta dá vysokozdvižným vozíkom extra batériu

Veď len pred pár dňami s podobným riešením prišiel Ford. Ten ale chce, aspoň podľa patentu, integrovať ďalšiu batériu do strešného nosiča. Či sa takéto riešenie skutočne ujme, ukáže až čas.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.