Chcem Apple Watch, kúpiť si nový, alebo postačí starší model?

Apple Watch a jeho čoraz menšie rámiky.ZDROJ | Apple

Keď medzi sebou súperia emócie a rozum, vraj vždy vyhrá to prvé. V prípade Apple to platí dvojnásobne. Chlapci a dievčatá z Cupertina vedia svoje produkty predať. V utorok predstavené novinky mnohým z nás rozsvietili oči a strachom rozochveli platobné karty.

Ak uvažujete nad novými smarthodinkami, určite sa vo vašom hľadáčiku objavila horúca novinka Apple Watch Series 7. Oplatí sa kúpiť, alebo využiť výpredaj starších modelov a ušetriť nejakú stovečku?

ZDROJ | Apple

Ľahká otázka, ťažká odpoveď. Záleží na tom, čo konkrétne budete na Apple Watch využívať. Hneď na úvod však musíme skonštatovať, že nás novinka sklamala. Neprináša takmer nič výnimočné. Ak pri iPhonoch 13 môžeme skonštatovať, že ide o šikovný evolučný posun, v Apple Watch Series 7 ani pod mikroskopom evolúciu nenájdete.

Pozrite siAko si vedú nové Samsung Galaxy Watch3 v porovnaní s Apple Watch 5?

ZDROJ | Apple

Čo získate kúpou Apple Watch Series7?

Nové hodinky majú o 40 % menšie rámiky oproti Watch 6, majú len 1,8 mm. Plocha obrazovky oproti Watch 6 je o 20 % väčšia a v porovnaní s Watch 3 až o 50 %. Vďaka tomu si na ich displeji budete môcť po prvý raz zobraziť celú abecedu. To znamená, že z hodiniek budete vedieť v prípade potreby napísať krátku správu či text. Ako často to v reálnom živote využijete je otázne.

ZDROJ | Apple

Apple Watch 7 konečne dostali funkciu rýchlonabíjania. Šikovná vec, ktorá u starších modelov chyba, konkurencii nie. Nový model teraz nabijete o 33 % rýchlejšie. Na 80 % kapacity ju nabijete za 45 minút. Rýchlonabíjanie si vyžaduje nový rýchlonabíjací USB-C kábel.

ZDROJ | Apple

Ak vám chýbali nové farby, Apple Watch 7 vám prinesie nové odtiene. Apple rád ukazuje farebné zladenie hodiniek s iPhonmi. To je pekné, ale nie vždy kupujete naraz iPhone aj Apple Watch. Farby zariadení sa striedajú a nikde nemáte záruku, že aktuálna trendy farba bude na výber aj o dva roky. Momentálne si môžete vybrať z farieb hviezdne bielu, temnú atramentovú, zelenú, modrú a červenú (PRODUCT)RED.

Pozrite siSú Apple Watch 7 najdokonalejšie smarthodinky na svete?

Očakávate nové funkcie a senzory? Bohužiaľ, Apple uplynulý rok odflákol, v porovnaní s Watch 6 nezískate takmer nič nové. Známy nie je ani procesor, predpokladáme, že sa použil minuloročný čip S6, ktorý sa používa aj na Apple Watch 6. Nepoznáme dokonca ani presný dátum predaja, bude to „v priebehu jesene“.

ZDROJ | Apple

Oplatí sa teda kúpiť nové watchky? Rozhodnutie je na vás, ale ako vidíte, nič extra v nich nezískate. Nový model by sa pokojne mohol volať Apple Watch Series 6S. V reáli vám však zrejme poslúži ešte starší model, ktorému oproti Watch 6 chýba akurát senzor SpO2. Oficiálne však už piata generácia Apple Watch nie je v predaji.

Komentáre k článku