Reklama

Sú Apple Watch 7 najdokonalejšie smarthodinky na svete?

smart hodinky apple watch
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
smart hodinky apple watch
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Dočkali sme sa! Apple na svojom najdôležitejšom evente roka podľa očakávania predstavil novú sériu inteligentných hodiniek. Sú veľmi výkonné no vzhľadovo nudné a neponúkajú žiadne nové funkcie.

Napriek očakávaniam nové Apple Watch neprichádzajú s moderným dizajnom, nenadviazal na tvarové línie, ktoré priniesli iPady Pro (v roku 2018) a minulý rok aj iPhony série 12. Hranaté tvary sú sexy, ale zrejme by si nedokázali poradiť s dennodenným používaním.

Pozrite si

Poznáte všetky smart hodinky Apple Watch? Otestujte sa v našom kvíze

Väčší displej? Áno!

Dokedy sa dajú zväčšovať displeje na hodinkách nevieme, ale veríme, že to neprejde do takého extrémnu, aby sme o pár rôčikov hrdo nosili na zápästí 3,5″ „monitory“. Smartfóny však ukazujú, že nič nie je nemožné.

Zdroj | Apple

Dnes nám Apple ukázal model so 45 mm displejom, čo je len o jeden milimeter viac, ako mali staršie modely. Jeden milimeter nie je veľa, ale niekedy práve ten rozhoduje o lepšom pohodlí pri používaní. O jeden milimeter narástol displej aj na menšom modeli, ten má teraz 41 mm, čo sa už približuje k pôvodným Apple Watch. Apple Watch Series 1 mali totiž 38 a 42 mm.

Zdroj | Apple

Displej je o 70 % jasnejší a o 20 % väčší ako u série 6, rámiky sú len 1,7 mm hrubé. Vďaka väčšej obrazovke získajú hodinky Watch 7 plnohodnotnú klávesnicu s QuickPath, plne optimalizované používateľské rozhranie a nové ciferníky.

Zdroj | Apple
Pozrite si

Apple Watch Series 6 majú mladšieho brata a netreba k nim iPhone!

Apple Watch Series 7 poháňa nový čip S7, no pokiaľ ide o nové senzory, nepriniesol žiadne pokroky v oblasti zdravia. Bežať bude na už dávnejšie predstavenom watchOS 8.

Nové funkcie? Nie!

Používatelia by vedeli aj o polnoci povedať, čo im na súčasných hodinách chýba. Apple má však svoj biznis plán, o nových funkciách na evente nepadla ani zmienka.

Zdroj | Apple

Predsa len, poteší detekcia pádu pre vonkajšiu cyklistiku a automatické sledovanie cyklu. Fitness+, u nás nedostupná služba, získava niekoľko noviniek, napríklad meditácie so sprievodcom, pilates a či prípravu na zimné cvičenia vrátane skupinových cvičení.

Zdroj | Apple

Do nových hodiniek zavítala funkcia rýchlonabíjania, konečne! Umožní za 45 minút nabiť hodinky na 85 % kapacity, je teda až o 33 % rýchlejšie. Výdrž batérie je však stále len 18 hodín.

Vodeoodolnosť je do 50 metrov podľa certifikátu IP6X. Zároveň vraj sú najodolnejšie, aké kedy Apple ponúkal, okrem iného sú odolné voči prasknutiu.

Zdroj | Apple

Pribudli nové remienky, tie sú mimochodom kompatibilné aj so starými. Watch 7 budú na výber v 5-tich farbách.

Sú teda Apple Watch Series 7 najdokonalejšie hodinky na svete? Zrejme nebudeme jediní, ktorých nový model, jemne povedané, sklamal.

Pozrite si

Nová séria iPhone 13 je tu, prináša nálož vylepšení v rovnakom dizajne

Apple Watch Series 7 budú k dispozícii v priebehu jesene. V predaji ostane len pomerne starý model, Apple Watch Series 3 a minuloročné Apple Watch SE. Cena nových hodiniek ostáva nezmenená, 399 $.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.