Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Spoznajte ROG Zephyrus Duo 15, unikátny notebook s prémiovým herným dizajnom

Spoznajte ROG Zephyrus Duo 15, unikátny notebook s prémiovým herným dizajnom
TECHBOX
Spoznajte ROG Zephyrus Duo 15, unikátny notebook s prémiovým herným dizajnom

Tichý, kompaktný, elegantný a predsa len neuveriteľne výkonný a praktický. Aj takto sa dá popísať nový herný notebook ROG Zephyrus Duo 15, ktorý dokazuje, že aj v hernej sfére panuje vycibrený vkus a cit pre dizajn a prémiové spracovanie.

Herný notebook ROG Zephyrus Duo 15 vám nepredstavujeme prvý krát, podrobne sme sa už v našom špeciálnom seriáli pozreli na jeho unikátnu zostavu dvoch obrazoviek, ako aj na jeho brutálny výkon, ktorý ponúka vo svojom kompaktnom hernom tele. Samostatnou kapitolou tohto notebooku je však jeho prémiový herný dizajn, ktorý si určite zaslúži vašu pozornosť.

To, že ide o skutočne unikátny kúsok aj po stránke dizajnu netvrdíme samozrejme iba my. Všimla si to v prvom rade odborná porota celosvetovo známeho ocenenia Red Dot Design Award, ktorá zaradila nový ROG Zephyrus Duo 15 v rámci výberu reddot winner 2020 medzi produkty s najlepším dizajnom tohto roku.

Tým hlavným esom v rukáve notebooku ROG Zephyrus Duo 15 je nepochybne jeho sofistikovaná konštrukcia, ktorá mu umožňuje poskytnúť hráčom duálnu zostavu obrazoviek v tele s hrúbkou len 2 centimetre, do ktorého sa navyše vošiel už v minulom dieli spomínaný hardvér s parádnym výkonom. Čo je však podstatné, navonok túto bohatú výbavu na prvý pohľad akoby ani nevidieť.

Pozrite si

Spoznajte ROG Zephyrus Duo 15, prvý herný notebook s dvomi obrazovkami

Dobrý dizajn sa pozná práve podľa toho, že vám jeho technická časť akoby zmizne pred očami. Celokovové šasi tak pôsobí na prvý pohľad elegantne a minimalisticky, no keď príde čas na jeho praktické využitie, ROG Zephyrus Duo 15 rázom prekypuje funkčnosťou a dômyselnými vychytávkami.

Skvelým príkladom toho je fakt, že aj keď ide o ľahko prenosný 15,6“ notebook, v jeho výbave popri duálnej zostave obrazoviek nájdete ešte aj plnohodnotnú numerickú klávesnicu. Nevidíte ju? Stačí jeden dotyk na touchpade a jeho povrch sa zmení na dotykový numerický blok s červeným podsvietením.

Nebol by to však samozrejme správny herný notebook, ak by to končilo pri podsvietenej numerickej klávesnici. Plnohodnotné, teda pestrofarebné RGB podsvietenie ponúka aj hlavná chicklet klávesnica. Farbu a režim podsvietenia môžete meniť pre každú klávesu s 1,4-mm zdvihom zvlášť.

Klávesnicu tak môžete nechať hýriť všetkými farbami, alebo napríklad nastaviť tak, aby jej podsvietenie reflektovalo aktuálne dianie v hre.  Režimy podsvietenia klávesnice samozrejme môžete rýchlo prepínať pomocou funkčných kláves, alebo priamo pomocou špeciálnej klávesy na sekundárnej obrazovke ScreenPad Plus spustiť ovládací program Armoury Crate, kde môžete meniť nastavenia klávesnice, ale aj celého notebooku od chladenia, cez obrazovku, až po špeciálne herné režimy.

Pozrite si

Spoznajte ROG Zephyrus Duo 15, unikátny notebook s prémiovým herným dizajnom

Pri pohľade na doterajšie fotografie ste si už možno všimli aj to, na tele notebooku ROG Zephyrus Duo 15 chýba aj webkamera. Vo výbave tohto notebooku však nechýba, je však súčasťou balenia v podobe externej kamery ROG Eye GC21, ktorá vám umožní zúčastňovať sa videohovorov, streamovať hry a nahrávať videá v perfektnom Full HD rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu. Inými slovami, výrazne kvalitnejšie, ako pomocou bežnej vstavanej webkamery.

ROG Zephyrus Duo 15 je dômyselnými funkciami a vlastnosťami doslova prešpikovaný. Sledujte nás preto aj naďalej, pretože už budúci týždeň sa po pohľade na unikátnu zostavu dvoch obrazoviek, brutálny herný výkon jeho hardvéru a prémiový dizajn pozrieme na jeho aktívne aerodynamické chladenie.

Ak vás notebook ROG Zephyrus Duo 15 zaujal, získať ho môžete v základnej konfigurácii s procesorom Intel Core i7, grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER a samozrejme aj s inovatívnou obrazovkou ROG ScreenPad Plus aj na Slovensku od 3 099,00 €.

Článok bol pripravený v spolupráci so spoločnosťou ASUS Slovensko.

Zdroj