Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Surface Laptop Studio - takto vyzerá top-end notebook v podaní Microsoftu

Surface Laptop Studio - takto vyzerá top-end notebook v podaní Microsoftu
Zdroj | Microsoft
Stanislav Vinc
Surface Laptop Studio - takto vyzerá top-end notebook v podaní Microsoftu
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Microsoft venoval svoju včerajšiu tlačovú konferenciu masívnemu rozširovaniu rodiny Surface o nový hardvér. Po 2v1 počítači Surface Pro 8, kompaktnom tablete Surface Go 3 a skladacom smartfóne Surface Duo 2 sa pokračovania dočkal aj notebook Surface Book, z ktorého sa však kombináciou existujúcich zariadení stal nový Surface Laptop Studio.

Spomínate si ešte na počítač Microsoft Surface Studio? Obrovský all-in-one počítač s 28“ displejom, výkonným hardvérom a podporou pre dotykové pero ladený pre kreatívcov sa tento rok zmenšil a skĺbil s notebookom Surface Laptop. Výsledkom je najvýkonnejší a najzaujímavejší Surface notebook doteraz.

Surface Laptop Studio je doslova vlajkovou loďou, víziou toho, ako by mal podľa Microsoftu vyzerať moderný notebook. Vybavený je 14,4“ obrazovkou s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a technológiou Dolby Vision, ktorý môžete protichodným pohybom oproti obrazovke bežného notebooku sklopiť a premeniť ho na „tablet“ alebo tzv. štúdiový displej, kedy obrazovka prekrýva spodnú časť počítača iba po hranicu touchpadu.

Zdroj | Microsoft

Novinka je vybavená zaujímavým dizajnom, väčšinu svojej hrúbky, ktorú tvorí výkonný hardvér, ukrýva do spodnej časti skrytej za tenkým horným okrajom. Pri pohľade zhora tak Surface Laptop Studio pôsobí pomerne štíhlo, hoci má v skutočnosti na hrúbku viac ako 1,7 centimetra a váži približne 1,8 kilogramu.

Zdroj | Microsoft

Vďaka týmto parametrom sa ale v jeho tele našlo odkladacie miesto pre dotykové pero Surface Slim Pen 2 (predávané samostatne), ako aj 11. generáciu procesorov Intel Core od modelu i5 až po i7. Vyššiu sériu procesorov bude namiesto integrovanej grafiky sprevádzať dedikovaná NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti so 4 GB pamäťou. Na svoje si tak prídu aj hráči a nároční používatelia.

Zdroj | Microsoft

Pri operačnej pamäte bude na výber viacero variánt v rozpätí od 16 do 32 GB RAM, používatelia si budú môcť nakonfigurovať maximálne 2 TB SSD úložisko. Ak by vám to nestačilo, externé úložisko môžete k novinke konečne pripojiť aj prostredníctvom Thunderbolt 4 portu, ktorý ešte stále sprevádza aj proprietárny nabíjací port Surface Connect.

Zdroj | Microsoft

Microsoft Surface Laptop Studio dorazí do predaja už 5. októbra, teda v deň, kedy bude dostupný aj nový operačný systém Windows 11. V základnej konfigurácii bude začínať na cene 1 599,99 dolára.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.