Reklama

Spoznajte ROG Zephyrus Duo 15 a jeho unikátny systém chladenia AAS Plus

TECHBOX

Na trhu je málo produktov, ktoré by nás svojou konštrukčnou dômyselnosťou doslova prekvapili, no herný notebook ROG Zephyrus Duo 15 medzi ne rozhodne patrí. Svoju duálnu zostavu obrazoviek, brutálny výkon a prémiový dizajn kombinuje s unikátnym systémom chladenia, ktorý sa postará efektívne, no zároveň prekvapivo tiché chladenie herného hardvéru.

Pri herných počítačoch a notebookoch sa najčastejšie hovorí o ich výkone, dizajne či doplnkovej výbave, no rovnako dôležitá je pri nich otázka chladenia. Aj ten najlepší procesor alebo grafická karta totiž dokáže poskytovať maximálny výkon len do chvíle, kým nedosiahne hranicu kritickej teploty.

Herná divízia Republic of Gamers spoločnosti ASUS si je touto dôležitosťou dobre vedomá, no pri modeli ROG Zephyrus Duo 15 stála pred nezvyčajnou výzvou. Ako implementovať 8-jadrové procesory Intel Core i7 až Core i9 a grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER Max-Q do kompaktného šasi, ktorého súčasťou má byť navyše aj 14,1“ sekundárny displej ROG ScreenPad Plus tak, aby sa celá táto zostava dokázala aj pri maximálnom vyťažení „uchladiť“?

Pozrite si

Spoznajte ROG Zephyrus Duo 15, prvý herný notebook s dvomi obrazovkami

Odpoveďou je AAS Plus, aktívny aerodynamický systém chladenia, v rámci ktorého sa zo spomínanej sekundárnej obrazovky stáva súčasť chladiaceho systému. Aj keď to znie možno trochu zložito, v skutočnosti fungovanie tohto riešenia pochopíte okamžite, ako po prvý krát otvoríte veko notebooku.

Po otvorení veka sa totiž sekundárny displej ScreenPad Plus umiestnený medzi klávesnicou a hlavnou obrazovkou nakloní o 13° k vám, čo zaručí nielen lepšiu viditeľnosť obrazu, ale aj lepšie chladenie. Za sekundárnym displejom totiž vďaka tomuto náklonu vzniká až 28,5 mm otvor, ktorý je využívaný na nasávanie vzduchu do chladiaceho systému priamo do útrob notebooku.

Pozrite si

Spoznajte ROG Zephyrus Duo 15, neuveriteľne kompaktné herné delo

ASUS navyše túto dômyselnú konštrukciu obohatil o ďalší chladiaci prvok, tekutý kov. Ten je aplikovaný priamo na procesor podobne, ako všetkým PC hráčom dobre známa termálna pasta. Zlúčenina exotického kovu je však v porovnaní s bežnou pastou v prevode tepla z procesora na chladiaci modul výrazne efektívnejšia, vďaka čomu dokáže ROG Zephyrus Duo 15 fungovať aj pri maximálnom vyťažení pri ideálnych teplotách pokojne aj celé hodiny.

Vďaka nízkym teplotám hardvéru a priedušnému chladeniu tak zostáva notebook prekvapivo tichý, čo určite ocenia aj spoluhráči na druhej strane hovoru. Po zvukovej stránke však ROG Zephyrus Duo 15 ukrýva ešte jedno eso v rukáve a to prémiovým digitálnym prevodníkom zvuku ESS Sabre HiFi DAC, pri ktorého schopnosti prehrávať 7.1-kanálový priestorový zvuk aj s najvyššej kvalite Hi-Res Audio oceníte tichosť chladenia a zároveň kvalitu zvuku aj vy.

V celom chladiacom systéme navyše zohráva svoju rolu aj v našom špeciálnom seriáli už niekoľkokrát spomínaný program ARMOURY CRATE, ktorý je natívnou súčasťou všetkých počítačov z rodiny Republic of Gamers.

Pozrite si

Spoznajte ROG Zephyrus Duo 15, unikátny notebook s prémiovým herným dizajnom

Výberom chladiaceho režimu v tomto programe si môžete vybrať, či v závislosti od situácie práve preferujete skôr úplné ticho, alebo chcete chladenie vytočiť doslova na plné otáčky a tak poskytnúť hardvéru chod pri čo najnižších možných teplotách. Vyberať si medzi chladiacimi režimami si navyše môžete aj pomocou špeciálneho tlačidla umiestneného na klávese F5.

Ak si chcete užívať unikátnu zostavu dvoch obrazoviek, výkonné hardvérové duo Intel+NVIDIA v najnovších generáciách, prémiový herný dizajn a napokon aj celú túto zostavu zastrešenú aktívnym aerodynamickým systémom chladenia AAS Plus, skvelými funkciami nabitý herný notebook ROG Zephyrus Duo 15 môžete získať v základnej konfigurácii aj na Slovensku od 3 099,00 €.

Zdroj | Peter Frolo/TECHBOX

Článok bol pripravený v spolupráci so spoločnosťou ASUS Slovensko.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.