TCL chce ohýbať displeje inak ako konkurencia

ZDROJ | Mashable

Samsung a Huawei už predstavili svoje skladacie smartfóny, Energizer predviedol svoj prototyp zatiaľ čo TCL ukázalo rôzne možnosti využitia tejto technológie.

Na MWC 2019 v Barcelone vzbudzovali skladacie telefóny oveľa väčší záujem, ako tie, ktoré prišli s podporou 5G siete. Niet sa čomu diviť, je to predsa malý zázrak, ohnúť displej. Ten sme doteraz vedeli akurát rozbiť!

https://youtu.be/xFQ76RQCsy0

Niektorí výrobcovia sa teraz budú snažiť odkopírovať predstavený Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X, iní sa vyberú vlastnou cestou. Spoločnosťou, ktorá patrí do druhej kategórie je čínska TCL, ani ona nechýbala v Barcelone, kde ukázala niekoľko rôznych konceptov smartfónov s ohýbateľnými displejmi.

Pozrite siHuawei Mate X je skladací smartfón otvárajúci dvere do sveta 5G

TCL je známa hlavne ako výrobca televízorov a obrazoviek, ktoré dodáva aj iným značkám. Zároveň má vlastnú distribučnú sieť, ktorá predáva zariadenia pod značkou Alcatel, BlackBerry a Palm.

ZDROJ | TCL

TCL predvádzala na MWC vlastnú patentovanú konštrukciu DragonHinge, ktorá má predstavovať budúcnosť dizajnu skladacích telefónov. Mnohí návštevníci sa zhodli, že vyzerá ako zložený zväzok bankoviek.

ZDROJ | Mashable

Pozrite siRoztrhlo sa vrece s rozkladacími smartfónmi, jeden má už aj Energizer!

Aj ďalší model využíva patent DragonHinge. AMOLED obrazovka má 7,2 palca s rozlíšením 2048 x 1536 pixelov. Z vonkajšej strany výrobca neumiestnil menší displej, ale LED diódy na zobrazenie času a ďalších informácií.

ZDROJ | Mashable
ZDROJ | Mashable

Pozrite siTCL ukazuje budúcnosť skladacích smartfónov a tiež hodiniek

Okrem konštrukcie DragonHinge ukázalo TCL aj ďalšie koncepty. Videli sme napríklad akýsi úzky smartfón, ktorý sa dá ohnúť a nasadiť na zápästie, alebo skladacie smartfóny podobné Galaxy Fold či Mate X.

ZDROJ | Mashable

Skladací smartfón je nepochybne veľkou technickou výzvou. Výrobcovia musia zvažovať, či je výhodnejšie navrhnúť smartfón, ktorý sa bude sklápať dovnútra a ochráni sa tak obrazovka, no konštrukcia vyžaduje väčší polomer závesov, alebo smerom von a mať displej mechanicky nechránený.

Pozrite siSamsung Galaxy Fold – prvý skladací smartfón, ktorý si môžete kúpiť

Zatiaľ má každý výrobca, ktorý predstaví skladací smartfón, postarané o výbornú publicitu. Časom nám to zovšednie a až vtedy sa uvidí, nakoľko je táto nová technológia životaschopná. Nech je akokoľvek zaujímavá, faktom ostáva, že smartfón sa nedokáže nafúknuť, jeho objem ostáva stále rovnaký.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2019 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2019 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Lenovo (Slovakia), ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

ZdrojTCL,Mashable

Komentáre k článku