Huawei Mate X je skladací smartfón otvárajúci dvere do sveta 5G

Huawei dnes predstavilo na MWC 2019 v Barcelone svoj prvý skladací smartfón. Model Mate X sa okrem toho môže pochváliť výkonnou 5G čipovou sadou Balong 5000, veľkou batériou či super rýchlym nabíjaním.

Tento týždeň sa verejnosti ukázal už druhý model skladacieho smartfónu. Po Samsungu Galaxy Fold predstavil jeho veľký konkurent Huawei ďalší model s roztváracím displejom.

Huawei Mate X má 6,6 palcový predný OLED displej s rozlíšením 2480 x 1148. Zadný displej má 6,38 palcov a rozlíšenie 2480 x 892.

ZDROJ | Huawei

Zariadenie sa po roztvorení premení na 8-palcový tablet s rozlíšením 2480 x 2200 pixelov a hrúbkou len 5,4 mm. Oba zobrazovacie režimy (režim smartfón a režim tablet) plynule prechádzajú jeden do druhého.

ZDROJ | Huawei

Obrazovka je po rozložení dokonale rovná, no po zložení priliehajú obe polovice displeja tesne k rámu. O dokonalú funkčnosť a ľahké sklápanie sa stará mechanický záves Falcon Wing. Zložený smartfón má hrúbku 11 mm.

ZDROJ | Huawei

Smartfón poháňa procesor Kirin 980 s umelou inteligenciou, ktorému sekunduje 8 GB RAM a 512 GB vnútornej pamäte. Beží na systéme Android 9 s nadstavbou EMUI. Huawei Mate X podporuje 5G sieť vďaka čipsetu Balong 5000.

Pozrite siSamsung Galaxy Fold – prvý skladací smartfón, ktorý si môžete kúpiť

Novovyvinutá batéria s kapacitu 4 500 mAh má zabezpečiť dostatok výkonu aj pre 8-palcový displej. Umelá inteligencia pomáha aj pri optimalizovaní spotreby smartfónu. K zariadeniu sa dodáva 55 W nabíjačka SuperCharge. Tá nabije Mate X z 0 na 85 % za 30 minút!

ZDROJ | Huawei

Výrobca sľubuje špičkové parametre fotoaparátu. V tomto prípade sa o kvalitu postarala Leica, ktorej štyri snímače podporujú najmodernejšie funkcie. Obojstranná konštrukcia dáva dobrú možnosť vyniknúť predným aj zadným kamerám.

Pozrite siTCL ukazuje budúcnosť skladacích smartfónov a tiež hodiniek

Mate X je vo farebnom vyhotovení Interstellar Blue, ktorý podľa výrobcu prináša pôvab modernej technológie a definuje štandard pre smartfóny budúcnosti.

ZDROJ | Huawei

Cena Huawei Matex X je 2 299 dolárov, čo je ešte viac, ako si pýta Samsung za Galaxy Fold (1980 dolárov bez dane). Predávať sa má začať v polovici roku 2019.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2019 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2019 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Lenovo (Slovakia), ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

Komentáre k článku