Reklama

Tají nám niečo Gemini o Google? Toto je naozaj znepokojujúce!

Zdroj | Google
Michal Sobek
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Gemini je niečo, čomu Google skutočne verí. Generatívny model umelej inteligencie toho už dnes dokáže skutočne veľa, iní však majú obavu o jeho etiku. Potvrdzuje to aj najnovší prípad.

Gemini na smartfóne sa má brániť v odpovedaní na otázky o etike svojej materskej spoločnosti, teda Google. Tento model AI dokonca náhle zmenil svoju odpoveď na otázku, či Google neurobil niečo neetické.

Obsah pokračuje pod reklamou

Najskôr Gemini odpovedal, že áno, ale následne sa v strede vety zasekol a poskytol odpoveď v tom zmysle, že s otázkou nemôže pomôcť, pretože je len veľký jazykový model. To je prinajmenšom znepokojujúce.

Pokiaľ sa ale spýtate na neetické veci veľkých technologických spoločností, tak vám Gemini dá dlhú odpoveď, avšak opäť sa vyhne informáciám o svojej materskej spoločnosti. Ďalším zaujímavým faktom je, že webová verzia Gemini netrpí týmto problémom.

Pozrite si

Google varuje pred svojou vlastnou AI Gemini, nezdieľajte s ňou osobné veci

Samotný Google sa zatiaľ k tomuto oficiálne nevyjadril, ale náhla zmena v reakcii Gemini určite naznačuje, že spoločnosť nejakým spôsobom bráni umelej inteligencii odpovedať na túto otázku.

Uvidíme, či niečo podobné sa objaví aj v iných okruhoch alebo je toto jediný známy prípad. Zaujímavé bude porovnanie s Apple Intelligence, ktorá sa má spustiť ešte v tomto roku, avšak kvôli európskej legislatíve dorazí na naše územie najskôr v budúcom roku.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.