Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Microsoft Surface Go 3 je vďaka novým procesorom až o 60 % rýchlejší

Microsoft Surface Go 3 je vďaka novým procesorom až o 60 % rýchlejší
Zdroj | Micorosoft
Richard Pliešovský
Microsoft Surface Go 3 je vďaka novým procesorom až o 60 % rýchlejší
Zdroj | Micorosoft
Zdroj | Micorosoft

Microsoft pred chvíľou predstavil Surface Go 3. Intel 10. generácie mu zvyšuje výkon o 60 % oproti Surface Go 2, čo robí z tohto šikovného počítača naozaj zaujímavé zariadenie.

Surface Go bol po poprvýkrát predstavený v roku 2018. Ide vlastne o tablet, ku ktorému sa pripája klávesnica a predstavuje tak predstaviteľa zariadení typu 2-in-1. Microsoft Surface Go 2 je obľúbenou voľbou tých, ktorí hľadajú kvalitný, no nie drahý počítač.

Zdroj | Microsoft

Dnes bol predstavený jeho nástupca, Surface Go 3. Na prvý pohľad sa nelíšia, podstatný rozdiel sa ukrýva vo vnútri. Go 3 totiž poháňajú nové procesory od Intelu. Používateľov poteší operačný systém Windows 11.

Novinka má 10,5-palcový displej s rozlíšením 1 920 x 1 080 px. Základný model dostane priemerný Pentium Gold 6500Y (v Surface Go 2 bol  4425Y) spárovaný so 4 GB RAM a 64 GB eMMC. Vyššie verzie prinášajú 4-jadrový procesor i3 10. generácie. Operačná pamäť môže byť v kapacitách 4 a 8 GB RAM, čo je relatívne málo.

Pozrite si

Microsoft Surface Pro 8 dostáva nový hardvér, 120 Hz displej a Thunderbolt 4

Okrem USB-C portu tu nájdete slot na microSD kartu a (voliteľne) slot na LTE SIM. Batéria má zvládnuť 11-hodinovú prevádzku.

Nechýba funkcia rozpoznávania tváre Windows Hello a podpora stylusu, štandardov, ktoré už akosi očakávame od počítačov série Surface. Zmeny sa dočkalo usporiadanie aplikácií s novou funkciou Snap, cloudové hry v službe Xbox Games Pass a vstavaná aplikácia Microsoft Teams.

Zdroj | Microsoft

Surface Go je určený najmä deťom a študentom. Microsoft sa zameral na funkcie určené pre deti. Medzi také patrí napríklad Detský režim v službe Microsoft Edge a miniaplikácia Family Safety, ktorá rodičom umožňuje zobraziť čas strávený na zariadení a rozhodnúť sa, či nie je pred obrazovkou už pridlho.

Zdroj | Microsoft

Predaj bude spustený 5. októbra, cena štartuje na 400 dolároch pre verziu s Pentiom, 4GM RAM a 64 GB eMMc pamäťou. Za model s i3, 8 GB RAM a 128 GB SSD zaplatíte 630 dolárov. V prípade, že potrebujete LTE konektivitu, pripravte si stovku navyše. Ďalších 100 dolárov zaplatíte za klávesnicu.

Ako vidíte, nejde o úplne lacné zariadenie, ale v porovnaní s iPadom si nevedie až tak zle. Zvlášť, keď na iPade nepracujete v plnohodnotnom OS určenom pre počítače.

Zdroj