Top 13 smart hračiek, ktorými na Vianoce zabodujete

ZDROJ | Google

Už len menej ako týždeň ostáva do najkrajšieho rodinného sviatku a my sme si pre vás tentokrát pripravili tipy na darčeky z kategórie smart hračky. Sme si istí, že každý si z nášho zoznamu bude vedieť vybrať.

Smart hračky a zariadenia predstavujú obšírnu kategóriu, do ktorej patria hádam už dnes všetky kategórie produktov s prívlastkom smart či inteligentné. Do tejto kategórie samozrejme môžeme zaradiť aj televízory, smartfóny či smart wearables, no týmto produktom sme venovali samostatné články s tipmi na vianočné darčeky, takže tu ich spomínať nebudeme.

Ak by ste však v našom zozname tipov predsa len nevedeli nájsť to čo hľadáte, odporúčam pozrieť našu kategóriu VIANOCE, kde ponúkame vianočné tipy pre všetky kategórie technológii a produktov.

Philips Sonicare FlexCare

139,00 €

Začneme trochu netradične a to smart zubnou kefkou. Philips Sonicare zubné kefky si odnášajú jedno pozitívne hodnotenie za druhým. Existujú rôzne varianty týchto kefiek, no medzi najkvalitnejšie patrí práve FlexCare alebo o niečo drahší DiamondClean.

Philips Sonicare FlexCare
ZDROJ | Philips

Sonycare FlexCare Platinum Connected, ktorú predstavil Philips v júni tohto roku dokonca ponúka aj smart čistenie zubov pomocou smartfón aplikácie.

Ostatné spomenuté kefky však tiež disponujú smart funkciami ako napríklad inteligentný časovač alebo tri smart módy čistenia. Technológia Sonicare funguje na ultrazvukovom čistení zubov.

Pozrite siPhilips Sonicare FlexCare – zvýšte svoju starostlivosť o zuby

Google Home

123,00 €

Umelá inteligencia a smart reprák? To sa spája v novinke od technologického giganta Google Home. Napriek tomu, že na našom trhu novinku nezoženiete, americké internetové obchody majú produkt dostatočne naskladnený.

google-home-24
ZDROJ | Google

Okrem štýlového dizajnu ponúka Google Home osobného asistenta, ktorý vie obsluhovať všetky smart zariadenia v domácnosti a ešte vám aj odpovedať na rôzne otázky. Nechýba samozrejme kvalitné audio, ktoré je podporené Bluetoothom.

Pozrite siGoogle Home – umelá inteligencia aj v domácnosti

Oakley Radar Pace

454,00 €

Teraz niečo pre cyklistov. Okuliare majú v sebe zabudované osobného trénera, ktorý vám cez slúchadlá radí, ako máte správne bicyklovať.

oakley-radar-pace-3
ZDROJ | Oakley

Okuliare sa dajú spárovať s okolitými senzormi typu meranie rýchlosti, kadencie, vzdialenosti, času atď. Tieto senzory väčšinou nájdete v každom smartfóne, takže si nemusíte dokupovať žiadne špeciálne príslušenstvo.

Okuliare si spárujete cez telefón a môžete cez okuliare nie iba volať, ale aj počúvať hudbu. Ovládanie pritom prebieha na základe dotykovej plochy.

Pozrite siOakley Radar Pace – smart okuliare s Intelom

Google Chromecast 2

49,00 €

Google Chromecast predstavuje šikovného pomocníka na prenos audio-vizuálneho materiálu z vašich smartfónov, tabletov a počítačov priamo na obrazovku TV.

Google Chromecast 2 01
ZDROJ | Google

Najväčšou novinkou pokračovania Google Chromecast je podpora rozlíšenia 4K Ultra HD, v ktorom je možné materiál prenášať. Ide tak o nástroj, ktorý konečne vyhovie aj majiteľom 4K Ultra HD televízií.

Zariadenie navyše dokáže komunikovať s umelou inteligenciou Google Home, ktorú sme spomínali o pár riadkov vyššie.

Pozrite siGoogle Chromecast Ultra – prenášajte obraz v 4K Ultra HD

Samsung Wireless Speaker Bottle design

66,00 €

Tento zaujímavý reproduktor predstavil Samsung len prednedávnom, takže s dostupnosťou pravdepodobne bude menší problém, no cez obchody ako Ebay či Amazon sa dá zohnať.

samsung-wireless-speaker-bottle-design_1
ZDROJ | Samsung

Okrem štýlového dizajnu a nie vysokej cene ponúka reproduktor bezdrôtové nabíjanie a zabudované farebné LED diódy, ktoré je možné ovládať gestami. Zastrasením sa napríklad mení inzenzita a farba svetla.

O kvalitné audio, ktoré je navyše bezdrôtovo prenášané by tiež nemala byť núdza.

Sengled Snap smart žiarovky

24,90 €

Tieto špeciálne multifunkčné žiarovky boli predstavené na tohtoročnej výstave IFA 2016 a sú dostupné aj na Slovensku.

sengled-snap-element-ico

Sengled Snap žiarovka umožňuje monitoring v priestore, v ktorom je umiestnená. Kombinuje v sebe energeticky úspornú LED žiarovku s bezdrôtovou HD kamerou.

Dáta sa zároveň ukladajú v cloude a môžete sa cez vzdialený prístup na ne kedykoľvek pozrieť. Nechýba podpora pre aplikáciu na iOS a Android. K dispozícii sú rôzne balíky s doplnkovými službami a bundle za rôzne ceny. Viac v našom článku o Sengled Snap.

iLuun Air

56,00 €

Pravdepodobne najdokonalejší smart USB kľúč aký existuje. Umožňuje prenos súborov, ktorý však prebieha plne bezdrôtovo, bez potreby internetu, či Cloudu. Napríklad, ak by ste na kľúč vložili filmy, fotky a seriály, všetci s prístupom môžu bezdrôtovo pracovať s týmto materiálom.

iluun-air2
ZDROJ | Kickstarter

Na zapnutý iLuun môže mať súčasne prístup viacero používateľov. Môže tak dosiahnúť cez zabudovanú osobnú Wi-Fi sieť, na ktorú sa môže pripojiť viacero žiadateľov. Celý proces prenosu dát prebieha veľmi jednoducho a intutitívne a to vďaka smartfón aplikácii.

Úložisko začína na 32 GB, no môžete si kúpiť aj väčšie. Jedinou nevýhodou je, že kľúč vychádza až v marci, no ako neskorý vianočný darček prečo nie.

Pozrite siiLuun Air – USB kľúč z budúcnosti?

Xiaomi Mi PM 2.5

53,00 €

Toto špciálne zariadenie slúži na detekciu čistoty vzduchu. Konkrétne vie toto zariadenie upozorniť, keď je v ovzduší príliš veľa prachových častíc.

xiaomi-mi-pm-2-5-ico-cropped
ZDROJ | MIUI

Informácie sa budú zobrazovať na malom OLED displeji. Pre viac údajov bude dostupná aj aplikácia, s ktorou dokáže merač komunikovať.

Pozrite siXiaomi Mi PM 2.5 – dýchate čistý vzduch?

Roli Blocks

199,95 €

Tieto zaujímavé modulárne kocky umožňujú komukoľvek skladať, mixovať či inak upravovať hudbu. Všetko funguje na vzájomnom prepájaní, ovládaní smartfónom a multi touch ovládaní. Prepojenie prebieha cez Bluetooth a Block v pracovnom nasadení vydrží 4 hodiny.

roli-blocks-cropped
ZDROJ | Roli

Zariadenie si môžete kúpiť priamo na stránke výrobcu alebo v Apple predajniach.

Pozrite siRoli Blocks – keď hudbu môže skladať každý

Tile Mate

25,00 €

Pravdpepodobne najužitočnejší darček z nášho zoznamu. Tile Mate predstavuje smart klúčenku vďaka ktorej si môžete svoje kľúče aj prezvoniť.

tile-mate-1
ZDROJ | Tile

Ide o malý štvorček, ktorý si môžete uchytiť takmer k čomukoľvek, ale môžete si ho vložiť napríklad aj do peňaženky. Cez smartfón aplikáciu môžete okrem prezvonenia Tile Mate aj vidieť na mape. Neobnoviteľná batéria vám vydrží približne jeden rok.

Kúpa Tile Mate je možná na oficiálne stránke produktu.

Pozrite siTile Mate – kľúče už nikdy nestratíte

DJI Mavic Pro

1 199,00 €

Teraz niečo pre skutočných fanúšikov dronov. Napriek vyššej cene sa jedná o skutočnú kvalitu v oblasti komerčných dronov.

dji-mavic-pro
ZDROJ | qz

Dron disponuje inteligentným systémom FlightAutonomy, ktorý zabezpečí, že sa vie vyhnúť prekážkam. Nie len, že disponuje piatimi kamerami, GPS a dvomi ultra-zvukovými senzormi, ale vnútri nájdete aj 24 silných počítačových jadier.

Kamera je vybavená „gimbal“ troj-smerovým stabilizátorom a natáča v kvalite 4K Ultra HD pri 30 fps. Samotná kvalita snímania fotografií je 12 Mpx. Na našom trhu už sa dá v niektorých špecializovaných eShopoch zohnať.

Pozrite siDJI Mavic Pro – konkurencia pre GoPro Karma?

Arlo Go

429,00 €

Plne bezdrôtová bezpečnostná kamerka napriek vyššej cene ponúka kompaktnosť a kvalitný prenos obrazu a zvuku. Jedinou podmienkou fungovania je signál operátora.

arlo-go-2-2
ZDROJ | Netgear

Šošovka má 130° uhol záberu, pričom pod ňou je snímač schopný zaznamenávať HD video. Nechýba jej ani nočný režim vďaka Ir LED diódam. Kamera dokáže zároveň komunikovať s mobilnou aplikáciou. Žiaľ kúpiť ju bude možné až začiatkom roku a to len na oficiálnej stránke výrobcu. Pre milovníkov bezpečnosti sa však jedná o povinnú záležitosť.

Pozrite siBezpečnostnú kameru Arlo Go môžete dať kdekoľvek, má aj LTE

LG HOM-BOT Turbo+

999,00 €

Poslednou smart hračkou v našom zozname je najnovší z robotických smart vysávačov od LG. Okrem samotného vysávania vám dokáže postrážiť aj domácich miláčikov.

lg-hom-bot-turbo
ZDROJ | LG

Inteligentné kamery a senzory si dokážu naskenovať celú miestnosť vrátane prekážok v podobe schodov či nábytku. Vysávač disponuje funkciou HomeGuard vďaka ktorej môžete  mať svoju domácnosť neustále pod kontrolou.

Ak necháte vysávač zaparkovaný pred vchodom do domu, kamera sníma a odosiela fotografie vám na telefón aby ste v prípade narušenia okamžite vedeli, že je niekto v dome či v byte.

Pozrite siNový robotický vysávač LG HOM-BOT Turbo+ má vlastnú appku a kameru

Komentáre k článku