Samsung – Otvorený list majiteľom Galaxy Note7

O problémoch Samsungu s novým smartfónom Galaxy Note7, ktorý mal byť veľkým hitom a ťahákom tohto roka, no stalo sa z neho fiasko, sa toho popísalo neúrekom.

Pozrite siMáte Galaxy Note7? Mali by ste poznať oficiálne pokyny od Samsungu

Samsung_Galaxy_Note7_28Po celosvetovom sťahovaní zariadenia od zákazníkov výrobca po tom, čo sa problémy opakovali aj u vymenených kusoch, pristúpil k úplnému zastaveniu výroby Note7.

Riaditeľ mobilnej divízie Samsungu, Koh Dong-jin, sa dokonca oficiálne ospravedlnil pred novinármi a vyjadril sa, že chce navrátiť dôveru zákazníkov v značku Samsung. Vody okolo problémového smartfónu Samsung Galaxy Note7 však neutíchajú.

Pozrite siSamsung končí s výrobou Galaxy Note7, vybuchujú aj vymenené kusy

Samsung_Galaxy_Note7_18YH Eom, prezident a CEO Samsung Electronics Europe, chce v mene všetkých európskych zamestnancov spoločnosti Samsung vyjadriť ľútosť nad súčasnou situáciou a poďakovať zákazníkom za trvalú podporu.

Urobil tak prostredníctvom otvoreného listu, ktorý vám sprostredkujeme v plnom znení. Či to pomôže navráteniu naštrbenej, u mnohých možno aj stratenej dôvery, ukáže čas.Samsung Galaxy Note7 live 41

Vážení zákazníci,

pre spoločnosť Samsung je dôležité produkty neustále inovovať a prichádzať s úplne prelomovými technológiami, ktoré skutočne obohacujú životy ľudí. Ťažiskovým bodom našej misie je ponúknuť to najlepšie vo svojej triede čo do bezpečnosti aj kvality. Bohužiaľ, v poslednom čase sme tento záväzok úplne nesplnili.

Vzhľadom na to, že sme na európskom trhu nezačali skutočný predaj zariadení Note7, ale len distribúciu časti predobjednávok, bol nepríjemnosťami spojenými s telefónmi Note7 ovplyvnený nižší počet zákazníkov.

Napriek tomu sme si vedomí, že sme nesplnili naše vysoké štandardy, rovnako ako očakávania zákazníkov, ktorí si predobjednali toto zariadenie. Za to sa Vám úprimne ospravedlňujeme.

Berieme vážne našu zodpovednosť, čo sa týka bezpečnosti a kvality. Preto v spolupráci s vládnymi organizáciami a priemyselnými partnermi po celom svete robíme proaktívne kroky na zlepšenie situácie. Tu je aktuálny prehľad našich doterajších krokov.

Ako ste už boli pravdepodobne informovaní, výrobu Galaxy Note7 sme úplne zastavili. Zároveň pracujeme na tom, aby sme zabezpečili bezpečné vrátenie každého Note7. Oceňujeme trpezlivosť všetkých našich zákazníkov, ktorých sa táto nepríjemnosť dotkla a museli využiť výmenný program.

Spoločnosť Samsung sa v súčasnosti usiluje o identifikáciu a odhalenie pôvodu problémov s batériami telefónov Note7. S pomocou nezávislých odborníkov tretích strán sme začali vyšetrovanie za účelom prehodnotenia všetkých aspektov zariadení, vrátane batérie, hardvéru a softvéru či výrobných procesov.

Ihneď, ako získame výsledky týchto vyšetrovaní, budeme ich transparentne komunikovať.

Spoločnosť Samsung sa pýši dlhou tradíciou v oblasti inovácií a dokázala, že sa vždy poučila zo svojich chýb. Hoci dbáme na neustále inovácie pri vytváraní technológií nových generácií, bezpečnosť zákazníkov zostáva našou hlavnou prioritou.

Preto je naším zámerom investovať predovšetkým do zvýšenej starostlivosti o zákazníka a zabezpečenie vysokej kvality produktov.

V mene všetkých našich európskych zamestnancov chceme vyjadriť ľútosť nad súčasnou situáciou a poďakovať Vám za Vašu trvalú podporu. Budeme načúvať Vašim potrebám, aby sme sa z tejto situácie poučili, a konať takým spôsobom, aby sme získali späť Vašu dôveru.

S úctou,

YH Eom

Prezident a CEO – Samsung Electronics Europe.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku