Reklama

Spoznajte ROG Zephyrus Duo 15, neuveriteľne kompaktné herné delo

TECHBOX

Ak si ešte stále pod pojmom „herný notebook“ predstavujete obrovský, hlučný a ťažko prenosný počítač, tak vás musíme vyviesť z omylu. Nový ROG Zephyrus Duo 15 totiž v prekvapivo kompaktnom tele ukrýva nielen unikátnu zostavu dvoch obrazoviek, ale aj výkonný hardvér s brutálnym výkonom pripravený aj na najnovšie tituly a hranie v 4K Ultra HD rozlíšení s vysokým snímkovaním.

Nebyť ikonického loga Republic of Gamers na veku notebooku ROG Zephyrus Duo 15, na prvý pohľad pri zatvorenom veku by ste si možno ani netipli, že ide o herný kúsok s najnovším hardvérom „pod kapotou“. V najhrubšom bode má totiž táto novinka aj napriek svojej výbave len 2 centimetre a pri prenášaní vás vďaka hmotnosti 2,4 kilogramu ani len nezaťaží.

O akom hardvéri je teda reč? Už v základnej verzii hovoríme o 8-jadrovom procesore Intel Core i7-10875H založenom na 14nm výrobnom procese, ktorý v bežnom režime pracuje pri frekvencii 2,30 GHz a v prípade potreby sa dokáže v režime Max Turbo vyšvihnúť až na 5,1 GHz. Nebolo by to však ROG, ak by zostalo pri modeli Core i7 a tak v útrobách nami testovaného modelu pracoval na plné obrátky ešte výkonnejší 8-jadrový procesor Intel Core i9-10980HK s maximálnou frekvenciou 5,30 GHz.

Či už jeden, alebo druhý vybraný procesor sa samozrejme aj v tých najnovších hrách v podstate ani len nezapotí. Hlavnú úlohu v hrách však zohráva grafická karta, pri ktorej ide opäť o jeden z najnovších a najvýkonnejších modelov na trhu. Konkrétne ide o grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER, ktorá disponuje až 8 GB GDDR6 pamäťou VRAM.

Ak poznáte grafické karty NVIDIA GeForce, pri pohľade na skratku RTX a názov označujúci 20. sériu už možno viete, že ide o kartu postavenú na architektúre NVIDIA Turing, ktorej vo výbave okrem iného nechýba ani podpora ray tracingu. Táto vykresľovacia technika svetla v hrách premení vaše digitálne zážitky na niečo, čo sa už na pohľad skutočne blíži k realite. Rozdiel medzi realitou a virtuálnym svetom napokon ROG Zephyrus Duo 15 dokáže zmazať aj vďaka plnej pripravenosti na virtuálnu realitu.

ROG Zephyrus Duo 15 je samozrejme od základov stvorený pre hráčov, no jeho výkonný procesor a grafická karta sa nezľaknú ani náročnej práce. Či už ide o prácu s 3D grafikou, programovanie alebo strih videa a úpravu multimédií, vo všetkých prípadoch oceníte jeho skvelý výkon spojený s maximálne 48 GB pamäťou DDR4-3200 RAM a praktickou sekundárnou obrazovkou ROG ScreenPad Plus.

Pozrite si

Spoznajte ROG Zephyrus Duo 15, prvý herný notebook s dvomi obrazovkami

Vysoký výkon musí ísť ruka v ruke s rýchlym prenosom dát. ROG Zephyrus Duo 15 je preto v najvyššej konfigurácii v prvom rade vybavený kombinovaným NVMe PCIe 3.0 x4/SSD úložiskom fungujúcim v systéme RAID 0, ktorý tvorí jednotné miesto pre všetky vaše aplikácie, hry a dáta s kapacitou až 2 TB.

V druhom rade sa o rýchly prenos dát stará Intel Wi-Fi 6 modem s výkonom Gig+, ktorý v prípade, že preferujete skôr káblové pripojenie, dopĺňa klasický Ethernetový port. Do tretice sa v pod bleskovú konektivitu podpisuje USB 3.2 Gen 2 port typu C, ktorý je vďaka podpore rozhrania Thunderbolt 3 možné použiť aj na pripojenie ďalších monitorov a v budúcnosti pokojne aj na dodatočný upgrade hardvéru pripojením externej grafickej karty (eGPU).

Ako vlastne dokáže ROG Zephyrus Duo 15 túto špičkovú výbavu v kompaktnom tele dostatočne rýchlo a efektívne chladiť? Na to sa už pozrieme v ďalšej časti nášho špeciálneho seriálu. Sledujte nás preto aj o naďalej, pretože už najbližšie bude v našom hľadáčiku práve jeho prémiový herný dizajn a následne aj aktívny aerodynamický chladiaci systém AAS Plus. 

Ak vás notebook ROG Zephyrus Duo 15 zaujal, získať ho môžete v základnej konfigurácii s procesorom Intel Core i7, grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER a samozrejme aj s inovatívnou obrazovkou ROG ScreenPad Plus aj na Slovensku od 3 099,00 €.

Článok bol pripravený v spolupráci so spoločnosťou ASUS Slovensko.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.