Reklama

Nová aktualizácia pre Xbox One pridá spojenie dvoch gamepadov

Xbox One
Zdroj | Xbox
Marek Hudák
Xbox One
Zdroj | Xbox
Zdroj | Xbox

Očakávaný Creators Upadate vylepší okrem operačného systému Windows 10 na počítačoch aj užívateľské prostredie na konzole Xbox One.

Začiatkom mesiaca ste si mohli prečítať o najzaujímavejších novinkách, ktoré prinesie Creators Upadate. Vývojári ale nezabudli ani na populárnu konzolu Xbox One a jej komunitu.

Predstavené zmeny a vylepšenia, ktoré si medzi prvými môžu vyskúšať členovia programu Xbox Insider, sú obohatené aj o novú funkciu.

Nová základná obrazovka

Užívateľské rozhranie (UI) dostalo nový dizajn, ktorého všetky dôležite prvky nájdete v ľavej časti. Ikona Xboxu umiestnená v strede zobrazuje zmenšenú verziu pôvodného menu s možnosťou rýchleho spustenia novej hry z knižnice.

Zdroj | Xbox

Nechýbajú ani pripnuté hry či aplikácie. Výhodou je aj možnosť vyhotovenia snímky obrazovky stlačením tlačidla Y a nastavenie dĺžky DVR záznamu. Vývojári zapracovali taktiež na rýchlosti otvárania nového menu.

Pozrite si

8 hier z Xbox 360, ktoré stoja za vyskúšanie na Xbox One konzole

Zdroj | Xbox

Za zmienku stojí aj pridanie hudobného prehrávača a takzvaného ,,sledovača achievmentov“, ktorý by mal hráčom uľahčiť získavanie bodov.

Vylepšená Cortana

Virtuálna asistentka Cortana vám po aktualizácii dokáže pripomenúť vytvorenú udalosť, spustiť obľúbenú skladbu, vytvoriť miestnosť pre viacerých hráčov (Party), vytvoriť DVR nahrávku či spustiť video.

Zdroj | Xbox

Komplexné systémové aktualizácie

Prostredníctvom trojice krokov už nebudete mať pocit, že sa proces zasekol. Celý priebeh aktualizácie tak uvidíte rozdelený na časti a v prípade chyby ľahšie identifikujete príčinu.

Zdroj | Xbox

Copilot

Najzaujímavejšou novinkou je bezpochyby spojenie dvoch gamepadov do jedného cez Copilot funkciu. Tá umožní dvom hráčom hrať jednu hru na dvoch gamepadoch, teda navzájom si pomáhať alebo sa len zabávať.

Pozrite si

Čo v sebe skrýva Microsoft Xbox One S?

Zdroj | Xbox

Nielen tieto, ale aj ostatné zmeny a vylepšenia budú dostupné pre všetkých hráčov s príchodom Creators aktualizácie.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.