Reklama

Sony Xperia XA1 Ultra - 6-palcový phablet so stabilizáciou predného fotoaparátu

Imrich Maťo

Ako sa dalo očakávať, Sony na výstave MWC 2017 v Barcelone predstavilo novú vlajkovú loď medzi smartónmi Sony Xperia XZ Premium, ale aj zástupcov strednej triedy. Popri 5-palcovom modeli Xperia XA1 svetlo sveta uzrel aj 6-palcový phablet Sony Xperia XA1 Ultra.

Pozrite si

Sony Xperia XZ Premium – Ultra HD displej a 960 fps HD video

Telo rozmerov 165 x 79 x 8,1 mm  je nositeľom 6” displeja s Full HD rozlíšením (1080 x 1920 px), ktorý po bokoch prakticky nemá rámik. Vo svojom vnútri ukrýva výkonný 8-jadrový procesor MediaTek Helio P20 s grafikou Mali T880, 4 GB RAM a 32/64 vnútornú pamäť. V prípade potreby ju rozšírite microSD kartou do 256 GB.

Energiu zabezpečuje 2 700 mAh batéria, pri ktorej využijete inteligentné nabíjanie Qnovo a pre šetrenie energie už známy Stamina režim.

No čo na modeli Sony Xperia XA1 Ultra nemenej púta pozornosť, je 23 Mpx hlavný fotoaparát s 1/2.3” Exmor RS obrazový senzor, hybridný autofókus, 24 mm optika s clonou f/2 a SteadyShot stabilizácia. Spustenie fotoaparátu a zosnímanie trvá iba 0,6 sekundy.

Pozrite si

Sony Xperia XA1: bezrámiková novinka s 23 Mpx fotoparátom

Selfie maniakov určite poteší 16 Mpx web kamera s 1/2.6” Exmor RS obrazovým senzorom, 23 mm optika s clonou f/2, ale aj optická stabilizácia OIS a dokonca i autofókus. A ako môžete vidieť na živých fotkách priamo z Barcelony, XA1 Ultra má vpredu dokonca aj prisvetľovaciu LED diódu. Tak to sa bude „selfinkovať o sto šesť“. 🙂

Pozrite si

Sony Xperia Touch – ovládajte dotykom akúkoľvek plochu!

Operačným systémom smartfónu Sony Xperia XA1 Ultra je Android 7.0 Nougat. Novinka má byť dostupná od jari tohto roku vo farbách White, Black a Gold. Farebné vyhotovenie Pink by v EÚ nemalo byť dostupné. Škoda pre nežné pohlavie u nás. Cena smartfónu ale zatiaľ prezradená nebola.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.