Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung sťahuje Galaxy Note7 z trhu kvôli vybuchujúcej batérii

Samsung sťahuje Galaxy Note7 z trhu kvôli vybuchujúcej batérii
Števo Porubský
Samsung sťahuje Galaxy Note7 z trhu kvôli vybuchujúcej batérii

Po tom, čo sa od minulého týždňa začali objavovať informácie o tom, že Samsung Galaxy Note7 vybuchol počas nabíjania, sa strhla okolo horúcej novinky lavína. Najskôr sa hovorilo o nekvalitných USB-C nabíjačkách tretích strán, no keď sa objavili ďalšie a ďalšie prípady, výrobca sa rozhodol celú vec vyšetriť.

Zdroj | Androidpolice

Pre istotu začal Samsung sťahovať všetky modely Note7 z 10 svetových trhov, kde sa už predáva, vrátane toho domáceho. Nejde ale pritom o globálne sťahovanie, ale len z vybraných trhov, kde predáva modely s inou batériou, presnejšie od iného výrobcu.

Napríklad takí Číňania môžu pokojne spávať, ich sa to netýka. Žiaľ, kvôli tomuto problému sa na Note7 neobjaví ani na Slovensku, kde sa najskôr posunul dátum spustenia predaja na 16. septembra.

Nový dátum známy zatiaľ nie je. Podľa agentúry Reuters opätovné spustenie predaja môže trvať 2 týždne.

Stanovisko slovenského zastúpenia Samsungu uvádzame v plnom znení:

„Spoločnosť Samsung sa zaviazala k výrobe produktov tej najvyššej kvality a akúkoľvek správu o prípadných chybách od našich zákazníkov berieme veľmi vážne. V reakcii na hlásené prípady týkajúce sa Galaxy Note7 sme vykonali dôkladné vyšetrovanie a zistili sme poruchy na batérii tohto mobilného zariadenia.

Doteraz k 1. septembru došlo k 35 prípadom, ktoré boli nahlásené po celom svete. V súčasnej dobe vykonávame veľmi starostlivé kontroly s našimi dodávateľmi, aby sme zamedzili ďalšiemu šíreniu chybných batérií naprieč trhom. Keďže je bezpečnosť a spokojnosť zákazníkov našou absolútnou prioritou, pozastavili sme predaj Galaxy Note7.

Zákazníkom, ktorí si Galaxy Note7 už zakúpili, umožníme v nadchádzajúcich týždňoch výmenu. Zákazníci zo Slovenska môžu kontaktovať naše Zákaznícke kontaktné centrum na bezplatnej telefónnej linke 0800 726 786, kde im budú poskytnuté bližšie informácie ako ďalej postupovať a zodpovedané prípadné otázky k nimi zakúpenému modelu Galaxy Note7.

Sme si vedomí, že pre niektorých zákazníkov to môže znamenať isté nepohodlie, avšak pre Samsung je absolútnou prioritou, aby sme na trhu predávali bezchybné produkty tej najvyššej kvality. V spolupráci s našimi partnermi teraz hľadáme také cesty, aby prípadná výmena bola pre našich zákazníkov čo najjednoduchšia a efektívna.“

Zdroj | Phonearena

Celkovo má ísť o okolo 2,5 milióna kusov phabletov, ktoré môžu mať chybovú batériu. Výrobca ich majiteľom samozrejme bezplatne opraví. Zároveň vymení aj niekoľko miliónov kusov, ktoré sú už vyrobené, alebo na ceste k predajcom, resp. zákazníkom.

Nemôžem komentovať koľko to bude presne všetko stáť, ale bolí ma pri srdci, že to bude obrovské číslo,

povedal Koh Dong-jin, prezident Samsung Mobile.

Koľko bude stáť výmena chybných batérií je jedna vec, no za tých pár dní, čo sa o probléme hovorí stihol Samsung stratiť 7 miliárd dolárov na svojej trhovej hodnote. A to je už dosť.

Zdroj | Phoneandroid

 

Zdroj