Reklama

Slúchadlá Klipsch T5 II ANC využívajú umelú inteligenciu

Zdroj | Klipsch
Richard Pliešovský
Zdroj | Klipsch
Zdroj | Klipsch

Slúchadlá od legendárnej spoločnosti Klipsch dokazujú, že technológia umelej inteligencie sa dá využiť aj v miniatúrnom zariadení, akým bezdrôtové slúchadlá rozhodne sú. Aký úžitok z toho majú používatelia?

Klipsch T5 II ANC ponúkajú výrazný posun oproti predchádzajúcej generácii T5, ktoré boli predstavené pred dvomi rokmi. Neponúkali totiž aktívny filter hluku (ANC), ani bezdrôtové nabíjanie. Novinka prináša obe funkcie a okrem toho je vybavená AI od priekopníka bezdrôtovej technológie Bragi a Dirac HD Sound.

O zvuk sa starajú prepracované 5,8 mm meniče s tenšou membránou, ktorá vraj zlepšuje kvalitu zvuku na všetkých frekvenciách.

Zdroj | Klipsch
Pozrite si

Klipsch T5 True Wireless majú puzdro ako zapaľovač Zippo

Technológia Dirac HD Sound posúva audio profil používateľov opäť dopredu. Dirac je známy svojou optimalizáciou digitálneho zvuku. Podľa výrobcu dokáže v nových slúchadlách zlepšiť čistotu, hlas i basové tóny, no zároveň umožní zvoliť si vlastné nastavenia ekvalizéra podľa vašich preferencií a štýlu hudby, aký počúvate.

Zdroj | Klipsch

Ďalšou vychytávkou sú gestá pre handsfree režim, Bragi Moves. Pripomíname, že Bragi bola jednou z prvých spoločností, ktorá vyrábala plne bezdrôtové slúchadlá s ovládaním pomocou gest – ešte skôr ako ich spopularizoval Apple svojimi AirPods.

Pozrite si

Bragi – inteligentné štuple ktoré reagujú na okolie za vás

Pred dvoma rokmi Bragi predal svoju divíziu hardvéru, Klipsch je jedným z prvých výrobcov, ktorí integrovali ovládanie gestami vrátane možnosti odpovedať na hovory prikývnutím, alebo preskakovať skladby pokrútením hlavy.

Zdroj | Klipsch

Technológia od Bragi dokáže riadiť automatizované procesy, napríklad aktivovať ANC počas počúvania hudby, alebo prepnúť na režim transparentnosti, keď vám niekto zavolá. Klipsch a Bragi prezradili, že v budúcnosti sa môžeme tešiť na ďalšie funkcie.

Zdroj | Klipsch

Na potlačenie hluku sa využívajú dva mikrofóny na každom slúchadle, jeden smeruje dopredu, druhý dozadu. Transparentný režim vám umožní počuť okolie. O zrozumiteľné a čisté hovory sa stará spolu až šesť mikrofónov.

Zdroj | Klipsch

Oproti predchádzajúcej generácii má Klipsch T5 II ANC menšiu výdrž batérie. Pri aktivovanom ANC je to 5 hodín, bez ANC 7 hodín (staršie modely zvládli bez ANC 8 hodín). Ikonické puzdro v tvare zapaľovača dodá ďalších 21 hodín. Bezdrôtové nabíjanie je kompatibilné so štandardom Qi.

Zdroj | Klipsch

T5 II ANC majú rovnaký dizajn (pre slúchadlá aj puzdro) ako T5 II. V balení nájdete šesť sád oválnych silikónových koncoviek do uší. Ďalší rozdiel oproti T5 II je nižší stupeň ochrany, T5 II ANC je odolný voči vode len podľa štandardu IPX4 (T5 II spĺňali normu IP67).

Klipsch T5 II si môžete kúpiť za 299 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.