Reklama
Správa dňa

Prečo Apple odstúpil of kúpy vyhľadávača Bing?

11 správ

Hľadáte ideálne auto pre rodinu, viete čo by tak malo spĺňať? Rozhodne by malo byť spoľahlivé, úsporné, bezpečné, priestranné a praktické. A samozrejme, mala by to byť dobrá kúpa. O jednom tipe vieme, je to nová Toyota Corolla Cross. Poďte sa s nami pozrieť na 5 dôvodov, prečo si myslíme, že práve toto je ideálne rodinné SUV, ktoré rozvíri hladinami v žiadanom segmente C a perfektne nadviaže na úspechy 12 generácií modelu Corolla.

Zobraziť celú správu

Ak máte viacero Apple Watch, môžete ich spárovať s jedným iPhonom a hodinky si prepínať podľa toho, ktoré máte na ruke. Opačne to nie je možné, aspoň doteraz. Apple údajne pripravuje s watchOS 10 možnosť využívať jedny Apple Watch s dvomi iPhonmi. Objavila sa dokonca úvaha, že Apple konečne umožní spárovať Apple Watch s iPadom, alebo Macom.

Zobraziť celú správu

Intel zaznamenal najväčšiu stratu vo svojej histórii, predaje sa mu prepadli až o 36 %. Spoločnosť očakáva mierne zotavenie v 2Q 2023, ale vvtedy bude naďalej strácať peniaze. Tržby Intelu za 1Q klesli na 11,7 miliardy dolárov, čo je o 200 miliónov viac, ako spoločnosť predpovedala v januári, no stále je to medziročný pokles o 36 %. Intel počas štvrťroka stratil 2,8 miliardy, keďže jeho hrubá marža klesla na 38,4 %. Napriek tomu, že spoločnosť zaznamenala najväčšiu stratu vo svojej histórii, vyplatila dividendy vo výške 1,5 miliardy dolárov.

Zobraziť celú správu

Viete, že v Európe máme viac ako 35 000 LPG staníc a už viac ako 15 miliónov áut s LPG? Medzi najväčšie trhy patrí aj Francúzsko, kde sa mimochodom ešte v roku 2019 nepredal ani jeden automobil s LPG. Žiadna automobilka (okrem materského Renaultu) nemá odvahu konkurovať Dacii v pohone, ktorý je pre zákazníka tak výhodný a atraktívny. Dacia tak dnes ovláda v Európe celkovo až 62 % trhu s LPG, pričom zvyšok patrí značke Renault. Výrobca tvrdí, že príplatok za LPG v porovnaní s bežným pohonom sa vám vráti už po prejdení prvých 15 000 km. Jednoducho podľa výpočtov výrobcu by ste mali každých 100 km ušetriť 5 eur.

Zdroj | Dacia
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

GM a Samsung SDI oznámili, že spolupracujú na vybudovaní novej továrne na batérie v hodnote 3 miliardy dolárov. Vybuduje sa v USA a jej produkcia bude určená pre elektromobily GM. Je to zmena pre GM, ktorý doteraz zvyčajne volil ako partnera konkurenčnú spoločnosť LG Energy. Prevádzka továrne by sa mala rozbehnúť v roku 2026, bude mať kapacitu viac ako 30 GWh a zvýši celkovú kapacitu GM v USA na cca 160 GWh.

Zobraziť celú správu

Telekom prináša aj koncom mesiaca zaujímavé novinky. Prvou sú slúchadlá Nothing ear (2). Majú unikátny dizajn, ponúknu až 35 hodín počúvania hudby a novy systém multi-intelligent ANC na potlačenie hluku. Ďalšou novinkou je bundle Motorola Moto Edge 30 Neo – najnovšie sa bude smartfón predávať spolu so smart hodinami s bezdrôtovou nabíjačkou Lenovo Smart Clock 2.

Zdroj | Nothing
Zobraziť celú správu

Hyundai začal opäť používať označenie Genesis GT90, čo naznačuje, že by sme sa mohli stať svedkami príchodu produkčnej verzie Genesis X Convertible. V databáze US Patent and Trademark Office (USPTO) sa nachádza niekoľko živých ochranných zámok na GT90. Hyundai okrem toho stihol oznámiť americkým predajcom, že koncept luxusného Genesis X Convertible vstúpi do výroby.

Zobraziť celú správu

Dell Alienware AW2724HF získava certifikáciu IRRA, čo znamená, že sa blíži jeho uvedenie na trh. Má 27″ Fast IPS displej s FHD rozlíšením, jasom 400 nitov a kontrastom 1 000:1. Obrazovka podporuje 10-bitovú farebnú hĺbku a pokrýva 99 % farebného priestoru sRGB. Monitor prinesie 0,5 až 1 ms odozvu v extrémnom režime, v rýchlom režime to bude 4 ms. Obnovovacia frekvencia je 360 Hz s certifikáciou AMD FreeSync Premium a VESA AdaptiveSync Display.

Zobraziť celú správu

Konkurenciu pre Steam Deck oznámil ASUS veľmi netradične na 1. apríla, ale ide o skutočný produkt a veľmi skoro príde na svetové trhy. Asus ROG Ally bude údajne stáť 699,99 dolárov vo svojej vyššej verzii, ktorá bude vybavená čipom AMD Z1 Extreme, 16 GB RAM a 512 GB SSD. Ak tomu tak naozaj bude, tak za novinku zaplatíte o 51 dolárov viac ako Steam Deck s 512 GB pmäťou.

Zobraziť celú správu

Unikla cena pripravovaného skladacieho smartfónu Motorola Razr Ultra. Ten by mal prísť v jedinej konfigurácii s 8 GB RAM a 256-gigabajtovým úložiskom. Smartfón príde vo farbách Glacier Blue, Viva Magenta a Phantom Black. Cena by mala byť 1 200 eur.

Zobraziť celú správu

Sony predala od vydania konzoli PlayStation 5 viac ako 38,4 milióna kusov. V prvom štvrťroku 2023 to bolo konkrétne 6,3 milióna kusov, čo znamená druhý najúspešnejší kvartál. Predaj hier však klesol na 68 miliónov.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.