Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
12 správ

Meta umožní používateľom v niektorých krajinách vyzývať na nenávisť voči ruským vojakom a Vladimírovi Putinovi. Občanom väčšiny európskych krajín alebo krajín, ktoré sú priamo zasahnuté vojnou bude umožnené prostredníctvom Facebooku a Instagramu vyzývať na nenávisť voči ruským vojakom, Vladimírovi Putinovi či bieloruskému prezidentovi Alexaderovi Lukashenkovi. Zmena pravidiel bola povolená na základe mnohých mailov, ktoré boli adresované moderátorom obsahu. Príspevok nebude zverejnený v prípade, že hrozba bude prílíš dôveyhodná a bude obsahovať konkrétnu polohu, na ktorej by sa „cieľ“ nachádzal a metódu, ktorou by bol „zasiahnutý“.

Zobraziť celú správu

Na malú chvíľu nebolo jasné, ktoré video bolo skutočne tým prvým na YouTube. Za prvé video nahraté na platformu YouTube sa považuje snímka „Me at the zoo“, ktorú na platformu nahral 23. apríla 2005 jej spoluzakladateľ Jawed Karim. Prednedávnom sa však na YouTube objavilo ďalšie video s názvom „Welcome YouTube“, ktoré bolo podľa zobrazených informácií publikované 5. apríla 2005. Svojou kvalitou vyzeralo ako z obdobia rokov 2000 no naplánované bolo pomocou funkcie „Premiérovať“, ktorá pri spustení platforma určite dostupná nebola. YouTube o tejto situácií vie a priznal, že išlo o chybu v systéme, ktorá dovolila aby sa video tvárilo, že bolo nahraté pred viac ako 17 rokmi.

Zobraziť celú správu

Apple pozastavuje vývoj svojho vlastného Wi-Fi čipu. Kalifornská spoločnosť už nejakú dobu pracovala na vývoji svojho vlastného Wi-Fi čipu, ktorý sa mal objaviť už v nových iPhonoch radu 15. Najnovšie informácie však potvrdzujú, že Apple tento projekt ukončil s tým, že sa zameria skôr na vývoj čipov radu A a M. iPhony radu 15 by však mali disponovať čipom Wi-Fi 6E, ktorý sa už aktuálne nachádza v iPadoch Pro 11 a 12,9 a dokáže dosahovať rýchlosť až 6 GHz.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Forza Motorsport príde tento rok s 500 autami a úžasnou grafikou. Po Xbox a Bethesda prezentácii sa detailného predstavenia dočkalo aj nové pokračovanie pretekárskej série, v ktorom sa máme dočkať až 100 vozidiel, ktoré sa predtým v žiadnom dieli Forza Motorsport neobjavili. Každé vozidlo navyše ponúkne zhruba 800 unikátnych možností úpravy, no vývojári sú špeciálne hrdí aj na ich detailné modely a efekty znečistenia, ktoré majú odpovedať reálnemu obtoku vzduchu podľa aerodynamiky. Hra má ďalej ponúknuť 20 lokalít, vrátane afrického okruhu Kyalami.

Zobraziť celú správu

Shuterstock predstavil svoj vlastný AI generátor obrázkov. Ten vznikol zo spolupráce so spoločnosťou OpenAI. Dall-E 2 tak bude vedieť s prístupom ku knižnici Shutterstock generovať obrázky pomocou textu. Tento nástroj budú môcť používať používatelia služby Shutterstock Creative Flow.

Zobraziť celú správu

Polestar 2 prešiel veľmi miernym faceliftom. Elektromobil od švédskeho výrobcu vymenil predný nárazník za elegantnejší s názvom „SmartZone“. Vylepšenia sa dočkala aj RWD verzie, ktorej dojazd narástol na rovných 300 míľ (483 km) z pôvodných 270 míľ (435 km) a zrýchlenie z 0-100 km/h sa priblížilo k 4 sekundám. Do štandardnej výbavy pribudlo aj niekoľko asistenčných systémov a bezdrôtové nabíjanie telefónu.

Zdroj | Polestar
Zobraziť celú správu

Google Meet pridáva jednoduchú funkciu zdieľania. V aplikácií na videohovory bude po novom možné jednoducho zdieľať súbory medzi všetkými účastníkmi a tiež ostatnými používateľmi s prístupom do vášho kalendáru. V ľavom dolnom rohu totiž pribudne tlačidlo „zdieľať“, pomocou ktorých budete môcť do hovoru „pridať“ linky či súbory.

Zdroj | Google Workspace Blog
Zobraziť celú správu

Trust predstavil „zelenú“ myš a klávesnicu. Bezdrôtové zariadenia Trust Trezo by mali podľa slov výrobcu poskytovať ničím nerušený pracovný zážitok. Obe sú vyrobené z 85 % recyklovaného plastu a ich balenie je taktiež vyrobené s ohľadom na ekologickú stopu. S 31,8 decibelmi pri klávesnici a 24,4 decibelmi pri myši by mali patriť medzi najtichšie zariadenia vo svojej kategórii na trhu. Set bude dostupný za cenu 39,99 €.

Zdroj | Trust
Zobraziť celú správu