Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Privítajte iPad mini. Tablet s najväčšou dizajnovou zmenou od svojho príchodu

Privítajte iPad mini. Tablet s najväčšou dizajnovou zmenou od svojho príchodu
Zdroj | Apple
Michal Sobek
Privítajte iPad mini. Tablet s najväčšou dizajnovou zmenou od svojho príchodu
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Okrem základného iPadu dnes Apple predstavil aj reinkarnovanú mini verziu. Tento drobec si prešiel najväčšou dizajnovou zmenou od jeho vypustenia na trh.

Pozrite si

Apple predstavil novú verziu základného iPadu. Vylepšuje hlavne procesor

Úplne nový dizajn

Doteraz bol dizajn iPadu mini po vzore základného iPadu. Apple ho ale upravil tak, aby zapadol do novej dizajnovej rodiny, do ktorej patria iPady Pro a Air. To znamená, že Apple sa zbavil zaoblených rohov a ikonického predného tlačidla.

To umožnilo odstrániť veľké horné a dolné rámčeky. Nový iPad mini vyzerá ako zmenšený Air. Technológia Touch ID sa presťahovala do zapínacieho tlačidla. Face ID sa tu nenachádza. To ostáva výsadou Pro modelov.

Zdroj | Apple

Novinkou je 8,3-palcový Retina displej, ktorý dosahuje maximálny jas 500 nitov. Nechýba podpora technológie True Tone. Predchádzajúca generácia obsahovala 7,9-palcový displej.

Nechýba najnovší procesor A15 Bionic

Nešetrilo sa ani v oblasti výkonu. Nový iPad Mini má najnovší procesor A15 Bionic. Ten je až o 80 % výkonnejší ako predchádzajúca generáciu iPadu mini.

Zadný fotoaparát dostal rozlíšenie 12 Mpx, LED blesk a fotky z neho budú viac ako použiteľné. Predná selfie kamera má zhodné rozlíšenie a ponúka aj funkciu Center Stage, známu z tohtoročných iPadov Pro.

Veľkou novinkou je aj výmena pôvodného Lightning konektora modernejším a  rýchlejším USB-C. Podľa slov Apple je až 10x rýchlejší. 4G siete nahradili podporou novej piatej generácie.

Zdroj | Apple

K dispozícii bude aj voliteľné príslušenstvo v podobe Apple Pencil druhej generácie, ktoré sa dobíja magneticky priamo z tela tabletu.

Novému iPadu mini nechýbajú pestré farby. Ružovú a fialovú farbu dopĺňajú zlatá a tmavo sivá. Cena základnej verzie začína na čiastke 499 dolárov v 64-gagabajtovej pamäťovej verzii. Drahšia verzia obsahuje 256 GB. 5G verzie budú o niečo drahšie.

Zdroj