Reklama
Správa dňa

Tesla má pripravené nové kryty kolies na Cybertruck

13 správ

Rozobratie Galaxy S23 Ultra ukazuje, že Samsung značne zjednodušil proces opravy svojej najnovšej vlajkovej lode, a to aj pre amatérskych opravárov. Výrobcovia využívajú množstvo lepidiel, aby všetko držalo na mieste. Na ich odstránenie sa používajú rôzne nástroje. Galaxy S23 Ultra tento proces zjednodušil. Všetko, čo musíte urobiť, je odstrániť zostavu zadného skla, bezdrôtovú nabíjaciu cievku, skrutky a ploché káble, aby ste získali prístup k 5 000 mAh batérii.

Zobraziť celú správu

Telekom najnovšou Rešpekt kampaňou poukazuje na ďalší spoločenský aspekt, ktorý je úzko spätý s telekomunikačnými technológiami. Operátor chce spoločnosť vyzvať k vyššej miere rešpektu na internete, ale aj v spoločnosti. V spolupráci s OZ digiQ pripravil jednoduchý návod, ako viesť diskusie na sociálnych sieťach s rešpektom. Čím viac rešpektu prejavíme, tým viac ho dostaneme späť.

Zobraziť celú správu

Google ohlásil nový nástroj, ktorý pomôže budúcnosti eSIM pri podpore prenosu eSIM. Ide o vítanú pomôcku, pretože eSIM, aj keď už existuje niekoľko rokov, nezažíva masové nasadenie. Podpora a manipulácia sa v rôznych zariadeniach s Androidom a u rôznych operátorov výrazne líši. Google oznámil, že podpora na prenos eSIM príde v priebehu tohto roku a umožní virtuálne prenášať svoje služby medzi zariadeniami a funguje na základe globálneho štandardu vytvoreného GSMA.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Zhruba 150 000 žiakov dostane z eurofondov po 350 eur na nákup notebooku, resp. tabletu. Nárok na príspevok budú mať všetci prváci na stredných školách, ale aj vybrané skupiny žiakov základných a stredných škôl. Na tento pilotný projekt je vyčlenených 65,4 miliónov eur. Ak sa osvedčí, rezort by chcel aj v budúcnosti podporovať, aby žiaci pri nástupe do prvého ročníka na strednej škole dostávali digitálne zariadenie.

Zobraziť celú správu

O2 sa v 16. roku svojho pôsobenia na Slovensku stalo s vyše 2,36 mil. SIM kartami dvojkou na mobilnom trhu. Zákaznícka báza operátora medziročne narástla o 4,6 %. Zatiaľ čo v roku 2021 mal operátor O2 celkom 2 251 tis. aktívnych SIM kariet, v roku 2022 to už bolo 2 355 tis. aktívnych SIM kariet. Zaujímavé je, že sieť 5G operátora je dostupná celkovo pre 37 % ľudí na Slovensku.

Zdroj | O2
Zobraziť celú správu

Realme sa pochválilo novým rekordom v superrýchlom nabíjaní. Prototyp dokázal nabíjať 300 W rýchlosťou. Podarilo sa to v upravenej verzii Redmi Note 12 Pro+. Pri tejto rýchlosti sa batéria dobije z 0 na 100 % za 5 minút. Nabíjačka využíva technológiu Double GaN.

Zobraziť celú správu

Je lepší JBL Boombox 3 ako Boombox 2? Pozrite si komentovaný unboxing najvýkonnejšieho prenosného Bluetooth reproduktora od JBL. Ikonický JBL Boombox 3 má vylepšený dizajn s robustnou kovovou rukoväťou so silikónovými úchopmi, dvojitými bočnými krytmi a nepremokavou a prachotesnou charakteristickou tkaninou. Bol prepracovaný aj vo vnútri, pridal sa nový subwoofer, ktorý prináša ešte hlbšie basy a masívny zvuk JBL Original Pro Sound. Na jedno nabitie vydrží neuveriteľných 24 hodín.

Zobraziť celú správu

Meta sa pripája k spoločnostiam Google, Microsoft a ďalším veľkým hráčom, aby priniesli nástroj AI v štýle ChatGPT. Mark Zuckerberg prezradil, že jeho spoločnosť plánuje dlhodobo rozvíjať „AI osobnosti“. V súčasnosti skúma pomocníkov pre viaceré formáty médií, ktoré ponúknu pokročilé funkcie četu v Messengeri a WhatsAppe. Okrem zaujímavých instagramových filtroch poslúžia najmä monetizácii, keď dokážu lepšie zacieliť reklamu.

Zobraziť celú správu

Zdá sa, že správy o ukončení vývoja iPhone SE boli značne prehnané. Podľa novej správy od analytika Ming-Chi Kua plánuje Apple vydať iPhone SE 4. To nie je všetko, nový nízkorozpočtový iPhone má vychádzať z dizajnu iPhone 14, čo je vítaná zmena oproti zastaralému vzhľadu predchádzajúcich generácií. Novinka bude vybavená OLED displejom a pôjde tiež o prvý iPhone SE, ktorý bude podporovať bezdrôtové nabíjanie MagSafe. Podľa Kua môže byť iPhone SE 4 vôbec prvým zariadením, ktoré používa interný 5G modem spoločnosti Apple. Jedinou chybou krásy bude, že sa uvedie na trh zrejme až v roku 2024.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Pokémon Company konečne odhalila niektoré podrobnosti o mobilnej hre Pokémon Sleep. Aplikácia bola prvýkrát ohlásená ešte v roku 2019. V podstate ide o sledovač spánku, kde interagujete s pokémonmi v aplikácii tak, že spíte. V závislosti od toho, aký máte spánok, tak budete priťahovať rôzne druhy stvorení. Pokémon Sleep ešte nemá dátum vydania, ale plánuje sa spustiť tento rok pre iOS a Android.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Tecno na MWC predstavuje technológiu, ktorá mení farby smartfónu. Konkrétne sa technológia nazýva Chameleon Coloring Technology. Keď je zabudovaná do zariadenia, akým je napríklad zadná strana smartfónu, dokáže jediným stlačením tlačidla vytvárať širokú škálu farebných vzorov.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.