Reklama

Sony Xperia XZ Premium - Ultra HD displej a 960 fps HD video

Števo Porubský

Sony práve v španielskej Barcelone predstavuje novú vlajkovú loď, model Xperia XZ Premium. Po vzore Xperia Z5 Premium prináša displej s 4K Ultra HD rozlíšením, no pridáva podporu HDR. Navyše sme sa dočkali aj nového snímača predstaveného len pred pár týždňami, ktorý je schopný natáčať 960 fps video v HD rozlíšení!

Pozrite si

Sony Xperia XZ Premium – 960 fps video v obrovskom smartfóne

https://www.youtube.com/watch?v=wlboZNEP6bs

Sony Xperia XZ vyzerá na prvý pohľad ako jej predchodca, model Xperia XZ. Novinkou sú však nové farby – strieborná a čierna. Obe budú lesklé.

Pozrite si

Sony Xperia XZ – nový dizajn, laserové ostrenie a USB-C

Hlavnou novinkou je však displej. Má 5,5 palca a rozlíšenie 2 160 x 3 840 px. Zároveň je to prvý model od Sony, ktorý ponúkne podporu pre HDR obraz. Plne ho však bude možné využiť len pri sledovaní fotografií, videí alebo VOD (napr. Netflix alebo Amazon Prime Video).

Zdroj | Sony

Displej je vybavený aj technológiami ako Triluminos, X-Reality for mobile či Dynamic Contrast Enhancer pre čo najlepšie podanie farieb, kontrastu a ostrosti. Už sa teším na test…

Pozrite si

Sony Xperia XA1 Ultra – 6-palcový phablet so stabilizáciou predného fotoaparátu

Displej je ukrytý pod odolným sklom Gorilla Glass 5. To isté sklo je však aj zo zadnej strany telefónu!

960 fps video v mobile

Jednou z dalších noviniek je nový snímač, ktorý sme mohli vidieť už začiatkom februára. Sony nový fotoaparát nazval Motion Eye a je schopný natáčať 960 fps videá v HD rozlíšení. Samozrejmosťou je natáčanie Ultra HD videa pri 60 fps.

Nový snímač za unikátne vlastnosti vďačí 3-vrstvovej konštrukcii, v ktorej je zabudovaná aj 1 Gb vyrovnávacia pamäť DRAM. Tá pomáha snímaču zachytávať obrovské množstvo dát v priebehu pár sekúnd a až následne ich preniesť cez obrazový procesor do pamäte zariadenia.

Pozrite si

Sony Xperia XA1: bezrámiková novinka s 23 Mpx fotoparátom

Snímač má 19 Mpx rozlíšenie (konečne!), vďaka čomu sú na čipe s veľkosťou 1/2,3″ vraj o 19% väčšie jednotlivé snímacie body.

Vďaka tomu na snímač cez 6-prvkovú optiku so svetelnosťou f/2,0 dopadá viac svetla. Na ostrenie využíva hybridný autofókus s laserovým, PDAF a CAF ostrením.

Nechýba mu ani prediktívny režim snímania, kedy fotoaparát zachytáva sekundy ešte pred samotným stlačením spúšťe, čím majiteľ nepríde o dôležitý moment.

Snímaču pomáha BIONZ procesor pre čo najrýchlejšie spracovanie obrazu. Žiaľ, ani nový fotoaparát nemá optickú stabilizáciu. Vďaka vysokorýchlostnému snímaniu ale možno nebude ani potrebná. Vo videu je možné už klasicky využiť SteadyShot digitálnu stabilizáciu.

Pozrite si

Sony Xperia Touch – ovládajte dotykom akúkoľvek plochu!

Nad displejom je 13 Mpx webkamera s Full HD videom a svetelnosťou optiky na úrovni f/2,0.

https://www.youtube.com/watch?v=z-MQ6UKVYlU

Snapdragon 835

Samsung Galaxy S8 nebudú jediný, ktorý ponúkne najnovší Snapdragon 835. Sony Xperia XZ Premium ho bude mať tiež. Sekunduje mu grafický čip Adreno 540, 4 GB RAM a 64 GB interná pamäť.

Samozrejmosťou tak budú najnovšie technológie, napríklad gigabitové LTE (Snapdragon X16), Wi-Fi ac Dual-band, Bluetooth 5.0, NFC, GPS/GLONASS…

Zdroj | Sony

Potešiť má aj USB-C port so štandardom USB 3.1. Ten bude nabíjať 3 230 mAh batériu, chýbať nebude ani rýchlonabíjanie. Smart STAMINA batéria je vybavená aj technológiami ako Qnovo Adaptive Charging a Battery Care. Sony sľubuje dvojnásobnú životnosť oproti bežným batériám.

V tlačidle ON/OFF na bočnej strane nechýba snímač odtlačku prsta. Majiteľov má potešiť aj odolnosť voči vode, prachu a vlhkosti (IP68).

Zdroj | Sony

Samozrejmosťou je aj prítomnosť špičkového audia – DSEE HX, podpora Hi-Res zvuku, LDAC. Nechýba tiež kompatibilita s PlayStation 4. Operačným systémom bude Android 7.1.

Novinka sa má na trhu objaviť už túto jar v dvoch farbách – Luminous Chrome a Deepsea Black. Cenu výrobca zatiaľ nezverejnil.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.