Reklama

Séria Xiaomi 13T konkurencii poriadne zatopí, Leica foťáky, IP68 aj skvelé ceny!

Michal Sobek, Roman Calík

Spoločnosť Xiaomi má v obľube svoju sériu T, ktorá každým rokom stiera rozdiely medzi ňou a špičkovými modelmi výrobcu. Inak tomu nie je ani tento rok a modely 13T a 13T Pro rozhodne zaujmú aj majiteľov konkurenčných značiek. Mali sme tú možnosť ich vidieť naživo.

Po stránke dizajnu modely oproti sérii Xiaomi 12T opäť dospeli. Čínsky gigant si z vlajkových modelov napríklad vypožičal odolnosť proti vode a prachu IP68, čo je v sérii T úplnou premiérou. Inak sa modely od seba prakticky neodlišujú, čo je vlastne aj dobre. K dispozícii budú v troch farbách, a to Alpine Blue (vegánska koža Xiaomi BioComfort), Meadow Green a Black (lesklé sklo).

Obsah pokračuje pod reklamou

Napriek tomu došlo medzigeneračne k zníženiu hmotnosti. Základný model Xiaomi 13T váži 193, resp. 197 gramov, závisí to od toho, či si zvolíte povrch zadnej strany z vegánskej kože Xiaomi BioComfort alebo skla. Podobne je to aj v prípade Pro modelu, tam sú hmotnosti 200 a 206 gramov.

Oba modely zdieľajú rovnaký 6,67-palcový AMOLED CrystalRes displej s 1,5K rozlíšením (2 712 x 1 220 pixelov) a 144-hertzovou obnovovacou frekvenciou. Zobrazovač sa naďalej pýši 100-percentným pokrytím gamutu DCI-P3 s podporou 68 miliárd farieb spolu s HDR10+. Skvelou správou je maximálny jas 1 200 nitov, ktorý sa vie vyjasniť až na 2 600 nitov. Kryje ho sklo Corning Gorilla Glass 5, výhodou je taktiež od výroby nalepená fólia.

Séria T bola vždy známa svojim špičkovým výkonom, tento rok výrobca siahol po osvedčených procesoroch od spoločnosti MediaTek. Základný Xiaomi 13T dostal do vienka model Dimensity 8200-Ultra, zatiaľ čo Pro model disponuje procesorom Dimensity 9200+. Výkonu tak bude skutočne na rozdávanie, pričom sa ani pri vlajkových lodiach nemusia skrývať.

Odvádzanie tepla v smartfónoch Xiaomi série 13T je vylepšené pomocou nasávacej doštičky z nehrdzavejúcej ocele, ktorá zabezpečuje ideálne teploty počas používania zariadenia. Grafenový mikro-nano supravodivý film je v displeji, čo vie znížiť teplotu displeja až o 2°C.

Poďme ale k hlavnému zlepšeniu, a to k fotoaparátom. Na tých spolupracovali Xiaomi opäť so spoločnosťou Leica a zázraky, ktoré toto spojenie dokáže, sme už mohli vidieť pri recenzii modelu Xiaomi 13 Pro. Aj v tomto prípade bude na výber dvojica režimov, a to Leica Authentic a Leica Vibrant.

Šesť filtrov Leica podčiarkuje ikonické zobrazenia tejto legendárnej značky, vrátane najnovších Leica Sepia a Leica Blue adaptovaných z LeicaM-Typ240 Film Mode. K tvorivým možnostiam pridávajú Xiaomi 13T Pro a Xiaomi 13T štyri nové vodoznaky Leica, ktoré poskytujú väčší výber kompozície fotografií a veľkosti snímok.

Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 50 Mpx a senzor Sony IMX707, nasleduje 50-megapixelový teleobjektív s ekvivalentnou ohniskovou vzdialenosťou 50 mm a do tretice tu máme aj 12-megapixelový ultraširokouhlý snímač. Všetky fotoaparáty sú vybavené objektívmi Summicron a 100-percentným pokrytím DCI-P3. Selfie fotoaparát Sony IMX596 v priestrele disponuje rozlíšením 12 Mpx.

Séria Xiaomi 13T tiež ponúka funkciu Vlastné fotografické štýly v rámci nového režimu Pro, ktorá sa prvýkrát uplatnila v Xiaomi 13 Ultra a umožňuje používateľom nastaviť tonalitu a textúru v prednastavenom režime pre jednoduchšie fotografovanie. Vďaka technológii Xiaomi ProFocus umožňuje séria Xiaomi 13T používateľom zachytiť množstvo detailov.

Novinkou je tiež nahrávanie 10-bitového záznamu videa LOG 4:2:0 H.265, čiže širšia farebná škála a až 1 miliarda farieb. Dynamický rozsah videa je výrazne lepší, okrem toho Xiaomi 13T Pro prináša možnosť natáčania videa v rozlíšení 8K pri 24 fps, pričom zadné kamery podporujú nahrávanie 4K videa pri všetkých ohniskových vzdialenostiach.

Za zmienku stojí aj zvuk. O ten sa stará dvojica reproduktorov s technológiou Dolby Atmos. Čo sa týka batérií, tak v oboch prípadoch tu máme kapacitu rovných 5 000 mAh. Model Xiaomi 13T má 67-wattové nabíjanie, vybavenejší súrodenec má až 120-wattové nabíjanie, čo znamená, že na 100 % sa dostanete len za 19 minút, resp. za 42 minút pri Xiaomi 13T. Adaptér je, samozrejme, naďalej v balení, ale bezdrôtové nabíjanie absentuje a stále zostáva výsadou vlajkových lodí.

Obsah pokračuje pod reklamou

A čo ceny? Tie sú vzhľadom k výbave viac než priaznivé. Model Xiaomi 13T sa na slovenskom trhu začne predávať od 26. septembra vo všetkých farebných variantoch a vo verzii 8+256 GB za cenu 599 eur. Vybavenejší Pro model vo verzii 12+512 GB vyjde na skvelých 899 eur.

Okrem toho získate tiež bonusy ako 6-mesačnú záruku na displej, YouTube Premium na 3 mesiace zadarmo a 100-gigabajtové úložisko na Google One na 6 mesiacov taktiež zadarmo. Tak čo, ktorý beriete?

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.