Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Spoznajte ROG Zephyrus Duo 15, prvý herný notebook s dvomi obrazovkami

Spoznajte ROG Zephyrus Duo 15, prvý herný notebook s dvomi obrazovkami
TECHBOX
Spoznajte ROG Zephyrus Duo 15, prvý herný notebook s dvomi obrazovkami

Doteraz si mohli výhody práce a hrania hier užívať väčšinou iba tí, ktorí si na svoj stôl umiestnili sekundárny monitor. Nový ROG Zephyrus Duo 15 to však mení a do sveta hier prichádza s inovatívnou konštrukciou, ktorá vám ponúkne praktický sekundárny displej ROG ScreenPad Plus kedykoľvek a najmä kdekoľvek.

Každý, kto si skúsil zostavu dvoch obrazoviek zrejme vie, že krok späť na sólo obrazovku nie je ľahký. Mať možnosť si na jednej obrazovke zapnúť hru a na tej druhej informácie o hardvéri, čet s priateľmi či obľúbený seriál je skrátka na nezaplatenie. Ako si však tento komfort užiť aj za hranicami hernej zóny?

Odpoveď ponúka herná divízia Republic of Gamers spoločnosti ASUS, ktorej sa podarilo nemožné. Do prekvapivo kompaktného notebooku ROG Zephyrus Duo 15 implementovala nielen hardvér s nekompromisným výkonom, ale aj sekundárny dotykový displej ROG ScreenPad Plus s uhlopriečkou 14,1“.

Hlavnú úlohu v tejto zostave samozrejme zohráva 15,6“ IPS panel, pri ktorom sa výberom konkrétnej konfigurácie môžete rozhodnúť, či si chcete užívať v prvom rade perfektné 4K UHD rozlíšenie, alebo skôr vysoké snímkovanie pri obnovovacej frekvencii 300 Hz. V oboch prípadoch sa však môžete tešiť na nadštandardne kvalitný IPS panel s podporou technológie NVIDIA G-SYNC a dokonalú kalibráciu farieb pod záštitou certifikácie Pantone Validated.

Rovnocenným partnerom hlavnej obrazovky je dotykový ROG ScreenPad Plus, ktorý sa pri rozlíšení 3 840 x 1 100 pixelov rozhodne nedá svojimi kvalitami po boku hlavnej obrazovky zahanbiť. Vďaka jeho umiestneniu priamo pod hlavnou obrazovkou táto zostava navyše vytvára dojem jednoliatej obrazovky a v podstate tak funguje aj v praxi.

Akýkoľvek program či okno aplikácie môžete ľubovoľne presúvať medzi dvoma obrazovkami a na sekundárnej obrazovke ROG ScreenPad Plus aplikácie navyše ovládať aj pomocou dotyku. Kým vám teda na hlavnej obrazovke môže bežať hra, na tej sekundárnej môžete napríklad vidieť čet v hernej aplikácii Discord, sledovať stream cez Twitch, prípadne ovládať vaše vlastné živé vysielanie.

Súčasťou softvérovej výbavy obrazovky je okrem toho aj niekoľko praktických mini-aplikácií, ktoré budete mať neustále poruke vďaka bočnému panelu dostupnom aj pri používaní iných aplikácií a hraní hier.

Z ponuky mini-aplikácií môžeme spomenúť napríklad aplikáciu Quick Key, ktorá vám umožní vytvárať a aktivovať vlastné klávesové skratky, ako aj aplikáciu Handwriting, ktorá dokáže rozpoznať písané písmo a rozpoznaný text vkladať do ľubovoľnej aplikácie, dokonca aj v slovenskom jazyku. Vďaka aplikácii Number Key je napokon sekundárnu obrazovku možné použiť aj ako virtuálnu numerickú klávesnicu.

Svoje zastúpenie v ponuke aplikácií na obrazovke ROG ScreenPad Plus má aj pre hráčov na zariadeniach ASUS dobre známy program ARMOURY CRATE, v ktorom môžete vďaka sekundárnej obrazovke sledovať vyťaženie hardvéru, teplotu komponentov a meniť viaceré nastavenia notebooku vrátane chladenia a podsvietenia farebnej RGB klávesnice aj počas hrania hier.

Výkonný hardvér samozrejme nie je len o hrách. Okrem zábavy sa vám ROG ScreenPad Plus v kombinácii s procesorom Intel Core i9 a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER v prípade najvyššej konfigurácie tohto modelu bude hodiť aj pri práci. Na sekundárnej dotykovej obrazovke môžete mať poruke napríklad rýchly panel nástrojov či náhľad finálnej podoby vašej produkcie.

Sekundárny displej je vďaka vysokému jasu a matnému povrchu, ktorým mimochodom disponuje aj hlavná obrazovka, dokonale viditeľný aj na priamom svetle. Vďaka dômyselnej konštrukcii sa navyše ROG ScreenPad Plus po otvorení veka notebooku automaticky nakloní o 13° smerom k vám, čím okrem lepšej viditeľnosti obrazovky vzniká ďalší priestor pre prúdenie vzduchu v rámci chladenia procesora a grafickej karty.

Na unikátny systém chladenia notebooku ROG Zephyrus Duo 15, ako aj na jeho výkonný hardvér, kompaktné šasi a elegantný dizajn, sa pozrieme detailne v ďalších častiach nášho špeciálneho seriálu. Sledujte nás preto aj o týždeň, kedy sa zameriame priamo na jeho nekompromisný herný výkon.

Ak vás notebook ROG Zephyrus Duo 15 zaujal, získať ho môžete v základnej konfigurácii s procesorom Intel Core i7, grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER a samozrejme aj s inovatívnou obrazovkou ROG ScreenPad Plus aj na Slovensku od 3 099,00 €.

Článok bol pripravený v spolupráci so spoločnosťou ASUS Slovensko.

Zdroj