Reklama

Apple Intelligence bude exkluzívna technológia. Do Európy príde najskôr o rok

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

To bolo radosti, keď sme sa oficiálne dozvedeli, že iPhony a ďalšie zariadenia od Apple začnú vo veľkom podporovať umelú inteligenciu! S každým dňom však pribúdajú informácie, ktoré brzdia naše nadšenie.

Spoločnosť Apple oficiálne oznámila, že funkcie AI budú v krajinách EÚ meškať. Nemôže za to vraj nikto iný ako zákon o digitálnych trhoch (DMA).

A tak sa stane, že tri, zrejme najdôležitejšie funkcie, nebudú na jeseň prístupné na našich zariadeniach, aj keď si nainštalujeme nové operačné systémy. Uhádnete, ktorých sa to bude týkať? Ide o zrkadlenie obrazovky iPhone na Macu, zdieľanie obrazovky SharePlay a celý balík generatívnych funkcií AI od Apple Intelligence.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Na aktualizáciu ako je iOS 18 sme čakali roky. Prichádza aj s Apple Intelligence

Hovorca Apple, Fred Sainz, zverejnil toto vyhlásenie: „Pred dvoma týždňami spoločnosť Apple odhalila stovky nových funkcií, ktoré s radosťou prinášame našim používateľom po celom svete. Sme vysoko motivovaní sprístupniť tieto technológie všetkým používateľom. Avšak vzhľadom na regulačné neistoty, ktoré priniesol zákon o digitálnych trhoch (DMA), neveríme, že sa nám podarí zaviesť tri z týchto funkcií – zrkadlenie iPhonu, vylepšenia zdieľania obrazovky SharePlay a spravodajstvo Apple – do našej EÚ. používateľov v tomto roku.

Konkrétne sa obávame, že požiadavky na interoperabilitu DMA by nás mohli prinútiť ohroziť integritu našich produktov spôsobmi, ktoré ohrozujú súkromie používateľov a bezpečnosť údajov. Zaviazali sme sa spolupracovať s Európskou komisiou v snahe nájsť riešenie, ktoré by nám umožnilo poskytovať tieto funkcie našim zákazníkom v EÚ bez toho, aby bola ohrozená ich bezpečnosť.“

Vo vyhlásení sa konkrétne nespomína časový plán, dokedy to chce Apple napraviť, ale ani to, čo presne bráni nasadiť Apple Intelligence. Objavili sa názory, že Apple sa schováva za DMA, aby nemusel poskytovať konkurencii (najmä Microsoftu a Google) údaje o používateľoch zhromaždeným pre funkcie Apple Intelligence.

Pozrite si

Viete, čo všetko dokáže váš Apple iPhone? Naučíme vás to

Isté je, že Apple začína na Európu, ktorá predstavuje trh so 450 miliónmi ľudí, kašľať. Inak sa to totiž nedá vysvetliť. Každá minca má však dve strany, môže sa stať, že časť používateľov prejde na Android a Windows a možno zistí, že tieto platformy sú už niekde úplne inde, ako keď ich skúšali v minulosti.

Aktuálne je jasné, že v septemberi, keď sa uvoľnia verejné verzie nových operačných systémov, nebudeme mať k dispozícií množstvo inovácií v Siri, Genmoji, správach upozornení a ďalších zaujímavých funkciách.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.