Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Solárne panely od Tesly sú teraz lacnejšie a majú väčší výkon

Solárne panely od Tesly sú teraz lacnejšie a majú väčší výkon
Zdroj | Tesla
Richard Pliešovský
Solárne panely od Tesly sú teraz lacnejšie a majú väčší výkon
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Tesla nevyrába len elektromobily. Spoločnosť vyrába a montuje aj solárne panely, ktoré vyzerajú ako bežné strešné okná. Pre majiteľov nehnuteľností ide o zaujímavú investíciu – okrem zníženia uhlíkovej stopy im prinesie finančné úspory.

Nedávno Tesla aktualizovala svoju ponuku, tá prináša nové solárne panely so zhruba o 10 % vyššou efektivitou a zároveň nižšou cenou. Zatiaľ čo donedávna vyšiel stredne veľký panel na 15 500 dolárov (bez štátnej dotácie), teraz používateľ zaplatí 16 000 dolárov. Zároveň narástol výkon zo 7,56 kW na 8,16 kW.

Zdroj | Tesla

Ide o naozaj atraktívnu ponuku, aká môže presvedčiť väčší okruh zákazníkov, ktorí doteraz o niečom podobnom uvažovali.

Slnečná energia umožní napájanie elektrinou celý rodinný dom a dokáže znížiť závislosť od rozvodnej siete. Solárne panely v kombinácii s batériovým systémom Powerwall zaistia výpadky siete a stanú sa hlavným zdrojom elektrickej energie. Zároveň slúžia na maximalizáciu úspor.

Pozrite si

Logitech bude ako prvý poskytovať informácie o uhlíkovej stope

Powerwall sa naučí vzorce v spotrebe energie používateľov a výrobe slnečnej energie – pomocou uloženej energie, aby sa predišlo nákupu drahej elektrickej energie.

Zdroj | Tesla

Tesla so solárnymi panelmi zatiaľ nenapísala taký úspešný príbeh, ako s elektromobilmi. Vďaka problémom s rozbehnutím výroby Tesla Model 3 zanedbávala túto časť sortimentu a nový dych nabrala až koncom minulého roka. Ohlásila ofenzívu v oblasti solárnej strešnej krytiny 3. generácie.

Zdroj | Tesla

Tesla mala so solárnymi panelmi aj niekoľko nepríjemných incidentov, keď spôsobili požiare, po jednom boli zaznamenané vo Wallmarte a v sklade Amazonu. Ostáva len veriť, že nové modely budú bezpečnejšie a prinesú to, čo sľubujú. Čistú a bezpečnú energiu z obnoviteľných zdrojov.

Zdroj