Microsoft Surface Go 2 dostal väčší displej, nový procesor a podporu LTE

ZDROJ | Microsoft

Kompaktný pracovný tablet Microsoft Surface Go dostáva svojho právoplatného nástupcu s väčšou obrazovkou, výkonnejším hardvérom, podporou LTE a lepšou pripravenosťou na videohovory.

Druhá generácia sa od svojho predchodcu odlišuje na prvý pohľad najmä novou obrazovkou. Pôvodná 10“ obrazovka PixelSense s rozlíšením 1 800 x 1 200 pixelov narástla o 0,5 palca, čím sa zvýšilo aj jej rozlíšenie na 1 920 x 1 280 pixelov. Pomer strán 3:2 teda zostáva, ako aj ochranné sklo Corning Gorilla Glass 3 a kontrastný pomer 1500:1.

ZDROJ | Microsoft

Pod povrchom tabletu tentokrát nájdeme 8. generáciu procesorov Intel Core M (konkrétne m3), ktorá má v porovnaní s predchádzajúcou generáciou poskytnúť až o 64 % vyšší výkon. V základe však tablet poženie Intel Pentium Gold Processor 4425Y. K procesoru sa pridáva v základe 4 GB RAM s možnosťou výberu verzie s 8 GB RAM.

ZDROJ | Microsoft

Stále ide o procesory určené primárne na prehliadanie internetu, ľahkú kancelársku prácu a konzumáciu multimédií. Oproti predchádzajúcej generácii však bude Surface Go 2 opäť o niečo lepšie pripravený na prácu najmä vďaka pridaniu podpory bezdrôtových sietí LTE, k čomu sa pridáva aj podpora Wi-Fi 6.

ZDROJ | Microsoft

Práve v čase, kedy sa väčšina pracovných porád, vyučovacích hodín a prednášok presunula do online priestoru, prichádza Surface Go 2 na trh s novými mikrofónmi Studio Mics. Duálna zostava mikrofónov zabezpečí jasnejšie zaznamenávanie hlasu a lepšie potlačenie okolitého hluku.

ZDROJ | Microsoft

Predný fotoaparát s rozlíšením 5 Mpx, ako aj zadný fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx, zostávajú podľa všetkého bez zmeny. Microsoft však vylepšil aplikáciu Fotoaparát o nové funkcie, ktoré majú používateľom uľahčiť skenovanie dokumentov a fotografií pomocou zadného fotoaparátu.

Pozrite siSurface Headphones 2 – druhý pokus o prémiové slúchadlá od Microsoftu

Tablet samozrejme podporuje aj dotykové pero Surface Pen a pripojenie k externej klávesnici/obalu Type Cover. Toto príslušenstvo však ani tentokrát nebude súčasťou balenia. Surface Pen je štandardne v predaji za zhruba 100 dolárov, rovnako ako Type Cover, ktorého cena vo verzii Alcantara stúpa na 129 dolárov.

ZDROJ | Microsoft

Samotný Microsoft Surface Go 2 s 4 GB RAM a 64 GB eMMC úložiskom začína na cene 399,99 dolára. Pri dvojnásobnej pamäti RAM a 128 GB SSD úložisku jeho cena stúpa na 549,99 dolára. Variant s procesorom Intel Core m3 je dostupný iba s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom za 629,99 dolára a ak si k tomu v konfigurátore prihodíte aj LTE modem, dostanete sa až na cenu 729,99 dolára.

ZDROJ | Microsoft

Z papierových parametrov to vyzerá tak, že v základnej výbave ide o skvelý tablet najmä pre študentov a menej náročných používateľov, ktorí ho potrebujú využívať najmä na videohovory a základné písanie poznámok. Vo vyšších konfiguráciách sa však už Surface Go 2 kvôli prudko stúpajúcej cene hardvéru a príslušenstva presadí popri štandardných notebookoch o niečo ťažšie.

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku