Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung končí s výrobou Galaxy Note7, vybuchujú aj vymenené kusy

Samsung končí s výrobou Galaxy Note7, vybuchujú aj vymenené kusy
Števo Porubský
Samsung končí s výrobou Galaxy Note7, vybuchujú aj vymenené kusy

Juhokórejský Samsung má už niekoľko týždňov poriadne problémy. Dôvodom je jeho najväčší trhák tohto roka, bombový phablet Galaxy Note7. Objavili sa však nové problémy, vybuchujú totiž aj vymenené modely.

Pozrite si

Samsung Galaxy Note7 – Kráľ vo vlastnom svete

Špičkovo vybavený smartfón s veľkým displejom a unikátnym stylusom ale nie je bombový náhodou. Jeho batéria vybuchuje. Preto sa ho začiatkom septembra rozhodol výrobca stiahnuť z predaja a vymeniť chybné série.

Pozrite si

Samsung sťahuje Galaxy Note7 z trhu kvôli vybuchujúcej batérii

„Spoločnosť Samsung sa zaviazala k výrobe produktov tej najvyššej kvality a akúkoľvek správu o prípadných chybách od našich zákazníkov berieme veľmi vážne. V reakcii na hlásené prípady týkajúce sa Galaxy Note7 sme vykonali dôkladné vyšetrovanie a zistili sme poruchy na batérii tohto mobilného zariadenia,“ uvádzalo sa v stanovisku Samsungu pred mesiacom.

Zdroj | Androidpolice

Po výmene viac ako polovice smartfónov Note7 vznikol ale ďalší problém. Koncom septembra sa objavili správy, podľa ktorých sa vymenený model prehrieva a extrémne rýchlo mu dochádza batéria. Minulý týždeň sa už ale začali objavovať správy, že už vybuchujú aj vymenené kusy.

V najnovšej reportáži stanice WKYT (video nižšie) sa objavil muž, ktorému vybuchol vymenený Note7 (5. v poradí), pričom mu nechtiac prišla SMS správa od zástupcu Samsungu, z ktorej vyplýva, že sa Samsung k problému stavia vcelku laxne.

Samsung tak čelí obrovskej výzve. Má opäť stiahnuť Note7 z predaja? Z Južnej Kórei sa medzičasom ozvali hlasy, podľa ktorých s jeho výrobou ale dočasne skončí a teda i zastaví predaj. Informovala o tom tamojšia agentúra Yonhap s odvolaním sa na nemenovaný zdroj.

Informáciu už stihol potvrdiť aj priamo výrobca, ktorý cez Yonhap informoval o tom, že dočasne zastavuje výrobu Note7 vo Vietname. Tamojšia fabrika je zodpovedná za výrobu Note7 pre celý svet.

Zastavenie výroby je v tomto prípade vykonávané v spolupráci s juhokórejskými, americkými a čínskymi regulačnými úradmi. Tie totiž zakázali používanie Note7 napríklad i v lietadlách.

Slovenské zastúpenie Samsungu nám zaslalo stanovisko: „Dočasne sme upravili výrobný program telefónu Galaxy Note7, aby sme mohli urobiť ďalšie kroky k zaisteniu maximálnej kvality a bezpečnosti našich produktov.“

Dňa 11.10.2016 prišlo ešte podrobnejšie stanovisko od slovenského zastúpenia značky:

„Spolupracujeme s príslušnými úradmi, aby sme dôkladne preskúmali incidenty telefónov Galaxy Note7 zaznamenané v uplynulých týždňoch. Vzhľadom na to, že bezpečnosť našich zákazníkov je pre nás najvyššou prioritou, požiada Samsung všetkých dopravcov a maloobchodných partnerov po celom svete, aby pozastavili predaje a výmeny Galaxy Note7 po dobu prebiehajúceho vyšetrovania.

Intenzívne spolupracujeme s príslušnými orgánmi, aby sme podnikli všetky nevyhnutné kroky k vyriešeniu situácie. Zákazníci, ktorí majú ako pôvodný Galaxy Note7, tak nový model Galaxy Note7, by svoj telefón mali vypnúť, prestať používať a kontaktovať infolinku spoločnosti Samsung na čísle 0800 726 786.“

Zdroj | Crushader

Či už ide o dočasné alebo trvalé zastavenie výroby je v súčasnej dobe tak trochu jedno. Výroba je jednoducho zastavená. Našťastie pre Samsung o pár mesiacov sa začne naplno šuškať o novom Note8, resp. vlajkovej lodi Galaxy S8, ktorá by mala prísť na trh ešte skôr. Samozrejme, to ale problémy s Note7 nevyrieši.

Note7 je veľkým problémom, ktorý spôsobuje nielen materiálne, ale aj zdravotné problémy jeho majiteľom. Veríme, že Samsung na to myslí.

Galaxy Note 7 robí poriadne škody aj samotnému výrobcovi, ktorý bude musieť konať rýchlo. Medzitým mu opäť klesnú akcie a preferencie potenciálnych i verných zákazníkov. Môže vzniknúť nemilá reťazová reakcia, ktorá ovplyvní aj predaje spomínaných dvoch modelov chystaných pre budúci rok.