Reklama

Bragi - inteligentné štuple ktoré reagujú na okolie za vás

Zdroj | Google
Viktor Šmidák
Zdroj | Google
Zdroj | Google

O spoločnosti Bragi ste možno ešte nepočuli, to chce ale výrobca zmeniť. Vyvíja totiž slúchadlá, ktoré budú dávať pozor aj za vás.

Výrobcovia slúchadiel do uší nemajú veľmi miesto na inováciu. Môžu ponúknuť dlhší kábel, prípadne lepší prenos cez Bluetooth či výdrž batérie. Malé rozmery nedávajú veľa miesta ani na experimentovanie s meničmi. Spoločnosť Bragi ale našla iný spôsob, akým sa odlíšiť a je potrebné povedať, že nejde o žiadnu zbytočnosť. Skôr naopak.

Zdroj | Audio Analytic

Vo všeobecnosti majú slúchadlá jeden neduh. Keď ich máte na ušiach, prípadne počúvate hudbu, neuvedomujete si veľmi svoje okolie. Z tohto dôvodu by ich nemali nosiť vodiči alebo cyklisti. Startup Bragi v spolupráci s Audio Analytic preto sľubujú predstavenie prvých slúchadiel, ktoré majú byť vedomé svojho okolia.

Pozrite si

Samsung Gear IconX – bezdrôtové slúchadlá, ktoré ešte potrebujú čas

Dash Pro, ktoré majú byť predstavené na výstave CES v januári využívajú umelú inteligenciu na to, aby rozpoznali okolité zvuky. Veľa detailov zatiaľ poskytnutých nebolo, no Audio Analytic hovorí o vnímaný konverzácií, ako aj okolitých hlukov. Pri rozhovore by tak slúchadlá mohli automaticky hudbu stlmiť, zatiaľ čo pri prejazde sanitky by technológia hudbu úplne vypla, prípadne upozornila nositeľa ešte viac.

Zdroj | Audio Analytic

Ako v prípade Google Pixel Buds aj tu bude potrebné pripojenie ku smartfónu a neustále internetové spojenie. S MP3-kou tak slúchadlá neponúknu všetky funkcie, ktoré skrývajú.

Zatiaľ nie je jasné, čo všetko budú mať Dash Pro od Bragi v rukáve. Podľa slov spoločnosti to ale vyzerá tak, že umelá inteligencia bude používaná naozaj často, a tak by sme sa mohli dočkať nových využití, aké sme doteraz nevideli.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.