Reklama
Správa dňa

Tesla má pripravené nové kryty kolies na Cybertruck

12 správ

Škoda Octavia je na Slovensku bestsellerom, jednoducho obsadzuje dlhodobo prvé priečky nielen v predaji výrobcu, ale i celkovo na trhu. Prišiel čas na vylepšenia. A tie sú v mnohých ohľadoch zásadné. Žiaľ chýba plug-in hybrid, no svetelný podpis či nový infotainment posúva Octaviu liftback a Combi do sfér najvybavenejších a najmodernejších modelov výrobcu. Aká bola naša prvá jazda? Pozrite si v novom videu.

Zobraziť celú správu

Biely dom minulý týždeň oznámil, že zavedie prísne clá na elektrické vozidlá, batérie elektrických vozidiel a komponenty batérií dovážané do USA z Číny. Tento krok odštartoval ďalšie kolo diskusie o tom, ako najlepšie posunúť dopravný priemysel smerom k budúcnosti bez emisií a ako by svetoví výrobcovia automobilov mimo Číny mali súťažiť s dobre navrhnutými a lacnými verziami áut v tejto ázijskej krajine. Úrad obchodného zástupcu Spojených štátov amerických objasnil, že nová politika bude mať vplyv aj na batérie e-bajky. Ich batérie samotné budú podliehať novým clám vo výške 25 % v roku 2026, doteraz to bolo 7,5 %.

Zobraziť celú správu

Fotky Google sú jednou z najlepších aplikácií v systéme Android. Nielen preto, že sú predinštalované na každom smartfóne s Android systémom, ale i preto, že ponúka viacero praktických nástrojov. Aplikácia čoskoro prinesie popri novej funkcie Cinematic foto aj Cinematic Moment, ktorý do videí automaticky pridáva efekt spomaleného pohybu.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Prvý skúšobný let s posádkou kozmickej lode Starliner od Boeingu neodštartoval podľa plánu. Inžinieri musia vyhodnotiť neprestajný únik hélia z pohonného systému kapsuly. Prvý možný termín štartu je začiatok júna. Druhá alternatíva by mohla odložiť spustenie aspoň do konca leta.

Zobraziť celú správu

Airbnb sa spojila s ChargePoint, aby pomohla prenajímateľom v USA s inštaláciou nabíjačiek pre elektromobily. Záujme ubytovania s možnosťou nabíjania vzrástlo od roku 2022 do roku 2023 o viac ako 80 %. Airbnb a ChargePoint poskytnú hostiteľom zľavy na domáce nabíjačky EV a inštalačné služby. Zahŕňa to až 36 % zľavu na rôzne modely domácich nabíjačiek ChargePoint EV, ktoré začínajú od 399 $.

Zobraziť celú správu

Realme oficiálne znovu spustilo svoju sériu GT na zámorských trhoch, predstavením modelu GT 6T. Je v podstate identický s GT Neo6 SE, no ponúka rýchlejšie nabíjanie. Poháňa ho Snapdragon 7+ Gen 3 s 12 GB RAM a 512 GB úložiskom. Má 6,78″ LTPO AMOLED displej so špičkovým jasom 6 000 nitov a rozlíšením 2 780 x 1 264 px so 120 Hz. Hlavný zadný fotoaparát má 50 Mpx snímač Sony LYT-600 a objektív f/1,9. Dopĺňa ho 8 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát, vpredu sa nachádza 32 Mpx selfie kamera. V Indii sa bude predávať za 30 999 inr (340 eur).

Zdroj | Realme
Zobraziť celú správu

Yoshi Mobility uviedol na trh mobilnú jednotku EV s rýchlym jednosmerným nabíjaním, označuje ju ako nabíjačku na kolesách. Spoločnosť uvádza, že jej 240 kW mobilná jednosmerná rýchlonabíjačka, ktorá dokáže premeniť akýkoľvek elektromobil na mobilnú nabíjaciu jednotku, je prvou plne elektrickou mobilnou nabíjačkou na trhu.

Zdroj | Yoshi Mobility
Zobraziť celú správu

Lucid Motors zrušil 400 pracovných miest, predstavuje to asi 6 % zamestnancov. Automobilku už pritom minulý rok zrušila 1 300 pracovných miest. Lucid pripravuje spustenie prvého elektrického SUV koncom tohto roka, Lucid Gravity, ktorá sa bude predávať za 80 000 dolárov.

Zobraziť celú správu

Správca hesiel od spoločnosti Google umožňuje zdieľanie hesiel s členmi rodiny. Ak máte rodinnú skupinu, tlačidlo Zdieľať by sa malo zobraziť ako možnosť v Správcovi hesiel Google. Keď zdieľate heslo, členovia vašej rodiny dostanú jeho kópiu do svojho správcu hesiel Google. Zdieľanie je prísne obmedzené na členov rodinnej skupiny, takže si ju budete musieť vytvoriť a pridať k nej členov.

Zobraziť celú správu

Dodávateľský reťazec Apple zrejme zahŕňa „konfliktné minerály“. Tvrdia to právnici zastupujúci vládu Konžskej demokratickej republiky. Nerasty dostali takéto označenie pretože pochádzajú z konfliktných zón, v ktorých ozbrojené skupiny využívajú nútenú prácu a výnosy sa používajú na nákup zbraní pre ozbrojené útoky. Medzi hlavné nerasty spojené s porušovaním ľudských práv sú cín, tantal a volfrám (súhrnne známe ako 3T) a zlato.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.