Reklama

8 hier z Xbox 360, ktoré stoja za vyskúšanie na Xbox One konzole

Xbox One
Zdroj | Microsoft
Marek Hudák
Xbox One
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Spoločnosť Microsoft ohlásením programu spätná kompatibilita (Backward Compatibility) pre konzolu Xbox One na konferencii E3 2015 získala množstvo pozitívnych ohlasov. Po roku existencie je v programe viac než 300 herných titulov pôvodne hrateľných len na konzole Xbox 360. Týchto 8 hier sa určite oplatí vyskúšať aj na Xbox One konzole.

Ohlásenie revolučného programu pre majiteľov aktuálnej generácie Xbox konzoly prinieslo so sebou prvú stovku titulov, ktorá sa postupne rozrastala aj vďaka portálu, na ktorom môžu používatelia vyjadriť preferencie ešte nezaradeným hrám.

Pozrite si

Microsoft Xbox One S: herná konzola a 4K UHD prehrávač

Aktuálne vedie rebríček stále populárne Call of Duty: Black Ops II spolu so sériou Modern Warfare na nižších priečkach. Práve značka Call of Duty bola na konzole Xbox 360 veľmi obľúbená aj z dôvodu lokálneho režimu pre viacerých hráčov na rozdelenej obrazovke.

Za zmienku stojí aj druhá priečka okupovaná populárnym RPG titulom The Elder Scrolls V: Skyrim, ktorý sa ale dostal už na Xbox One v podobe The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition.

Aj bez týchto hier má program spätnej kompatibility stále čo ponúknuť. Možno vás aspoň jeden titul z výberu zaujme natoľko, že sa vrátite do čias minulej generácie konzol.

Pozrite si

6 najlepších ťahových hier

Red Dead Redemption

Zaujímavý titul z čias divokého západu z minulej generácie konzol hráči poznajú už od mája roku 2010, no len nedávno sa hra dostala do programu spätnej kompatibility, čím si opäť získala fanúšikov.

Zdroj | Rockstar

YouTube kanál DigitalFoundry zaoberajúci sa profesionálnymi analýzami nielen konzolových hier sa pozrel na to, ako beží práve Red Dead Redemption na konzole Xbox One. Na prekvapenie si v niektorých náročných častiach hry užijete stabilnejších 30 fps ako na staršej konzole.

Forza Horizon

Aktuálne síce v recenziách dominuje tretie pokračovanie situované v ďalekej Austrálii, no ani nedávno pridaný titul spúšťajúci úspešnú sériu nie je na zahodenie.

Zdroj | Microsoft

Hra z jesene 2012 dosiahla na portáli Metacritic úctyhodných 85 bodov vďaka festivalovej atmosfére, voľnej jazde a vyváženému jazdnému modelu. Tak ako aj Red Dead Redemption, aj prvá Forza Horizon si drží na aktuálnej Xbox konzole stabilných 30 snímkov za sekundu.

Pozrite si

Forza Horizon 3 prichádza so zimným rozšírením Blizzard Mountain

https://www.youtube.com/watch?v=_KczoUxPRgs

Mirror’s Edge

Tentokrát sa vrátime až do roku 2008, kedy vydavateľstvo EA v spolupráci s vývojárskym štúdiom DICE predstavilo parkour titul z pohľadu prvej osoby s krásnou grafikou.

Zdroj | EA

V súčasnosti sa predáva druhé pokračovanie s názvom Mirror’s Edge Catalyst, no prvý diel vám stále dokáže navodiť pohlcujúci pocit z behu a voľnosti. Hra si z výkonnostného hľadiska vedie na Xbox One konzole výborne, ale na druhej strane sa nevyznačuje tak intenzívnou svetelnosťou ako Xbox 360 verzia.

Alan Wake

Titul od tvorcov Quantum Break ponúka hlboký príbeh, ktorému je na prvý dojem ťažko porozumieť. Prenesiete sa do roly spisovateľa, ktorý balansuje na hranici skutočnosti a fikcie.

Zdroj | Microsoft

Tešiť sa môžete na desivú atmosféru, množstvo odkazov na existujúce aj fiktívne diela a unikátny bojový systém. Dokonca ako aj pri mnohých iných herných tituloch, aj Alan Wake beží na Xbox One konzole plynulejšie. Ak však nevlastnite Xbox 360 a ani Xbox One, hra je už viac než 4 roky dostupná takisto na PC.

The Witcher 2: Assassins of Kings

Tretie pokračovanie od poľského vývojárskeho štúdia CD Projekt RED posunulo latku opäť o niečo vyššie, čím si zaslúžilo aj o kúsok väčšie hodnotenie. Samozrejme aj spomínaný druhý diel má stále čo ponúknuť.

Zdroj | CD Projekt RED

Hra je obohatená minihrami, milostnými romancami, rozvojom postavy a nechýbajú ani české titulky. Tak ako aj vyššie spomínané hry, aj The Witcher 2: Assassins of Kings si drží úctyhodný framerate.

Pozrite si

PlayStation Experience 2016 – predčasné Vianoce od Sony

Halo Reach

Diel s 91 bodmi na Metacritic, po ktorom už nasledoval len Halo: Combat Evolved Anniversary, dôstojne ukončil príbehovú časť na minulej generácii konzoly Xbox.

Zdroj | Microsoft

Hlavnými prednosťami sci-fi hry je dynamická kampaň s neustále sa meniacimi prostrediami a novými prvkami hrateľnosti zahŕňajúce jetpack a vesmírne boje. Hra beží už aj na Xbox One plynulo na 30 snímkach za sekundu po októbrovej aktualizácii.

Mass Effect 3

Už v marci 2017 sa fanúšikovia série dočkajú pokračovania úspešnej série v podobe titulu Mass Effect: Andromeda, ešte pred tým si však môžete aj vy opätovne či poprvýkrát vyskúšať posledný diel tejto značky.

Zdroj | EA

Hra s hodnotením siahajúcim k dokonalosti zaujme predovšetkým dĺžkou a jedinečnosťou každej misie a rozhodnutiami, ktoré vám ostanú v pamäti. Menšie poklesy snímkovania vám určite nepokazia herný zážitok ani na novej konzole.

Pozrite si

Čo v sebe skrýva Microsoft Xbox One S?

Gears of War séria

Práve Gears of War séria si na konzole Xbox 360 získala pravdepodobne najviac voľného času. České titulky pomohli pochopiť príbeh a kooperačný režim pre dvoch hráčov prostredníctvom rozdelenej obrazovky umožnil užiť si hru spoločne s kamarátom.

Zdroj | Microsoft

Kúpou štvrtého pokračovania máte možnosť získať dokonca všetky 4 predchádzajúce diely (závisí od predajcu), ktoré ale zatiaľ nebežia na Xbox One konzole najlepšie.

Test ukázal, že posledné dve časti (3 a Judgement) potrebujú podobnú aktualizáciu ako Halo Reach. Na trhu nájdete aj vylepšenú verziu prvého dielu, na ktorú sa vzťahuje nižšie uvedený trailer.

Budeme radi za každý ďalší zaujímavý tip v komentároch, vďaka ktorému možno aj nám a aj ostatným čitateľom osviežite pamäť na už zabudnuté tituly.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.