9 užitočných tipov pre Xbox One, o ktorých ste možno nevedeli

ZDROJ | XboxXbox One S

Vďaka našim 9 tipom pre Xbox One konzolu získate lepší prehľad o jej možnostiach, medzi ktoré patrí aj zdieľanie digitálneho obsahu s kamarátom.

Microsoft predstavil minulý rok počas výstavy E3 v americkom Los Angeles o 40% menšiu konzolu Xbox One S, ktorá okamžite zožala úspech. Získala si taktiež status najlacnejšieho 4K UHD prehrávača.

S blížiacou sa aktualizáciou Creators Update dostane aj pôvodná väčšia verzia množstvo noviniek. Pozrime sa však ešte predtým, čo všetko ponúka súčasný systém.

Pripojenie klávesnice

Xbox One konzola bežiaca na modifikácii operačného systému Windows 10 hravo zvládne komunikáciu s pripojenou klávesnicou.

Jedinou nevýhodou môže byť nutnosť použitia USB klávesnice alebo aj bezdrôtovej, no s USB prijímačom, ktorý je nutné zapojiť do jedného z trojice USB 3.0 konektorov konzoly.

Xbox aplikácia

Ak ale nedisponujete spomínanou klávesnicou, ešte jednoduchším riešením môže byť stiahnutie mobilnej aplikácie dostupnej na platforme Android iOS.

Pozrite siČo v sebe skrýva Microsoft Xbox One S?

 

Aplikácia ponúka prehľad o aktivite vašich priateľov či možnosť zobrazenia GameDVR obsahu (videoklipy a screenshoty z hier), no predovšetkým získate príležitosť ovládania Dashboardu prostredníctvom dotykového displeja smartfónu alebo tabletu, s čím je spojené aj ľahšie zadávanie textu napríklad do Edge prehliadača.

Kontrola toku dát

Neobmedzený internet sa už postupne stáva štandardom, no mnohí poskytovatelia internetového pripojenia (ISP) stále obmedzujú zákazníkov v bytovkách prostredníctvom takzvaného FUP (Fair Use Policy).

Xbox One S

V tomto prípade si môžete sledovať spotrebu dát nielen prostredníctvom webového rozhrania (ak je dostupné), no aj priamo v konzole. Nedozviete sa síce celkovú spotrebu, no získate aspoň lepší prehľad o tom, koľko dát Xbox One príjma či odosiela.

Xbox One S

Reštart Dashboardu

Žiaden systém nie je dokonalý a bez chýb, čo platí aj o súčasnej verzii operačného systému v Xbox One konzole. Tak ako vo Windowse (reštart Explorera cez správcu úloh) aj tu existuje možnosť reštartovania systému bez kompletného vypnutia konzoly.

Je však potrebné zapamätať si skratku zloženú z trojice tlačidiel. Teda súčasne podržte prstami RT a LT a palcom tlačte na tlačidlo Y.

Externý HDD/SSD cez USB 3.0

Určite už viete, že konzola Xbox One podporuje pripojenie externého úložiska od veľkosti 256 GB. V dôsledku hier, ktorých veľkosti dosahujú 50 GB je základná 500 GB verzia konzoly nedostatočná.

Pozrite siNová aktualizácia pre Xbox One pridá spojenie dvoch gamepadov

https://www.youtube.com/watch?v=BWbSsJwzOkk&t=181s

YouTube kanál DigitalFoundry sa na danú problematiku pozrel bližšie a zistil, že použitie externého disku s USB 3.0 konektorom poskytne dokonca rýchlejšie načítavanie nainštalovaných hier. V prípade použitia SSD boli výsledky ešte o niečo lepšie.

HDMI in

Na rozdiel od konzoly Sony PlayStation 4 (Pro) Microsoft vybavil svoju súčasnú konzolu aj vstupným HDMI portom.

https://youtu.be/bWxVPsyMs_0

Tento port okrem zapojenia mediálneho centra satelitného prijímača či iného prehrávača podporuje aj zapojenie PS4 konzoly alebo napríklad aj staršej Xbox 360-tky. Aj túto záležitosť bližšie preskúmal YouTube kanál DigitalFoundry.

Sťahovanie hier aj vo vypnutom stave

Ak si ešte spomínate na deň, keď ste prvýkrát zapli Xbox One (S) konzolu, možno sa vám vybavia prvotné nastavenia, medzi ktoré patrilo aj takzvané Power Settings. Teda ako sa bude konzola správať, keď ju vypnete.

Xbox One S

Jedna z možností je aj Stand-by a automatické aktualizácie a sťahovanie (Instant-on), aj keď Xbox vypnete. Síce zariadenie bude nepretržite spotrebovávať energiu (pri konzole Xbox One S je to už výrazne menej ako pri pôvodnej), no jeho opätovné spustenie nebude trvať viac než pár sekúnd.

Xbox One S

K celej ponuke sa dostanete prostredníctvom záložky Settings a následne zvoľte Power & startup.

Buďte členom skupiny

Vytvorte si alebo začleňte sa do už vytvorenej skupiny a komunikujte s ostatnými hráčmi s podobnými záľubami a obľúbenými hrami.

https://www.youtube.com/watch?v=sZUrAjuKJG0

Systém ponúka aj komplexné vyhľadávanie klubov na základe stanovených parametrov, medzi ktoré patrí typ hráča a či je skupina otvorená začiatočníkom. Po aktualizácii Creators Update by mala pribudnúť aj Arena ponúkajúca organizovanie turnajov s inými hráčmi či priateľmi.

Zdieľané zlaté členstvo

Stačí sa prihlásiť so svojím Xbox účtom, na ktorom máte zakúpené Xbox Live GOLD členstvo alebo iný digitálny obsah u kamaráta na jeho konzole.

Následne už iba v nastaveniach zvolíte sekciu Personalization, My home Xbox a potvrdíte Make this my home Xbox. Kamarát tak automaticky získa vaše digitálne hry a možnosť hrania daných hier s vami v režime pre viacerých hráčov.

Pozrite si8 hier z Xbox 360, ktoré stoja za vyskúšanie na Xbox One konzole

https://youtu.be/0ISshKoWiyk

Môže sa vám zdať, že je to až príliš dobré na to, aby to bola pravda, no na stránke Xboxu nájdete k funkcii inštruktážne video s popisom.

V komentároch uvítame ďalšie tipy na zaujímavú tému a taktiež aj vaše poznatky k problematike.

Komentáre k článku