Roztrhlo sa vrece s rozkladacími smartfónmi, jeden má už aj Energizer!

Keď sme v novembri minulého roka písali o prvom smartfóne s ohybným displejom, asi nik nečakal, že to bude o neznámej čínskej značky. Royole FlexiPai predbehol všetkých, vrátane velikánov ako Samsung či Apple. Netrvalo ale dlho a už aj Samsung má svoj prvý skladací smartfón s ohybným displejom. A prišli ďalší, akoby sa s nimi roztrhlo vrece.

Pozrite siRoyole FlexPai – prvý ohybný smartfón, ktorý si môžete kúpiť

Kým pred necelým polrokom o skladacom smarfóne s ohybným displejom sme mohli iba snívať, dnes tie svoje už ukázali Samsung, Huawei, TCL, Xiaomi, ZTE a najnovšie aj taká značka ako Energizer. Čítate dobre, Energizer na MWC 2019 ukázal svoj prvý skladací smartfón.

Nečakajte ale kvalitu ako Samsung či Huawei. Ide skôr o ukážku toho, že „aj my na to máme“. Aspoň tak na prvý pohľad vyzerá Energizer Power Max 8100S.

Základom novinky bude ale aktuálne najvýkonnejší čipset Snapdragon 855 s 8 jadrami a 8 GB RAM. Pamäte doplní 256 GB interná pamäť s microSDXC slotom.

V základnom rozložení bude mať Energizer 6-palcový displej s pomerom strán 18:9 a FullHD+ rozlíšením. Po rozložení sa zobrazí 8,1-palcový displej s pomerom strán 4:3 A taktiež FullHD+ rozlíšením.

Na zadnej strane bude mať duálny fotoaparát s rozlíšením 48 a 12 Mpx s 4K Ultra HD videom. Nad displejom má byť 24 Mpx webkamera s Full HD videom.

Nebol by to správny Číňan, keby nemal aj dva sloty na SIM karty. A nebol by to smartfón pre blížiacu sa budúcnosť, ak by nemal podporu sietí 5G. Keďže beží na Snapdragone, očakávať môžeme 5G modem X50 od Qualcommu.

A nebol by to smartfón s logom Energizer, ak by nemal poriadnu batériu. Výrobca hovorí o 10 000 mAh batérii. Na to ale smartfón (presnejšie jeho maketa za sklom) nevyzerá. Energizer dokonca neukázal ani hlavný displej, pod sklom ukázal iba predný displej s uhlopriečkou 6″.

Za akú cenu ho Energizer plánuje predávať nie je známe. Rovnako nie je známe ani to, či sa vôbec Power Max 8100S niekedy dostane do predaja.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2019 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2019 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Lenovo (Slovakia), ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

Komentáre k článku